VS voeren strijd op tegen drugs Mexico Frankrijk zoekt ontvoerde KRA5.NL MEIVAKANTIE-SPECIAL O s/is dgn FRANKRIJK Geweld van bendes mag niet overslaan naar grensstaten van VS. België beziet versoepelen van euthanasieregels waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 3 ffi Meisje is voor de derde keer gekidnapt in strijd tussen haar ouders. Dinsdae 24 maart 2009 PZC Wilt u er nog even heerlijk tussenuit in de meivakantie? Met KRAS.NL natuurlijk! Wij hebben extra kamers, appartementen en mobilehomes ingekocht tegen zéér scherpe prijzen. Wat dacht u van een 4-daags verblijf vanaf slechts 39 p.p.? Dat is toch géén geld? Lees snel verder en profiteer nü van deze waanzinnige aanbiedingen! 4/5/8/15 dgn FRANKRIJK Aankomstdata: ma. en vr. van 3/4 t/m 30/10 Er even lekker tussenuit! U verblijft in een appartement op Résidence Les Hauts de Valjoly, gelegen in een landelijke omgeving op slechts 2 km van Eppe-Sauvage. De résidence beschikt o.a. over een restaurant en zwembad. Prijs is p.p., o.b.v. 6 personen. Zie www.kras.nl/50185 Aankomstdata: za. van 3/4 t/m 31/10 Eindeloze Atlantische Kust! U verblijft in een appartement op Résidence Eurogroup Le Domaine du Phare op slechts 1,5 km van Verdon sur Mer. De résidence is gebouwd in karakteristieke stijl en is o.a. voorzien van een buitenzwembad. Prijs is p.p., o.b.v. 6 personen. WASHINGTON - De Verenigde Sta ten zullen hun strijd tegen de Mexicaanse drugscriminaliteit fors opvoeren. Washington wil voorko men dat de bloedige drugsoorlog die bij de zuiderburen woedt, over slaat naar het eigen land. De maat regelen zijn ook bedoeld als steun in de rug voor de Mexicaanse presi dent Felipe Calderon in zijn strijd tegen drugsbendes. De Amerikaanse regering stuurt meer federale agenten naar de ruim 3000 kilometer lange grens met Mexico om de controles te ver beteren. Verder wil Washington meer apparatuur vrijmaken voor het onderscheppen van wapens en contanten die vanuit de Vere nigde Staten naar de drugskartels in Mexico worden gesmokkeld, al dus Amerikaanse veiligheidsfunc tionarissen in de Amerikaanse krant The Washington Post. De maatregelen gelden als het eer ste grote binnenlandse veiligheids initiatief van de Amerikaanse presi dent Barack Obama. Hij zou de plannen willen bekendmaken rond de reis van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hillary Clinton, naar Mexico. Clinton begint morgen haar twee daagse bezoek aan Mexico. De ge zamenlijke bestrijding van de drugscriminaliteit is het belangrijk ste onderwerp op de agenda. Volgende week gaan de Ameri kaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Janet Napolitano, en de minister van Justitie, Eric Holder, ook naar Mexico. Op 16 en 17 april bezoekt Obama zijn Mexicaanse De Verenigde Staten sturen extra agenten naar de zuidelijke grensstaten om het toegenomen geweld van Mexicaanse drugs bendes een halt toe te roepen. Aankomstdata: za. van 25/4 t/m 17/10 Ontdek Istrië! U verblijft in een 4-pers.mobile- home op Vakantiecomplex Dei Fiori Maslinica op slechts 5 min. lopen van Rabac. Het complex beschikt o.a. over 2 restaurants, supermarkt en zwembaden. Prijs is p.p., o.b.v. 4 personen. Excl. verplichte toeslagen: eindschoonmaak. Aankomstdata: za. van 25/4 t/m 19/9 Genieten aan de Adriatische Kust! U verblijft in een 4-pers.mobilehome op Villaggio San Francesco, gelegen aan het strand en tussen Caorle en Lido di Jesolo. De camping is o.a. voorzien van 3 restaurants, supermarkt en 9 zwembaden. Prijs is p.p., o.b.v. 5 personen. Zie www.kras.nl/50440 7/8/11/12/15 dgn ITALIË Aankomstdata: wo. en za. van 15/4 t/m 24/10 Verrassend Trasimeense Meer! U verblijft in een 6-pers.mobilehome op Camping Punta Navaccia op 250 m van het strand. De camping beschikt o.a. over een restaurant, supermarkt en zwembad. Prijs is p.p., o.b.v. 6 personen. Excl. verplichte toeslagen: eindschoonmaak. Zie www.kras.nl/50393 6/8/15 dgn ANDORRA Aankomstdata: zo. van 26/4 t/m 25/10 Belastingvrij Andorra! U verblijft in Hotel Magie****, prachtig gelegen in de bergen en op slechts 1,5 km van Canillo. Het hotel is o.a. voorzien van een bar en binnenzwembad met sauna, whirlpool en stoombad. Inclusief ontbijt en diner! Prijs is p.p., o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/50366 TOKIO - Inspecteurs van de Japanse transportveiligheidsdienst onderzoeken het wrak van een vrachtvliegtuig dat gisteren verongelukte op het vlieg veld Narita bij de Japanse hoofdstad Tokio. De piloot en de co-piloot, beide Amerikanen, kwamen bij het ongeval om het leven. Bij een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Montana kwamen giste ren zeventien mensen, merendeels kinderen om. foto Franck Robichon/EPA collega Calderon. Het is nog niet bekend hoeveel federale agenten Obama naar de grens met Mexico wil sturen. Voor het onderschep pen van wapens, geld en munitie die vanuit de Verenigde Staten naar Mexico gaan, wil Obama nieuw materieel inzetten. Het gaat onder meer om apparatuur voor het wegen van voertuigen en voor het beter registreren van wagens die van smokkelactivireiten wor den verdacht. Obama kreeg al het verzoek van de gouverneur van Texas, Rick Per ry, om duizend leden van de Na tionale Garde naar de grens met Mexico te sturen. Perry en gouver neurs van andere staten die aan Mexico grenzen, maken zich druk over de toegenomen activiteiten van Mexicaanse drugskartels in het zuidwesten van de Verenigde Staten. Naast drugssmokkel hou den die zich onder meer bezig met ontvoeringen, afpersing en men senhandel. BRUSSEL - In België gaan stemmen op om de euthanasiewetgeving te verruimen. Ook ouderen die le vensmoe zijn, zouden in aanmer king moeten kunnen komen voor levensbeëindiging. Nu moet ie mand nog lijden aan een ongenees lijke aandoening. De aanleiding is de publiciteit over een 93-jarige vrouw uit Antwerpen, die vorige week in hongerstaking is gegaan omdat haar euthanasie is gewei gerd. De vrouw en haar familie kre gen een stroom van positieve reac ties. Volgens voorzitter Wim Dis telmans van de commissie die in België toezicht houdt op euthana sie, is een debat over de huidige re gelgeving nodig. Exclusief reserveringskosten a 17,50 per boeking. door Tineke Smits ARLES - Frankrijk is massaal aan het zoeken naar Elise André (3) uit Aries, die vorige week voor de der de keer ontvoerd is. Haar ouders strijden al jaren in Frankrijk en Rusland om het recht de peuter op te voeden. Elise is voor de derde keer ont voerd. Niet duidelijk is waar zij nu is, mogelijk in Zwitserland. Door middel van het Franse kinderop sporingssysteem Alerte Enlève- ment zijn er berichten verspreid op radio, televisie en stations en langs de snelweg om de aandacht te vestigen op het ontvoerde kind. Het is de achtste keer dat het tot nog toe succesvolle systeem wordt ingezet. Ook de internationale poli tiedienst Interpol is ingeschakeld. Elise werd vrijdagmiddag bij haar vader Jean-Michel André uit Arles, in het zuiden van Frankrijk, wegge haald toen hij haar thuisbracht uit school. Er waren twee mannen en een vrouw bij de ontvoering be trokken. André zei de vrouw te herkennen als zijn Russische ex-vrouw, hoewel ze een pruik droeg. „We hadden heel even oog- 'Maar dit keer zal ik onder een vals paspoort naar binnen moeten' contact", zegt André. De man werd flink geslagen en hield een blauw oog en kneuzingen over aan het incident. Justitie zegt dat er nog geen harde bewijzen voorhanden zijn voor de betrokkenheid van de moeder, Iri- na Belenkaja uit Moskou, maar dat die mogelijkheid wel serieus wordt onderzocht. Sommige Fran se kranten beweren dat zij inder daad het brein achter de ontvoe ring is. Eerder nam de Russische vrouw haar dochtertje mee, toen André na hun scheiding in 2007 van de Franse justitie het 'hoederecht' over Elise kreeg. Het hoederecht houdt in dat één van de ouders het recht krijgt om het kind op te voeden. Zonder iets te zeggen nam Irina Belenkaja het kind toen mee naar Moskou. In januari 2008 volgde een internationaal arresta tiebevel. In Nederland bestaat hoe derecht niet meer, daar is het 'co-ouderschap' voor in de plaats gekomen. Daarbij houden beide ouders verantwoordelijkheid over de opvoeding. Een jaar lang had vader André geen contact met zijn dochter. Na dat hij tevergeefs internationale in stanties had ingeschakeld, ging hij in september 2008 zelf naar Rus land. Hij bespioneerde het huis van zijn ex-vrouw en wachtte tot Heerlijke vakanties naar o.a. Frankrijk, Italië, Kroatië Andorra! volop plaats in meivakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6