ndernemer Iguana CAK Medicijn Skihal 7 Molenwater 2 Molenwater 3 Eligiuskerk BN DeStem PZC S*> cd ee*t tijd (uut e*t een tijd yaatc.... Per 1 april 2009 gesloten PZC Woensdag 25 maart 2009 I 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezers redacteur® pzc.nl (max. 150 woorden) Naast het strand en de boulevard heeft Vlissingen een 'ijzeren drie hoek' als toeristische trekpleister, namelijk het Muzeeum, het Arse naal en de reptielenzoo Iguana. De ze drie trekpleisters liggen op loopafstand van elkaar. Het Arse naal en Iguana zijn vooral interes sant voor jeugdig publiek. De kor te afstand tussen deze attracties is essentieel. Het handhaven van de loopafstand van de drie genoemde attracties zou in de toeristische vi sie van het stadsbestuur van Vlis singen dan ook niet omstreden moeten zijn. Niets is minder waar. In de krant van 20 maart stond dat de gemeente de mogelijkheid be kijkt om Iguana te verplaatsen naar het Westduingebied op het terrein van de huidige Kanovijver. Het oude uitbreidingsplan van Igu ana kon geen genade vinden in de ogen van het stadsbestuur. Als Igu ana echt zou moeten verplaatsen, dan dient een oplossing in de noordoostrand van Vlissingen te worden gevonden. Het Westduin gebied ligt te excentrisch voor Igua na en andere te combineren attrac ties. Maak van Iguana geen eiland. Bovendien moet het Westduinge bied optimaal groen blijven. Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen Ook ik was gedupeerde van het CAK wanbeleid. Eerst als chro nisch zieke een aanvraag indienen met alle gegevens en na de afwij zing een bezwaar indienen, die op onduidelijke gronden afgewezen werd. Ik moest mijn heil maar bij de rechter zoeken. Nou mooi niet, voor 47 euro is het genoeg ge weest, ik weet een beter medicijn voor dit gepruts van onze over heid. Daar helpt geen weken crisis beraad aan. Hierbij een goed en kostenbesparend medicijn: Minis ter Ab Klink en staatssecretaris )et Bussemaker opheffen dit bureau cratische CAK instituut, die alleen maar afwijzingen stuurt zonder onderbouwing en die mensen ook niet netjes en informatief te woord staan! Met deze grote bespa ring kunnen vele chronisch zieken geholpen worden, zij zitten niet te wachten op een papieren tijger. Voor de chronische zieken is er ook een eenvoudig medicijn: Vul vanaf heden je belastingformulie ren en aanvragen zo in dat je er niets aan te kort komt! Laten we het eens omdraaien, als de over heid zijn zaken niet kan regelen, dan regelt de chronisch zieke het zelf en komt de papieren mallemo len bij het CAK en de overheid te liggen. Schroom vooral niet, de overheid te verwijzen naar mogelij ke privacy informatie, die je helaas niet kan vrijgeven. T. van der Heul Jan Memlingstraat 9, Axel Zeeuws-Vlamingen kunnen geen schop in de grond steken of het is in strijd met een van de 10 planolo gische bedenksels van gemeente of provincie. Bewoners moeten binnen de bebouwingszones een plekje vinden om te wonen. Daar voor worden dan stukjes groen of kinderspeeltuintjes opgeofferd. Hangt er een zak geld aan de schop, kan alles. Komt een project ontwikkelaar aanschuiven, mogen er honderden woningen in door ons betaalde natuur gezet worden. Voor diegene met de grotere beurs. Meten met twee maten heet dat. Nu sloft de gemeente zich uit om een horecavergunning aan de skihal te verstrekken. Eerst mocht er geen grootschalige detail handel bijkomen. Nu die er staat mag het wel. Destijds werkte de ge meente van geen kanten mee aan de horecavergunning van de zeil- club. De rechter moest de opgeleg de beperkingen ongedaan maken. Het clubhuis moest verbouwd worden en de luifel mocht in de zomer niet meer opgezet worden. Wat een tegenwerking van een paar arrogante ambtenaren. Het valt mij op dat de gemeente toe schietelijker is voor de 'grote jon gens' dan voor eigen eerlijke inwo ners. Een