P Reimerswaals gemeentehuis Krasse knarren karren 't Zandkasteel heeft groots plan met speeltuin in Heinkenszand m Van Heinkenszand naar Santiago de Compostela 4 J Kinderversie van Het Zwanenmeer Computerlessen voor senioren in Kruiningen Nieuwbouw CIOS Goes bereikt hoogste punt 1 8 Dinsdag 24 maart 2009 PZC KRUININGEN - Leerlingen van vier Reimerswaalse basisscholen beslis sen' donderdag tijdens een kinder gemeenteraadsvergadering aan welk project zij 2500 euro willen besteden. Het gaat om 32 leerlin gen van de Kruiningse Ds. Comrie- school en Voorhoute en De Klim roos en (ulianaschool in Krabben- dijke. De vergadering is de afsluiting van het project 'Kindergemeenteraad', dat in samenwerking met het Insti tuut voor Publiek en Politiek (IPP) wordt gehouden. Reimerswaal is de eerste Zeeuwse gemeente die aan het project meewerkt. Het IPP wil de politieke interesse van men sen bevorderen. 'Kindergemeente raad' is speciaal ontwikkeld voor kinderen van elf en twaalf jaar. Het project bestaat uit twee delen; een intensieve voorbereiding op school en een werkmiddag op het gemeentehuis. De leerlingen zul len daar onder meer discussiëren fnet raadsleden. Ook zullen zij pro jectvoorstellen over het thema 'spelen en vrije tijd' verder uitwer ken. In de kindergemeenteraads vergadering wordt besloten aan welk project een door de gemeen te beschikbaar gesteld bedrag van 2500 euro wordt besteed. De verga dering is openbaar en begint om 18.00 uur. Ontwerp van nieuwe speeltuin aan de Ganzestraat in Heinkenszand, ge maakt door het gespecialiseerde bedrijf Kompan. illustratie 't Zandkasteel door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Over drie, vier jaar moet er aan de Ganzestraat in Heinkenszand een speeltuin staan waar je U tegen zegt. Speeltuinver eniging 't Zandkasteel heeft er een ontwerp van laten maken door het in speeltuinen gespecialiseerde bedrijf Kompan uit Zaltbommel. „De totale kosten zijn begroot op 125.000 euro, exclusief de onder grond", zegt voorzitter Theo Smit van 't Zandkasteel. „Vandaar dat we de aanleg ook over meer jaren willen uitsmeren." 't Zandkasteel houdt morgena vond vanaf acht uur in De Stenge een informatiebijeenkomst voor omwonenden. Er is al met hen ge sproken. De meesten vonden het Jan Geijs en Jaap Wesdijk (beiden 63) uit Heinkenszand beginnen 10 april aan hun fietsreis naar Santiago de Compostela in Spanje; voor zichzelf én voor het Ronald McDonald Kinderfonds. door Thijs Imandt Fietsen is al jaren de groot ste hobby van Jan Geijs en Jaap Wesdijk uit Heinkens zand. En ze hebben al heel lang de wens om ooit nog eens een pelgrimstocht te maken naar Santiago de Compostela in Spanje. Op Goede Vrijdag, 10 april, is het zover en gaan ze samen de uitda ging. Het begint allemaal als Jan en Jaap, al zes jaar goede vrienden, bij elkaar op de koffie zitten. „Jij fietst nog behoorlijk goed", zegt Jan te gen Jaap. Waarop Jaap antwoordt dat het wel redelijk gaat, maar dat het beter zou kunnen met wat meer oefening. „Dan weet ik wel iets waar we voor kunnen trainen", roept Jan. „Jij wilt toch ook ooit naar Santia go de Compostela? Waarom fiet sen we daar niet heen met z'n tweeën? Ik weet ook nog wel een goed doel waar we dan geld voor in kunnen zamelen." Dat goede doel waar Jan het over heeft, is het Ronald McDonald Kinderfonds. Op 28 mei 2007 krijgt Jan te horen dat zijn klein dochter, die in Portugal woont, een hersentumor heeft en in Ne derland geopereerd moet worden. In het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam ziet Jan hoe moeilijk het is voor ouders om bij hun kin deren in de buurt te blijven tij dens langdurige behandelingen. „Ik vond het zo mooi om te zien hoe ouders werden opgevangen door vrijwilligers van Ronald Mc Donald. Ik besloot dat als ik ooit de kans zou krijgen om iets voor Santiago de Compostela Zou volgens een legende de be graafplaats zijn van apostel Ja kobus. Heet officieel Santiago, dat Sint-Jakob betekent (Sant-lago in liet Spaans). Is één van de belangrijkste christelijke bedevaartsoorden. Kreeg van pelgrims de bijnaam de Compostela omdat meerdere plaatsen Santiago heten. Is het eindpunt van veel pel grimstochten. De route wordt aangeduid met Sint Ja kobsschelpen. Ontvangt jaarlijks gemiddeld 52.000 pelgrims. 