naar Santiago de Compostela geld terug aan burger Uitstel herinrichting Burkunkstraat Afrika centraal in Weekend Amateurkunst Zeeuwse Eilanden houdt drie miljoen euro over van vorig jaar. Kerk Ovezande viert Goese autodiefstal in Maria Boodschap Opsporing Verzocht PZC Dinsdag 24 maart 2009 I 1 9 Jan Ceijs (links) en Jaap Wesdijk (beiden 63) staan voor de katholieke kerk van Heinkenszand, een van de sponsors. foto Ronald den Dekker door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden heeft vorig jaar ruim drie miljoen euro overgehouden. Een deel daarvan wordt terugebe- taald aan de burgers. Dit blijkt uit de jaarrekening die gisteren is ge publiceerd. De meevaller is vooral te danken aan lagere rentelasten. Verder lever de de belasting die huiseigenaren betalen meer op omdat de gemid delde waarde van onroerend goed (de WOZ-waarde) hoger bleek te zijn dan was ingeschat. Daarom wordt een deel van het overschot gebruikt om de tarieven te egalise ren. Ook heeft het waterschap meer geld binnengekregen uit de verkoop van gronden. Bovendien betaalden Domeinen en Rijkswa terstaat een miljoen euro aan het waterschap, omdat dat het beheer en het onderhoud van waterkerin gen, wegen en waterlopen over neemt. Dat geld wordt in een apart potje gestopt om die kosten- te kunnen betalen. De algemene vergadering van het waterschap velt hierover op 21 april een oor deel. GOES - Mensen en groepen die kunst beoefenen op amateurni veau kunnen zich aanmelden voor het Weekend van de Amateur kunst in Goes. Dat wordt vrijdaga vond 15 mei en zaterdag 16 mei ge houden in de binnenstad. Omdat het festival in het teken staat van het Goese Afrikajaar, vraagt de organisatie deelnemers dat thema op te pakken. Ze zoekt muzikanten (groepen en solisten), beeldend kunstenaars, dansers en theatergezelschappen. In het Weekend van de Amateur kunst keert het thema Afrika terug in een poëziewedstrijd rond het onderwerp 'Onderwijs in Afrika'. Een concert zaterdagavond in de Grote Kerk staat ook in het teken van dat continent. Opgeven kan voor 12 april via het emailadres: l.theune@goes.nl OVEZANDE - In de katholieke kerk van Ovezande is morgen een vie ring ter gelegenheid van de feest dag van de Maria Boodschap. In deze speciale viering, exact negen maanden voor Kerstmis, wordt herdacht dat de engel Gabriël aan Maria de boodschap bracht dat zij moeder zou worden van Jezus. De viering is voor de kerk extra bijzon der omdat deze nu 150 jaar is ge wijd aan Maria. De viering wordt opgeluisterd door het jongeren koor Oal In. Voorganger is pastoor Paul Verbeek. GOES - Het Avro-programma Op sporing Verzocht besteedt van avond aandacht aan de diefstal van een bestelauto in Goes. Op 27 februari huurde een vrouw een Opel Movano bij Zuid West Rent in Goes. Ze gaf daarbij een valse identiteit op en bracht de wa gen nooit meer terug. Uit onder zoek van de politie is gebleken dat ze ook in Noordwijk een dergelij ke diefstal heeft gepleegd. Opsporing Verzocht wordt van avond vanaf 21.45 uur uitgezonden op Nederland 1. door Luc Oggel HANSWEERT - De gemeente Rei- merswaal moet noodgedwongen wachten met de herinrichting van de Burkunkstraat en omgeving in Hansweert. Eén inwoner heeft be zwaar gemaakt tegen de kapver- gunning, tot ergernis van wethou der Kees Knuit en de dorpsraad. De gemeente wilde de Bur kunkstraat en omgeving dit voor jaar een flinke oppepper geven, on der meer door het afdekken van een stuk braakliggend terrein, her bestrating en het aanleggen van parkeerplaatsen, beplanting en speelveldjes. Voor dat laatste is een stuk grond overgenomen van wo ningcorporatie R&B Wonen. Voor de aanleg van de speelveldjes (on der meer een pannavéld) moeten wat bomen worden gekapt. Een bewoner van de Oude Polder straat heeft bezwaar gemaakt te gen de kapvergunning, waardoor de herinrichting pas na de zomer kan worden uitgevoerd. „Die be zwaarprocedure duurt zes weken en dan zitten we weer in het broedseizoen", zegt wethouder Kees Knuit. Hij heeft 'flink de ba len' van de situatje. „Die bewoner heeft een conflict met de woning bouwcorporatie, maar anderen zijn er de dupe van." Dorpsraadvoorzitter Adri Kortle ver zegt dat de bewoners van de Burkunkstraat en omliggende stra ten furieus zijn. „Ik ben al met die man gaan praten, maar hij vertikt het om zijn bezwaar in te trekken. Hij vindt dat de Burkunkstraat na tuurgebied is en dat het plaatsen van speelgelegenheden daar scha de aan toebrengt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81