Zeeland Nu nog een echt wijkhuis voor SP: College Middelburg frustreert bewoners Waterschap evalueert situatie Kleine Putweg Feestprogramma Griffioen duurt twee dagen 1 8 I Woensdag 25 maart 2009 PZC W 2000: buurtbewoners maken mozaïektegels. foto Lex de Meester 2002: optocht voor vrede en tegen zinloos geweld. foto Lex de Meester 2000: opening Eurodroom in de wijk. 2001: jeu de boulesbaan wordt ge test. 2006: buurtfeest met eiergooikam- pioenschappen Bij exploit d.d. negentien maart 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman ten laste van Silvia Flohil, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, bij het Parket van de Officier van Justitie te Middelburg aan de Kousteensedijk 5, op ver zoek van de besloten vennoot schap Transport- en Container- bedrijf Wielemaker B.V. geves tigd te Middelburg, een proces verbaal betekend opgemaakt d.d. 17 maart 2009 door (t.k.-) deurwaarder Th.C.. van der Donk, houdende executoriaal beslag op onroerende zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Ooit was er de Seisjesdag op de Middelburgse Seisweg. Uit die activiteit groeide een wijkcomité dat later een stichting werd. Die viert komend weekeinde haar tienjarig bestaan. Grootste wens: 'een echt wijkhuis voor de Griffioen'. door Theo Ciele De kiem van de Stichting Griffioen 'De Wijk' ligt aan de Seisweg. Daar was halverwege de ja ren negentig het Seisjesdagcomité actief! Die hield de Seisjesdagen. Dat groeide uit tot een groot eve nement. Van de opbrengst werd onder meer de klok op de Seisweg - die op de zolder van de Stadsschuur lag weg te kwijnen - terugge plaatst. Ook kwamen er speeltoe stelletjes. De projecten groeiden in omvang, net als het werkgebied van het co mité. De jeugd kreeg een plek op Eurodroom, er kwam een jeti de boulesbaan in de wijk. Het werd al lemaal wat veel voor een losse ver zameling mensen. Daarom beslo ten ze een officieel rechtspersoon in het leven te roepen, in de vorm van Stichting Griffioen 'De Wijk'. Marco Paauwe, sinds de Seisjesda- SEROOSKERKE - De Kleine Putweg tussen Serooskerke en Vrouwen polder mag sinds meer dan een half jaar niet gebruikt worden als doorgaande route voor motorvoer tuigen op meer dan twee wielen. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil deze tijdelijke maatregel evalueren met belanghebbenden. Het waterschap overweegt deze maatregel definitief te maken. Dat gebeurt alleen als omwonenden en andere betrokkenen dat een goed idee vinden of als zij andere wensen hebben. Daarom vindt een bijeenkomst plaats op woens dag april om 19.30 uur in De Zandput in Serooskerke. Ook de gemeente Veere is daar aanwezig. gen al actiefin de wijk, heeft aan één dichtbeschreven A4tje niet ge noeg om alle activiteiten op te sommen die de stichting de afgelo pen tien jaar heeft onplooid. Of lie ver, alle initiatieven die wijkbewo ners met steun van de stichting hebben ontwikkeld: van mozaïek tegeltjes maken, tot lampionop tochten, toneelvoorstelling en tal van activiteiten voor kinderen én volwassenen. Daaronder ook de or ganisatie van de grootste kerst markt in de stad. Het clubblaadje De Griffel wordt huis-aan-huis be zorgd op 1400 adressen aan beide zijden van de Laan der Verenigcfe Naties, die Griffioen I van Griffi oen II scheidt. Kees Joosse is tegenwoordiger voor zitter van de stichting. Het werk is verdeeld over verschillende com missies. „We hebben absoluut niet te klagen over vrijwilligers", zegt Joosse. De stichting kan een be roep doen op vijftig 'vaste krach- Vrijdag en zaterdag zijn er verschillende activiteiten rondom de viering van tien jaar Stichting Griffioen De Wijk. De meeste activiteiten spelen zich af bij het wijkgebouw aan de Griffi oenstraat. Hieronder het volledige programma. Vrijdag 27 maart: te Griffioen Prestatieloop. 