'prima', aldus Smit, maar een aan tal wilde de informatieavond af wachten. Als het plan morgen wordt aanvaard, staat de speeltuin vereniging voor de grootste uitda ging in haar bestaan. Eind 2007 is 't Zandkasteel opgericht. Inmid dels zijn er honderd gezinsleden. Jarenlang is er in Heinkenszand geen speeltuinvereniging geweest. De herinrichting van de speel plaats aan de Ganzestraat stond van begin af aan hoog op de ver langlijst van 't Zandkasteel. De speelplek is zwaar verwaarloosd. Het bestuur van 't Zandkasteel wil op korte termijn aan de slag met fondsenwerving. Dit najaar moet het hele speelterrein al bouwrijp worden gemaakt. Op 10 april starten Jaap Wesdijk en Jan Geijs in Heinkenszand aan hun fietstocht naar Santiago de Compostela. start: Heinkenszand Westerscheldetunnel Gent Doornik/Tournai^*0 Antwerpen Parijs Orleans lengte 2400 km duur 4 a 5 weken Tours f Poitiers FRANKRIJK Angoulème einde: Santiago de Compostela SPANJE PORTUGAL Leon J Dax St-Jean-Pied-de-Port Pamplona Burgos Willem Adriaansens ze te doen, ik die met beide han den aan zou pakken; nu kan dat eindelijk en het voelt zó goed." ]r an en Jaap proberen zoveel mo- I gelijk geld in te zamelen en I kondigen hun reis dan ook veral aan. Aan leerlingen van de basisschool vertellen ze dat een pelgrimstocht een reis is naar de vermoedelijke begraafplaats van de apostel Jakobus. Ook leggen ze uit wat het Ronald McDonald Kin derfonds betekent voor ouders met een kind in het ziekenhuis. In de plaatselijke katholieke kerk wordt de collecteopbrengst, tij dens de mis op Witte Donderdag, volledig gedoneerd aan het fonds. Een plaatselijke sportwinkel heeft ze voorzien van de juiste fietskle- ding. Op dit moment hebben de fanatie ke fietsers er al 1200 trainingski lometers op zitten. „We zijn in de cember vorig jaar begonnen met trainen en ik moet zeggen dat ik er inmiddels het volste vertrou wen in heb dat we Santiago gaan halen", zegt Jaap opgewekt. „Op basis van ervaringen van anderen maken we er een pleziertocht van en geen prestatietocht." Ze streven ernaar om de reis van ongeveer 2400 kilometer in vier tot vijf weken te volbrengen. Van af de grens tussen België en Frank rijk houden ze een route aan langs Parijs, Orleans en het Spaanse Pamplona. Een klein boekje met de precies uitgestippelde route moet hen daarbij helpen; een navi gatiesysteem vertrouwen ze niet in Frankrijk en Spanje en gaat daarom niet mee. Wel nemen ze een tele foon mee om contact te houden met het thuisfront en een dagboek om er varingen in op te schrijven. Water dichte en warme kleding zit sa men met geneesmiddelen, reser ve- en reparatieonderdelen en een gasbrandertje in de fietstassen. „Gelukkig hoeven we geen tent mee te sjouwen, want we slapen onderweg in hotelletjes en bedScbreakfasts", meldt Jaap opge lucht. Jan komt met een laatste aanvul ling. Het was vroeger gebruikelijk om een steen mee te nemen uit je geboorteland, als symbool voor je zonden. Als je die dan weglegde bij aankomst in Santiago had je door het maken van de lange reis genoeg boete gedaan en werden al je zonden vergeven. „Jij moet dus een aardige hoop keien meene men", grapt Jan tegen Jaap. „Ik ge lukkig maar één, want ik had vroe ger een goede biechtvader!" Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl HEINKENSZAND - In het kader van Borsele Cultureel brengt het gezel schap Cordua 8c Magnus morgen de dansvoorstelling Klein Zwanen- meer. Deze kinder- en familievoor stelling vindt plaats in De Stenge in Heinkenszand en begint om 14.00 uur. Met fantasie en humor wordt het beroemdste ballet aller- tijden vertaald naar de belevings wereld van kinderen tussen de twee en zeven jaar. De toegangs prijs is €5,- voor kinderen en er voor volwassenen. Reserveren via www.cultureleraadborsele.nl. KRUININGEN - Senioren die moeite hebben om met computers te wer ken, kunnen vanaf 31 maart te recht in Ons Dorpshuis in Kruinin gen. Stichting Seniorweb Zuid-Beve land geeft daar namelijk basis- en vervolgcursussen voor oudere pc-gebruikers. Docenten geven on der andere les in e-mail, internet- bankieren en foto's bewerken. De cursus bestaan uit acht lessen en kosten 85 euro. Aanmelden kan tot 29 maart via 0113-381437 of info@dorpshuiskruiningen.nl. GOES - De nieuwbouw voor sport- opleiding CIOS bij Sportpunt Zee land in Goes bereikt vandaag het hoogste punt. Dat wordt om 15.15 uur gevierd. ClOS-studenten krij gen vanaf het schooljaar 2oo9-'io theorieles in de nieuwbouw. Ze hoeven dan niet meer te pendelen tussen de ROC-locatie aan de Bes- sestraat in Goes-Zuid en het Sport punt. De mbo-dansopleiding van ROC Zeeland krijgt er ook onder dak. Woningcorporatie RWS laat de school bouwen en verhuurt die voor twintig jaar aan het ROC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80