Zeeland PZC 'Oude' jeugd hoeft geen honk meer 17 Start 'Nieuwerkerk kijkt vooruit' SCHOUWEN-DUIVELAND 26 18 en 19 Brouwse stadsraad zoekt naar nieuwe geïnteresseerden. Eén ongelukje, twaalf gevolgen Kransiegging bij Joods monument in Zierikzee 222 Afspraak Middelburgse bedelaar was aan penning herkenbaar Dinsdag 24 maart 2009 Wie dronken iemand speelt moet vooral niet zwalken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Dewi Cigengack BROUWERSHAVEN - Na jaren van plannen maken en procedures vol gen, kan de jongerenontmoetings- plek (jop) in Brouwershaven einde lijk worden gerealiseerd. Maar voor wie? De initiatiefnemers zijn uit beeld, en het is onduidelijk of de nieuwe generatie jeugd nog in teresse heeft. „De procedure heeft zo lang ge duurd dat de groep die er destijds om heeft gevraagd, nu geen be hoefte meer heeft aan een jop", omschrijft Oscar Fonteine van de stadsraad Brouwershaven het pro bleem. De stadsraad moet nu nieu we jongeren zien te vinden die geïnteresseerd zijn, anders zou de gemeente de stekker wel eens uit het project kunnen trekken. „We gaan niet investeren in iets dat vervolgens leeg komt te staan", zegt ambtenaar jongerenzaken Eef van Brummelen van de gemeente Schouwen-Duiveland. „Daarom stoppen we het project nu even totdat blijkt dat er een enthousias te groep jongeren is die ermee ver der wil." De stadsraad en de gemeente ko men eind mei weer bij elkaar om daarover te praten. Voor die tijd moet dus duidelijk worden of er nu wel of geen behoefte is aan een jop. Want ook al staat er geen vas te termijn voor hoe lang de ge- WJ Nét nu niets de komst van de jon- gerenontmoetingsplaats in Brou wershaven meer in de weg staat, is het niet duidelijk of er nog wel behoefte is aan een hangplek. meente een aanvraag mag vasthou den, 'dat kan geen jaren duren' vol gens Van Brummelen. „Het colle ge zal daarover moeten beslissen." Fonteine: „Ik hoop wel dat er jon geren geïnteresseerd zijn. We zijn er al zo lang mee bezig, het zou zonde zijn als het niet doorgaat. We zoeken daarom een paar gas ten van een jaar of zeventien, die het beheer van de jop op zich wil len nemen. En wat jongeren van rond de vijftien om er in te zit ten." Er werd al lang over een jeugd honk gesproken in Brouwersha ven, en drie jaar geleden vroeg de stadsraad zo'n hangplek aan. Het is de bedoeling dat de jop aan de Loswal komt. Het ontwerp voor het gebouwtje is al klaar en goed gekeurd door het Schouwen- Duivelandse college van B en W. Om de bouw te versnellen en aan de vraag van jongeren te voldoen maakte het college hiermee zelfs een uitzondering: het ontwerp vol doet namelijk niet aan wettelijke eisen. Ook in Scharendijke is een jop ge pland. Die moet voor Koninginne dag bij de sportvelden staan. ZIERIKZEE - Bastaard Bella is de trotse moe der van maar liefst twaalf gezonde pups. De zes reutjes en zes teefjes zijn inmiddels twaalf dagen oud en kruipen al flink door het hok. Al lemaal het resultaat van een 'ongelukje' want de onbekende maar wel zeer enthousiaste va der van het twaalftal liet zich niet tegenhou den door gesloten deuren. Hij verschafte zich via het kattenluik in de tuindeur toegang tot de woonkamer waar loopse Bella alleen opge sloten zat. Het resultaat was een vernield kat tenluik en een zwangere hond, want toen de baasjes Andreas en Stefanie ten Heggeler op het gejank afkwamen was het al te laat. Op de foto de familie Ten Heggeler en links vrien din Tabitha. foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUWERKERK - Aanstaande don derdag is de startbijeenkomst 'Nieuwerkerk kijkt vooruit'. Inwo ners kunnen meepraten over de toekomst van hun dorp. In besloten brainstormsessies zijn vijf thema's gekozen. Deze the ma's (wonen en zorg, verkeer, voorzieningen en sociale samen hang, jeugd en sport, natuur en re creatie) moeten nu verder worden uitgewerkt. Daarbij is de hulp van de inwo ners noodzakelijk. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij de dorpsraad. Donderdagavond wordt een infor matiemarkt gehouden. In diverse stands staan onder meer de ge meente, het Welzijnshuis, Scoop en woningbouwvereniging Zeeuw- land. Scoop zal de bijeenkomst openen met een toelichting op het project. De informatiemarkt is in het dorpshuis, vanaf 19.30 uur. ZIERIKZEE - Leerlingen van de J. L. de Jongeschool leggen vandaag om 14.00 uur een krans bij het Joods monument aan de Grachtweg in Zierikzee. Daarmee wordt her dacht dat op 24 maart 1942 acht tien Joodse families door de bezet ter werden weggevoerd. Eén leer ling draagt een gedicht voor; geza menlijk zingen de leerlingen het Wilhelmus. De school heeft het monument geadopteerd. 83 jaar is hij en hij heeft nog zijn eigen tanden. Zijn tandarts stuurt hem elke keer een kaart om hem er aan te herin neren dat het weer tijd is voor de halfjaarlijkse controle. En elk halfjaar rijdt hij trouw naar de tandartsenpraktijk in Tholen. Vorige week viel het kaartje van Tipredactie@pzc.nl de tandarts weer op zijn deurmat. Hij las de tekst aandachtig en bel de naar de tandarts. „Ik weet niet of ik dit jaar wel kan komen", liet hij de tandartsassisten te weten. „Want ik lees hier op jullie kaart je: 'Vraag je ouders om een af spraak te maken.' Ik ben bang dat dat niet zal lukken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67