van Leiden' is knipoog naar GTST je een dronken iemand? Vooral niet gaan zwalken!' Werken aan conditie en eetgedrag Luscinia brengt Bachs Johannes-Passion Taakstraf honderd uur voor belastingfraude Nieuwe stichting Topkidz bestrijdt overgewicht bij kind. s PZC Dinsdag 24 maart 2009 19 ;'v' repetitie voor het toneelstuk 54.45 Karaats door leerlingen van Pontes Pieter Zeeman. foto Dirk-Jan Gjeltema heel nadrukkelijk op één punt voor je concentreren", zegt de re gisseuse. Ze doet het snel even voor, want eerlijk gezegd speelt ze zelf veel liever dan dat ze anderen vertelt hoe het moet. „Moet ik verder nog wat doen of kan ik weg? Ik heb een examen morgen", roept een andere speel ster er even tussendoor. Ze mag weg. De repetitie gaat verder. „Hoi, ik ben Kor van het licht en het geluid", introduceert de man van Rinko Sound zich. Ze moeten maar niet te veel op hem letten. Hij kijkt gewoon even naar wat scènes om een indruk te krijgen hoe hij de microfoons moet opstel len en welke lichteffecten hij kan toepassen. Als er speciale wensen zijn, moe ten ze het maar zeggen. Matthijs zit inmiddels op een bankje op de speelvloer. Hij raspt met zijn'handen over een oud ten nisracket. Matthijs speelt een levensblije backpacker met een gitaar. „Dat wordt in het echt een ukelele hoor. Dan kan ik er nog een beetje echt op spelen ook", zegt hij met een verontschuldigende glimlach. „Je moet geen zieligheid in je stem leggen, je moet het gewoon vertel len", adviseert Amber één van de spelers. „Blijf van je gezicht af Je moet daar niet in wrijven. Je moet gewoon veel bozer zijn dan dat je nu laat zien", klinkt het gedeci deerd uit haar mond. Amber zegt beslist niemand te willen kwetsen. De spelers moeten haar aanwijzin gen ook niet als kritiek opvatten. Ze horen nou eenmaal bij regisse ren. Scriptschrijfster Esther Fluijt is in middels ook op het regisseursbank je geschoven. Zij is niet tevreden met de scène waarin 'de relatie tus sen Eddie en Janice wordt verbro ken'. „Gaan jullie alsjeblieft samen even oefenen in de kleedkamer", verzoekt zij de spelers vriendelijk. „Ik ken mijn rol, ik weet wat ik moet zeggen, maar iedereen aan de kant praat er door heen. Dat is best een beetje irritant", moppert Sophie, die de rollen van zowel as sistente als receptioniste vertolkt. Er moet nog veel gebeuren voor 54.45 Karaats gereed is voor opvoe ring. „Ach, dat gaat altijd zo", we ten Esther en Amber. Bovendien moet er in die eindfase wat druk op de ketel staan. DREiSCHOR - Vocaal ensemble Lus cinia brengt vrijdag vanaf 20.00 uur de Johannes-Passion van Bach ten gehore. De groep doet dat in de Adriaanskerk in Dreischor. Het ensemble wordt bijgestaan door het Randstedelijk Begelei dingsorkest Sinfonia en een flink aantal solisten. Kaarten kosten, afhankelijk van de plaats, 22 of 25 euro en zijn ver krijgbaar bij Delta Discs in Zierik- zee en De Kleine Stern in Burgh- Haamstede, of per email via mmvdberg@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een 56-jarige inwoner van Zierik- zee tot een taakstraf van honderd uur. Die straf is gelijk aan de eis die twee weken geleden werd ge formuleerd door de officier van justitie. De man betaalde als werkgever van een uitzendbureau te weinig omzetbelasting. Volgens hem ge beurde dat omdat hij niet alle gege vens correct doorgaf aan zijn boek houder. Hij had het destijds te druk met zijn werk en zijn gezin. door Dewi Gigengack OOSTERLAND - Vanuit verschillen de disciplines werken aan condi tie, eetgedrag en levensstijl van te dikke kinderen. De nieuwe stich ting Topkidz uit Oosterland is sinds kort begonnen met een proefproject op basisscholen om overgewicht onder kinderen te be strijden. Initiatiefneemster Jos Flikweert is fysiotherapeut en ziet regelmatig kinderen met overgewicht. „In de praktijk voor fysiotherapie en op sportvereniging SKNWK in Nieu- werkerk, waar ik voetbaltraining geef Ze worden vaak als laatste ge kozen met sport en zijn onzeker." Probleem is volgens Flikweert dat overgewicht door verzekerings maatschappijen nog niet wordt ge zien als ziekte. „Iedereen kijkt naar elkaar voor een oplossing." Ze richtte daarom met een collega fysiotherapeut, een diëtist en een psycholoog de stichting Topkidz op. Met steun van de provincie ging in februari op twee basisscho len in Goes en Kapelle een proef project van start. In twintig weken krijgen leerlingen twee keer per week trainingen en tips. „Omdat ze nog in de groei zijn is afvallen niet het voornaamste doel. We wil len dat ze een gezondere levens stijl krijgen. Daarom worden ook ouders erbij betrokken." Topkidz wil het programma vol gend schooljaar ook op Schouwen- Duivelandse scholen aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69