Zeeland PZCI,7 Crisis treft Sturm en Dekker 01 BB-bezorgers.nl F I WALCHEREN 18 en 19 Oostkapels sloopbedrijf ziet omzet met ruim dertig procent dalen. Nieuwe website over Scheldekwartier Frontale botsing op N57 bij Serooskerke Proefopstelling nieuw Miniatuur Walcheren PZC Brabander DJ Piano mixt klassieke composities met improvisaties Woensdag 25 maart 2009 Nu nog een echt wijkhuis voor Stichting Griffioen Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Het Oostkapelse sloopbedrijf Sturm en Dekker heeft zwaar te lijden onder de cri sis. De omzet is de laatste maan den met ruim dertig procent ge daald. Het bedrijf heeft werktijd verkorting aangevraagd voor een deel van het personeel. Directeur André Verheijke beves tigt dat de aanvraag eind vorige week is ingediend. „We hopen nog steeds dat we die werktijdver korting niet nodig zullen hebben en dat we het op andere manieren kunnen oplossen. Maar als vang net is het wel nodig." Bij Sturm en Dekker - dat ook ves tigingen heeft in Middelburg en Goes - werken ongeveer 45 men sen. Voor eenderde van hen is werktijdverkorting mogelijk no dig, zegt Verheijke. Het gaat dan met name om menden die voor aluminiumsmelter Zalco in Vlissin- gen-Oost werken, voor vrachtwa genchauffeurs en kraanmachinis ten en voor kantoorpersoneel. In het sloopwerk en de asbestsane ring blijft de werkvoorraad nog 're delijk op niveau'. De eerste klap kreeg Sturm en Dekker tien dagen voor de viering van het 100-jarig bestaan, in no vember vorig jaar. Verheijke: „Toen schroefde Zalco de produc tie met de helft terug. Wij zijn af hankelijk van hun productie. Als die afneemt, hebben wij minder sloopwerk en afvalverwerking." Die afhankelijkheid wreekt zich in middels ook in het sloopwerk in de bouwsector. Woningcorpora ties, gemeenten en projectontwik kelaars hebben hun mooie plan nen in de ijskast gezet en daardoor heeft Sturm en Dekker ook min der werk. „Vervolgens zie je dat we op kantoor ook minder merl in Sturm en Dekker, met vestigin- gen in Oostkapelle, Middelburg en Goes, heeft werktijdverkor ting aangevraagd voor ongeveer vijftien werknemers. sen nodig hebben. Alles loopt te rug en dat is een gevoelig tikkie", beaamt Verheijke. Het bedrijf heeft geprobeerd de eerste omzet- en opdrachtverlie- zen op te vangen door personeel extra vrije dagen op te laten ne men. „Maar daar vangen we het niet meer mee op. De problemen laten zich nu aanzien als structu reel. De situatie is zorgelijk." Overheden proberen wegen eer der te laten aanleggen om de crisis te bestrijden. Sturm en Dekker le vert puin voor de fundering van wegen. „Dus dat is mooi voor ons", merkt Verheijke op. „Behal ve als we nergens kunnen slopen, want dan hebben we ook geen puin om te leveren." VLISSINGEN - Scheldekwartier: van scheepswerf tot stadswijk is de nieu we slogan van het Vlissingse nieuwbouwproject. De gemeente heeft er een website over gelan ceerd en ook is een nieuwe brochu re gedrukt. Volgens de gemeente vond die gre tig aftrek op de WoonExpo in Goes. De nieuwe website is een stuk uit gebreider dan de vorige. Een apart hoofdstuk is gewijd aan het pro ject voor de komende zomer, waar bij het Scheldeterrein wordt open gesteld voor activiteiten. Q www.scheldekwartier.nl SEROOSKERKE - Op de Rijksweg N57 bij Serooskerke zijn gistermid dag twee automobilisten gewond geraakt bij een frontale botsing. Het ongeluk gebeurde omstreeks half vier. Een automobilist (34) uit Eindhoven, rijdend richting Vrou wenpolder, haalde een landbouw voertuig in. Een Vlissinger (50) reed hem tegemoet. Ze probeer den een botsing te voorkomen door het fietspad op te sturen. Daar botsten ze alsnog tegen el kaar. De Eindhovenaar had een kniewond, de Vlissinger schram men in zijn gezicht. De auto's wa ren aan de voorzijde total-loss. MIDDELBURG - Medewerkers van Mini Mundi in Middelburg plaatsen in het nieuwe Miniatuur Walcheren op schaal gemaakte modellen. Zo kan bekeken worden of bijvoorbeeld de zichtlijnen tot hun recht komen en waar exact de elektri sche aansluitingen moeten komen. Als dit is ge beurd, gaan de modellen weer naar binnen, waar na de 'ondergrond' wordt afgewerkt. Vervolgens krijgen de gebouwtjes hun definitieve plek in het park. Ze blijven straks zomer én winter buiten. Mini Mundi opent op 13 mei de poorten op het ZEP in de Mortiere. De attractie zal het jaar rond zijn. video op www.pzc.nl foto Lex de Meester of bel 0800 - 022 27 10 weGSNeR NleuwsMedia ZEUfWS ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het leven is goed in het Brabant se land, het land waar zijn wieg heeft gestaan. Maar in Zeeland? Daar is het leven pas helemaal fantastisch, merkte de stagiair uit Bergen op Zoom de voorbije weken. Zijn werkdagen beginnen daar pas om tien uur 's och tends, dus komt hij dagelijks fris van zin op zijn leeradres. Niet dus. Alles went, dus ook lang in je bed liggen. Vorige week moest de Brabander zich zelfs haasten. Hij sprong snel in zijn auto en scheurde over de snelweg. Om kwart voor elf meldde hij zich op kantoor. „Excuses, ik ben nog niet helemaal wakker. Bij Roosendaal merkte ik pas dat ik de verkeerde kant opreed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19