Zeeland Bomenkap weer voor rechter Lagere straf ex-militair Nadelen aan crisisaanpak jongetje spelen Vrijspraak voor seks met 16-jarig meisje Piet de Visser legt zich niet neer bij uitleg college en eist herplant. Gerechtshof vonnist milder in zaak grofgebekte man. Middelburgs college waarschuwt voor prijsopdrijvingen. Ellips in de Goese Polder - B PZC Dinsdag 24 maart 2009 21 door Frank Balkenende GOES - Piet de Visser, ontwikkelaar en bewoner van het Goese Meer, i stapt opnieuw naar de bestuurs rechter om herplant te eisen van de groenzone tussen het Goese Meer en de toekomstige wijk Goe se Schans. In een verweerschrift stelt de ge meente Goes dat de bomen - enke le honderden - volgens de regels zijn gekapt. Ze verklaart de bezwa ren van De Visser ongegrond. „Dat betekent dat we weer naar de rechter zullen moeten. Daar zal ik behalve herplant ook stopzetting eisen van de werkzaamheden in de Goese Schans zolang er geen onherroepelijk bestemmingsplan ligt", zegt De Visser. Onherroepe lijk betekent dat Gedeputeerde Sta ten het bestemmingsplan moeten hebben goedgekeurd. De Visser stapte eind februari naar de bestuursrechter om de kap van de bomen aan te vechten. Die bo men werd geveld twee dagen na dat de Goes de wijziging van de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) had gepubliceerd. In de nieuwe APV komt geen kap- vergunning meer voor. Die is ver vangen door een lijst van waarde volle en dus beschermde bomen. Andere bomen mogen zonder meer worden gekapt. De bomen in de Goese Schans stonden niet op de lijst met waardevolle bo men. Tegenstanders van de kap, onder wie De Visser, hadden bezwaar ge maakt op grond van de oude APV. Volgens de bezwaarmakers ver zuimde het college hen van de be leidswijziging op de hoogte te stel len. Ze voelden zich door de plot selinge bomenkap overrompeld. De bestuursrechter was het daar mee eens en stelde dat alle werk- W* Piet de Visser, ontwikkelaar en bewoner van het Goese Meer, zal opnieuw naar de rechter stap pen om herplant van bomen in de Goese Schans te eisen. zaamheden in de Goese Schans voorlopig moeten worden stopge zet. De gemeente moet eerst maar eens op een rijtje zetten hoe ze de kap van bomen kon toestaan. Die geschiedenis, inclusief de lijst van waardevolle bomen, is inmid dels toegestuurd aan De Visser. In het verweerschrift houden burge meester en wethouders vol dat ze rechtmatig hebben gehandeld. De de gevolgde procedures zijn 'con form de daartoe gestelde regels tot stand gekomen'. Goes heeft belang bij een snelle ontwikkeling van de eerste fase van de Goese Schans. De gemeen te zit voor een kwart in de com munautaire vennootschap Goese Schans en is dus ook partij. ZIERIKZEE - Nederland moet niet meer het netste jongetje van de klas spelen, als het gaat om de toe passing van Europese natuurregel- geving. Een CDA-delegatie bestaande uit partij medewerker Jo-Annes de Bat uit Goes, partijvoorzitter Peter van Heeswijk en Europarlementariërs Cornelis Visser en Lambert van Nistelrooij hebben dit signaal giste ren opgepikt tijdens een werkbe zoek aan de Zeeuwse mosselsec tor. Nederland was laat met de uit voering van de Europese vogel- en habitatrichtlijnen en werd daar voor zo'n acht jaar geleden op de vingers getikt door de Europese Commissie. Nederland is vervol gens erg hard van stapel gelopen, is het idee van de CDA-delegatie, met onder meer als gevolg dat de mosselsector vorig jaar in de pro blemen kwam. Volgens De Bat heeft de sector van de nood een deugd gemaakt door werk te ma ken van innovaties, zoals mossel- zaadinvanginstallaties (mzi's) als al ternatief voor de bodemvisserij. MIDDELBURG - Een 28-jarige inwo ner van Zuid-Beveland is gisteren door de Middelburgse rechtbank vrijgesproken van verkrachting van een 16-jarig meisje. Volgens de rechters staat vast dat die twee an derhalf jaar geleden seks hebben gehad na een spontaan feest. Ook staat vast dat ze allebei het nodige