'Boeren Meiden weg VOORDEELACTIE! 'Hoe speel iHHiÜ [iluiicj Adviesraad WMO werkt aan bekendheid onder bevolking Gerard Rabelink houdt weblog bij op de website van de PZC __L Mi Folder en presentatie op gemeentelijke website geven raad een gezicht. Rijkswaterstaat werkt aan Haringvlietbrug Kontakt met Kootje drie keer in uitvoering Muziekschool speelt The Sound of Music 1 8 I Dinsdag 24 maart 2009 PZC www.tmcwoonwinkels.nl [Ida 1H1 m toten met 28 maart Korting voor iedereen! M? 11Óf verdubbel uw korting! Win een woonmetamorfose t.w.v. 7.500,- Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een folder en een per soonlijke presentatie van de leden op de internetsite van de gemeen te. Dat zijn de eerste concrete maatregelen uit het communicatie plan van de WMO-adviesraad Schouwen-Duiveland. De adviesraad ging gisteren ak koord met de uitvoering van het plan, dat door drie leden is be dacht. Uit een proviciaal onder zoek vorig jaar van Scoop bleek dat het werk van de adviesraad (ad viseren en controleren van de ge meente bij de uitvoering van de wet Maatschappelijk Ondersteu ning) onvoldoende bekend is. De folder moet medio mei klaar zijn; de presentaties op de site moeten eind deze maand zichtbaar zijn. Verder wil de raad zichzelf laten zien in publicaties van bijvoor beeld het Welzijnshuis en de Se niorenraad. De kosten van de folder worden betaald uit het budget van t2.ooo euro dat de raad tot zijn beschik king heeft. De meeste andere kos ten die voortkomen uit het com municatieplan zijn voor rekening van de gemeente Schouwen-Dui veland. DEN BOMMEL - Na eerder uitstel wordt er komend weekeinde ge werkt aan de Haringvlietbrug. Het wegdek vanuit Rotterdam in de richting van Zierikzee wordt van een nieuwe asfaltlaag voor zien. Daarom wordt alle verkeer over de baan richting Rotterdam geleid. De afsluiting gaat vrijdaga vond om 19.00 uur in en duurt tot maandagochtend 5.00 uur. Het werk zou afgelopen weekeinde worden uitgevoerd, maar werd vanwege de kans op nachtvorst uit gesteld. SCHARENDIJKE - De toneelgroep van sportvereniging ZSC'62 uit Scharendijke geeft komende tijd drie uitvoeringen van de klucht Kontakt met Kootje. Vrijdag is de generale repetitie toe gankelijk voor jeugd tot 16 jaar. Die begint om 19.00 uur. De feest avond, voor mensen vanaf 16 jaar, is zaterdag en begint ook om 19.00 uur. Aansluitend is een verloting. Op vrijdag 3 april treedt de groep op voor senioren, vanaf 14.30 uur. Alle uitvoeringen zijn in dorps huis De Putmeet in Scharendijke. MIDDELHARNIS - Leerlingen van de Muziekschool Goeree-Overflakkee voeren vrijdag de musical The Sound of Music op in de aula van de Technische School in Middel- harnis. Het optreden, compleet met or kest, koor en kinderkoor, is de af sluiting van een 'musicalmaand' van de muziekschool. Leerlingen spelen ook delen en fragmenten uit andere bekende musicals. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink blogt. Vanaf vandaag houdt hij op de website van de PZC een weblog bij waarin hij ver telt hoe zijn kennismaking met Schouwen-Duiveland en de rest van Zeeland verloopt. Rabelink is op 15 maart begonnen aan zijn nieuwe baan als eerste burger van Schouwen-Duiveland. Dat betekent veel kennismaken met de inwoners, het eiland, on dernemers en instellingen en na tuurlijk de buurgemeenten. Via de weblog zal Rabelink zijn ervarin gen delen met de lezers van de PZC.Hij vertelt over kleine dingen die hem zijn opgevallen, over op merkelijke initiatieven op het ei land of over bijzondere bezoeken die hij aflegt. In de eerste blog die nu op de website staat, vertelt hij over zijn eerste ervaringen zoals bijvoorbeeld zijn bezoek aan de boomfeestdag. Dat kwam hem op een knorrige opmerking van zijn vrouw te staan omdat hij met zijn nieuwe schoenen in de modder was gaan staan. O De weblog van Rabelink is te vin den op www.pzc.nl/blogs. Burgemeester Gerard Rabelink, hier met zijn echtgenote tijdens zijn installa tie, houdt voor de PZC een weblog bij. foto Ronald den Dekker Docenten met creatief inzicht vertrokken of lieten het afweten. De leerlingen van Pontes Pieter Zeeman maakten daarom zelf een toneelstuk: 54.45 Karaats. door Ali Pankow Duizend afleveringen van één en dezelfde soapserie. Dat is wel een feestje waard. Dat