verloedering van waar den en normen? H. Cericke Singel 65, Westdorpe Als we de krant van vrijdag mo gen geloven heeft de gemeente goed geluisterd naar de klankbord groep, hoeft niemand zich zorgen te maken over verkeers- en par keerproblemen op en rond het Mo lenwater in Middelburg en wordt de tijdelijke invulling van Minia tuur Walcheren in grote lijnen te gemoet gekomen aan de wensen van de vereniging Stadspark Mo lenwater (vSM). Niets is echter minder waar. Het terrein aan de Zuidsingelzijde wordt gereser veerd voor parkeren voor vergun ninghouders en de zo door de ge meente gewenste extra parkeer plaatsen worden nu gerealiseerd aan de Schouwburgzijde, deels op het terrein van Miniatuur, wat ui teraard ten koste gaat van het groen en de parkruimte. De vSM wordt afgeschilderd als een club die het alleenrecht opeist terwijl juist diezelfde vSM één of meer ge bouwen wil behouden zodat ieder een leuke activiteiten kan organise ren. Niks hoor, slopen. Ga maar rustig slapen, de gemeente waakt over U? Dacht het niet! Slmone Slot Molenwater 51, Middelburg Een verrassend goed bericht in de krant, lijkt het. Geen extra parkeer ruimte, maar een herindeling in het Molenwater. Dit zou echt su per zijn. Helaas, ik kan het niet ge loven. En het is ook niet waar! Wat is er volgens mij wel aan de hand? Er komen ruim 90 extra par keerplaatsen. Dus wethouder de Vries heeft tijdens de voorlichtings avond op 25 november omwonen den toch niet begrepen. De omwo nenden vinden dat er geen extra parkeerplaatsen nodig zijn, want er zijn dagelijks zo'n 100 vrije par keerplaatsen beschikbaar, en dat er geen extra verkeersdruk moet ko men in een woonwijk met 2 basis scholen in een autoluwe binnen stad. Mijn hoop is dat de gemeen teraad 30 maart de wethouder dui delijk maakt dat dit niet de juiste uitvoering van het raadsbesluit van t juli 2008 is. Wordt de Koe- poortbrug net zo mooi rood als de Stationsbrug, of staat de Koepoort straks midden op een rotonde? Marjan van Oyen- de Nooijer Molerwaer 105, Middelburg Oude wijsheden voor onze provin cie van nu. Op 15 maart 2009 had Eligius - hij predikte het evangelie in onze streken in de 7e eeuw - zijn eeuwige en hemelse verblijf plaats ingeruild voor een tijdelijke, aardse aanwezigheid ter opluiste ring van de viering van 60 jaar kerkwijding van de Eligiuskerk te Oostburg. Hij bood daar aan onze commissaris van de koningin een eerste exemplaar aan van de publi catie 'Erfgoed te Boek'. Eligius sprak met grote eerbied de com missaris toe met de volgende, wel overwogen woorden: 'En Gij scho ne jonkvrouwe, dienares van het hoogste wereldlijk gezag, heb res pect voor wat wij in dit unieke stukje Nederland hebben verwor ven met landaanwinst en bedij king. Laat niets verdwijnen en be scherm dit noeste volk tegen het water.' Het is zeer hoopgevend te noemen dat Eligius ondanks zijn actuele verblijf op verre afstand van onze streken weet had van on ze zorgen omtrent ontpoldering en natuurontwikkeling. Het siert hem dat hij geen aandacht vroeg voor de zorgen die Zeeuws-Vla mingen hebben als het gaat om provinciale bemoeienis met bij voorbeeld de Westerscheldetunnel en de vestiging van winkels bij de skihal in Terneuzen. Deze aan dachtspunten hebben een te we reldlijk, materieel en stoffelijk ka rakter voor een heilige, maar ont poldering en natuurontwikkeling raken onze 'ziel' en dat is het ter rein van Eligius. Guus langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg De gemeente Terneuzen probeert een horecavergunning aan de skihal te verstrekken foto Wim Kooyman Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 4340 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl Hartelijk dank aan de vele trouwe klanten, zonder u zou mijn bedrijf niet zo succesvol zijn geweest Ms/eeVt VcottWS'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11