18.30 uur: kidsrun voor basisscho lieren (1,5 km); MIDDELBURG - Door niet te luiste ren naar de wensen van omwonen den van het Molenwater, vergro ten B en W van Middelburg de kloof tussen bestuur en burgers. „Al wat nu rest zijn gefrusteerde Middelburgers. Wederom blijk het fenomeen klankbordgroep niet te werken." Dit stelt de SP-fractie in vragen aan het college over het voormali ge terrein van Miniatuur Walche ren. De SP stelt dat geen gehoor is gegeven aan verzoeken, gedaan in de klankbordgroep en door de ver eniging Stadspark Molenwater. Zo wordt het aantal parkeerplaatsen in het gebied uitgebreid. Volgens de SP bestond hiervoor in de ten'. Daarnaast zijn tientallen buurtbewoners beschikbaar die per activiteit een handje toesteken. „Eigenlijk horen we nooit 'nee' als we een beroep doen op iemand. En al doen mensen zelf niets in de organisatie, alleen al door te ko men, helpen ze mee aan de saam horigheid in de wijk", is de erva ring van secretaris Ankie van Nop pen. Ideeën voor activiteiten komen uit de wijk zelf en ze komen in over vloed. Nooit klinkt de verzuch ting: 'Wat zullen we nu eens gaan doen'. „]e kan het niet opnoemen of we kijken of we het kunnen or ganiseren", zegt Joosse. De gemeente heeft de stichting re gelmatig beloond met een spekche- que. „Het gaat niet alleen om het geld. Een spekcheque voelt als een blijk van waardering vanuit de ge meente", vindt Ko Pluijmers. Hij zet zich als vrijwilliger in voor de wijk. 19.00 uur: prestatieloop (5 of 10 km); 17.30-24.00 uur: wijkgebouw open. Zaterdag 28 maart: 10.30-17.00 uur: wijkgebouw open. 11.00-15.00 uur: Kijk in de Wijk. Bewoners presteren hun verzame ling, hobby, tuin of houden een rommelmarkt aan huis. 14.00-17.00 uur: kinderactiviteiteri. Met onder meer een poppenthea ter en een penaltybokaal. klankbordgroep geen steun. Ook is de SP teleurgesteld in de weigering van het college om het terrein van Miniatuur te laten beheren door een stichting, zoals voorgesteld door de vereniging. Die wil ook be houd van gebouwen om activitei ten- te ontwikkelen. Het college voelt daar niets voor. „De enige re den die overblijft voor sloop is de angst voor een beroep op gebruiks recht", stelt de SP. Volgens de SP had de vereniging dit probleem willen ondervangen door oprich ting van een stichting. Die zou de gebouwen beheren en zich ophef fen wanneer de eerste spade voor de daar geplande schouwburg de grond ingaat. Een oude schaftkeet was de eerste thuisbasis van de stichting. In 2004 kwam een oude school aan de Olmenlaan vrij. Die diende als wijkgebouw. Dat duurde niet lang. In 2006 ging dat gebouw tegen de vlakte en werd een semipermant gebouw in gebruik genomen. Dat wijkgebouw is elke vrijdagavond open. Een echt, permanent wijkcentrum in de Griffioen is de grote wens van de stichting. Tijdens een en quête onder buurtbewoners stond 'een hart in de wijk' bovenaan de lijst met verlangens. Het huidige tijdelijke wijkgebouw- tje is te klein en niet geschikt om de oudere jeugd iets te bieden. Voorzitter Kees Joosse: „We heb ben een goede permanente huis vesting nodig. Die zou er komen, maar het duurt allemaal zo lang. Alles is zo ongewis. Het kost ons de aansluiting met de jeugd van twaalf tot achttien. In de aula van CSW Van de Perre aan de Elzenlaan voert de toneel groep uit de wijk de komedie De paarse Madonna op. De voorstelling begint om 19.30 uur, de aula gaat om 18.45 uur open. Van 21.30 tot 01.00 uur is er een feestavond met een optreden van de band CopyCat. Alle activiteiten zijn voor iedereen gratis toegankelijk. Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20