wordt dan ook gevierd in de slot scène van 54.45 Karaats, het toneel stuk dat leerlingen van Scholenge meenschap Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee woensdag 1 en don derdag 2 april zullen opvoeren in de aula van de school. Het betreft een productie van de leerlingen zelf „Ik vond gewoon dat er iets moest gebeuren. Als wij het initiatief niet hadden genomen, was er dit jaar geen productie gekomen. Dat kan toch niet", zegt Esther Fluijt uit 5-VWO. Zij heeft het script geschreven, zo als zij dat ook vorig jaar deed voor het muziektheaterstuk Angel. Dit jaar echter is de steun van docen ten bij het repetitieproces wegge vallen. Leraar economie met tevens een dansopleiding Clemens Bentlage is vertrokken bij Pontes en Frans Friederich, een andere creatieve docent, is toch vooral met muziek bezig. Al stimuleert hij de toneel groep wel 'toch vooral door te gaan' met waar ze mee bezig zijn. Esther vond een geestverwant in Amber Meerman (4-havo), die on danks een conflict dat zij met Bent lage uitvocht, het vertrek van hem wel zeer betreurde. Maar geen toneelproductie we gens gebrek aan initiatieven van bovenaf ging haar echt te ver. Na tuurlijk wilde zij samenwerken met Esther. De dames maakten heldere afspra ken over de taakverdeling. „Esther zou het script schrijven met af en toe wat adviezen van mij. Ik zou vooral de leiding hebben bij het re gisseren in overleg met Esther. Zo is het ook gebeurd", vertelt Am ber. „Het bedenken van een verhaallijn is een gigantische klus", weet Es ther. „Eerst zitten er allerlei ideeën in mijn hoofd en heb ik mappen vol met krabbels. Tot het moment dat het er echt van moet komen." Dat moment was er aan het begin van de herfstvakantie. Zij had de scène-indeling al uitgeschreven, maar nu moesten al die scènes nog worden ingevuld met dialo gen. „Ik heb elke dag van die va kantie van negen tot vier zitten schrijven. Toen was het script ge reed." Tussentijds mailde Esther steeds fragmenten door naar Amber, die daar dan op reageerde. Een volgen de stap was het samenstellen van de cast. „We hebben auditie gehou den. Hartstikke spannend natuur lijk. Misschien kwam er wel hele maal niemand. Dat viel mee, er kwamen ruim dertig leerlingen op af', vertelt Amber. Zij voegt eraan toe dat het ver schrikkelijk moeilijk was mensen te moeten afwijzen. Natuurlijk heeft het duo direct gevraagd of er ook leerlingen bereid waren mee te helpen met het maklen van de- cors en kleding of met het grime ren. Alles gebeurt low-budget. „We krij gen wel een beetje geld van de school om wat aan te schaffen, maar kunnen geen grote uitgaven doen", constateert Amber. „We hebben bijvoorbeeld oude school platen aan de achterkant beschil derd om de verschillende locaties aan te geven waar het stuk zich af speelt", geeft Esther als voorbeeld van hoe inventief zij daarvan wor den. Het verhaal verdraagt weinig uit leg. Daarmee zou de plot te snel worden prijsgegeven. Het speelt zich allemaal af rond de fictieve soapserie Boeren Meiden, weg van Leiden. Een diamant van 54.45 ka raats speelt er een belangrijke rol in en natuurlijk wordt er een vette knipoog uitgedeeld naar de soapse rie Goede Tijden, Slechte Tijden (GTST). Toneelvoorstelling Pontes Het toneelstuk 54.45 Karaats wordt opgevoerd op woens dag 1 en donderdag 2 april in de aula van Pontes Pieter Zee man aan het Hatfieldpark in Zierikzee. De zaal biedt plaats aan 200 toeschouwers. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur. In het voorprogram ma is een optreden van het schoolorkest. Daarna begint de toneelvoorstelling. De toegangsprijs bedraagt 3 eu ro. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de receptie van de school, dagelijks tussen 12.30 en 13.00 uur. Verdere kaartverkoop aan de kassa op de avonden van de voorstellingen. Scène 'bij de tandarts' tijdens de Even serieus nu jongens", roept regisseuse Amber Meerman de spelers van 54.45 Karaats tot de orde. Er wordt haar wat teveel gegiecheld vanmid dag. Haar stem galmt door de ruimte. Een gymzaal is akoestisch be schouwd nou eenmaal niet de ide ale ruimte om te repeteren. ,„Hoe moet ik nou dronken spelen?", vraagt één van de meiden zich af. „Niet gaan zwalken, maar je juist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68