hadden gedronken. Het staat ech ter niet vast dat de 28-jarige haar gedwongen had om seks met hem te hebben. Twee weken geleden vroeg officier van justitie W. Suijkerbuijk ook al om vrijspraak. De aanklacht, ver krachting, kon hij niet bewijzen. Wel hield hij de man voor dat hij destijds moreel helemaal fout zat. Hij had nooit mogen kussen en friemelen met dat veel jongere meisje, aldus de officier. De man zei dat het buurmeisje hem de hele avond al had lopen uitdagen. Hij ging uiteindelijk 's nachts met haar mee de hond uit laten. Net buiten het dorp hadden ze geen aandacht meer voor dat dier, wel voor elkaar. DEN HAAG - Een 40-jarige man uit Kloetinge - veroordeeld voor het mishandelen van zijn vriendin - heeft bij het gerechtshof in Den Haag een aanzienlijke strafvermin dering binnengesleept. De Middelburgse politierechter had hem juli vorig jaar bij verstek drie maanden cel opgelegd waar van een maand voorwaardelijk. De destijds in België verblijvende man zou de dagvaarding niet heb ben ontvangen en kwam daarom twee weken geleden alsnog zijn zegje doen bij het hof Hij had bij de politie erkend dat hij zijn ex-vriendin hard bij haar arm had gepakt en dat hij haar had bedreigd door te zeggen dat hij 'de kinderen door de gehaktmo len zou draaien'. Ze woonde begin vorig jaar in Hansweert samen met de man, die er vijf jaar in het Franse huurlingenleger op had zit ten. De man uit Kloetinge zou kwaad zijn geworden omdat zij in- ternetkabels had doorgeknipt. Het hof liet het bij een voorwaar delijke celstraf van twee weken. Deels omdat de man werd vrijge sproken van enkele doodsbedrei gingen, maar ook hield het hof er rekening mee dat de veroordeelde zich uit de schulden heeft gewerkt en een nieuwe vriendin heeft. door Theo Giele MIDDELBURG - Als overheden in Ne derland met zijn allen bouwprojec ten naar voren halen, kan dat lei den tot 'prijsopdrijving', waar schuwt het Middelburgse college van burgemeester en wethouders. Dat geldt vooral voor de grond-, weg- en waterbouw. De Vereniging Nederlandse Ge meenten vroeg in het kader van de crisisbestrijding gemeenten om projecten aan te melden die eerder kunnen worden uitgevoerd. Ook Middelburg kwam met een lijstje met bouwprojecten. In een memo aan de gemeente raad onderkennen B en W dat de bouwsector een belangrijke sector is 'met een zekere aanjaagfunctie binnen de gehele economie'. „Daarom is het belangrijk deze sec tor aan het werk te houden en te ondersteunen." Het Middelburgs college heeft on der meer het naar voren halen van onderhoud aan (water-)wegen, eer der vervangen van rioleren en ver sneld bouwen van onderwijs- en sportaccommodaties op zijn lijstje gezet. Maar het is zich ervan be wust dat ook andere lokale overhe den het in dit soort projecten zoe ken bij de aanpak van de crisis. Vooral in de grond-, weg- en wa terbouw ligt hierdoor het risico van verhoging van de aanbeste- dingsprijzen op de loer. Het naar voren halen van dit soort projecten betekent dan dat de ge meente duurder uit is. Mocht de recessie langer duren dan de uit voering van de projecten, dan dreigt later een gat in de gemeente lijke bestedingen te vallen met ern stige gevolgen voor de werkgele genheid. Tenslotte wijst het colle ge er op dat de gemeente Middel burg zelf geen zak met geld heeft om crisis fors aan te pakken. Dan zal minister Bos over de brug moe ten komen. GOES - De Goese Polder krijgt er een apparte- Wethouder Rinus Dieleman sloeg gisteren de eer- mentencomplex bij. Aan de Kennedylaan laten ste paal. Het gebouw herbergt straks elf apparte- woningcorporatie RWS en haar huisontwikkaar menten, waarvan er zes voor de vrije verkoop Marsaki een ellipsvormig complex bouwen. zijn bestemd. De andere vijf brengt de RWS met korting aan de man via de koopgarantregeling. Een appartement kost dan 150.000 euro, de zes in de vrije verkoop 205.000 euro. impressie Marsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83