Elise Meidengroep K3 gaat verder zonder Kathleen Twintig jaar voor Vredescongres op losse schroeven misdaden in Rwanda 'Britten wilden Columbine nadoen' Moordaanslag op Fatah-kopstuk Libanon Turks officier opgepakt voor moord Koerden Tientallen doden door aanslag begrafenis Irak PZC Dinsdag 24 maart 2009 7 Kathleen Aerts (m) stapt uit K3. Karen Damen en Kristel Verbeke gaan verder met K3. foto Jan Van Der Perre/CPD SCHELLE - Kathleen Aerts stapt uit K3. De blonde Vlaamse maakte haar vertrek gistermiddag bekend op het kantoor van Studio too, het productiebedrijf achter de populai re meidengroep, in de buurt van Antwerpen. De overige twee van K3, Karen Da men en Kristel Verbeke, willen ver der zonder hun collega. „Tien jaar lang heb ik het beste van mijzelf gegeven en heb ik K3 zij de deur uit was. Daarna belde hij, duwde de oppas een bos bloe men in de armen en nam toen snel zijn dochter mee. André geeft aan dat hij nu ook weer naar Rus land zal gaan om zijn dochter te rug te halen. „Ik zal haar terugbrengen naar Frankrijk. Zij is mijn dochter. Maar dit keer zal ik onder een vals paspoort naar binnen moeten. An ders loopt het niet goed met me af', zei hij. Dit omdat in Rusland een arrestatiebevel voor hem is uit gevaardigd na de ontvoering in 2008. Het is echter de vraag of Eli se nu in Rusland is. Dat werd eer der deze week ontkend door een diplomaat van de Franse ambassa de in Rusland. Er gaan geruchten dat Elise met haar moeder in de trein van Mont- pellier naar Genève is gezien en in Zwitserland is. Dat is goed moge lijk, aangezien de vluchtauto van de ontvoerders is teruggevonden in Montpellier. met hart en ziel gedaan, maar men sen veranderen in tien jaar tijd", al dus Kathleen. „Na veel gesprekken met familie, vrienden en met Ka ren en Kristel heb ik de moeilijk ste beslissing genomen van mijn leven. Met pijn in het hart neem ik afscheid van K3 en daar heb ik een heel dubbel gevoel bij. Ener zijds is Kathleen van K3 nog steeds een deel van mij. Maar an derzijds ben ik ondertussen dertig DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft een 40-jarige Rwan dees tot twintig jaar gevangenis straf veroordeeld voor foltering tij dens de genocide van 1994 in Rwanda. In een aantal gevallen leidde de foltering tot de dood. Zo liet de man volgens de recht bank twee vrouwen en minstens vier kinderen vermoorden die in een ambulance zaten. Dat gebeur de in april 1994 tijdens de gewelds explosie tussen Hutu's en Tutsi's. Daarbij werden achthonderddui zend Tutsi's en gematigde Hutu's vermoord. De Rwandese regering zette de Hutu-bevolking door mid del van 'giftige propaganda' aan tot bestrijding van Tutsi's, die zij als minderwaardig beschouwde en kakkerlakken noemde. De rechtbank sprak de verdachte vrij van oorlogsmisdrijven. Zijn misdaden hadden in de ogen van de rechters geen militair doel, hoe geworden en voel ik dat het tijd is om nieuwe wegen te verkennen." K3 bestaat sinds 1999 en scoorde in de afgelopen jaren zowel in Bel gië als Nederland hits als Heyah Mama, Alle Kleuren, Tele-Romeo, Toveren, Oya Lélé en Kusjesdag. De Vlaamse meidengroep brengt niet alleen albums uit, maar geeft naast concerten ook theatershows. De groep heeft een eigen tv-pro- gramma, een museum, een strip- wel de oorlog tussen het Rwande se regeringsleger en Tutsi-rebellen de genocide wel makkelijker maak te. De propaganda en het gewapen de conflict boden mensen als de verdachte een reden en een vrij brief om Tutsi's op te jagen en te vermoorden, aldus de rechtbank. Er is volgens de rechtbank ook on voldoende bewijs voor deelname van de man aan een massale aan val op een groep van duizenden Tutsi-vluchtelingen in een kerke lijk complex. De rechters vinden getuigenissen over de rol van de 40-jarige te twijfelachtig om hem daarvoor te veroordelen. Het Openbaar Ministerie had te gen de Rwandees levenslang geëist. Het OM is desondanks toch blij met de twintig jaar omdat het toont dat de man zich aan de zwaarste misdrijven schuldig heeft gemaakt. Of justitie in hoger be roep gaat, is nog niet duidelijk. reeks en maakte tot nu toe drie films. De koek is nog niet op, vol gens het overgebleven tweetal. „Hoe raar het ook zal zijn om zon der Kathleen op een podium te staan na al die jaren met ons driet jes, Karen en ik zijn toch van plan om door te gaan met K3", aldus Kristel. „We zitten nog vol ideeën en plannen die we willen waarma ken." Maar het is nog niet bekend hoe hun toekomst wordt ingevuld. JOHANNESBURG - Een vredesconfe rentie die vrijdag zou worden ge houden in Johannesburg, staat op losse schroeven. Drie belangrijke deelnemers, het comité van de No belprijs voor de Vrede, de Zuid- Afrikaanse oud-president Frederik Willem de Klerk en aartsbisschop MANCHESTER - In de Engelse stad Manchester zijn twee tieners van 16 en 17 jaar aangeklaagd wegens het beramen van een bomaanslag op een school op de tiende verjaar dag van het bloedbad op de Co lumbine High School in de VS. Op 20 april 1999 vermoordden twee Amerikaanse scholieren dertien mensen op de Columbine High School in Littleton, Colorado alvo rens de hand aan zichzelf te slaan. BEIROET - Fatah-leider Kamal Mad- hat is gisteren bij een bermbom aanslag in het zuiden van Libanon om het leven gekomen. De verant woordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. Madhat had net een Palestijns vluchtelingenkamp bezocht. De Fatah-partij maakt in de kampen de dienst uit. Regelma tig zijn daar conflicten tussen Fa- tah-aanhangers en aanhangers van extremistische groeperingen. ANKARA - Een kolonel van het Turkse leger is gisteren opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de moord op Koerden begin ja ren negentig. De officier was in 1990 gelegerd in Silopi, in het Turk se deel van Koerdistan. Daar zijn onlangs botresten en weefsel terug gevonden in wat Turkse media 'doodskuilen' hebben genoemd. Mogelijk gaat het om massagraven van Koerdische opstandelingen. JALAWLA - Zeker 25 mensen zijn gisteren omgekomen bij een zelf moordaanslag in de Iraakse plaats Jalawla. Meer dan vijftig mensen raakten gewond. De dader blies zichzelf op tijdens de begrafenis van een Koerd, toen bezoekers in de rij stonden om de familie van de overledene te condoleren. Jalaw la ligt in de onrustige provincie Diyala, bij de grens met Iran. Desmond Tutu doen niet mee als de Zuid-Afrikaanse regering de da lai lama de toegang tot het land ontzegt. Dat maakten het hoofd van het Nobelinstituut in Noorwegen, Geir Lundestad, De Klerk en Tutu gisteren bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7