Binnenland Taser politie Bos wil bonussen verder beperken Schorsing na snuiven cocaïne in Kamer berco 0 1 Philips Roosendaal verplaatst werk naar Indonesië □2 Genomineerden Libris Literatuur Prijs bekend Kamer wil vloeibaar frituren verplichten Dagblad van Noorden begint eigen tv-station Juwelenhandelaar gedood bij overval Medewerker bekent gebruik van drugs onder werktijd. voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER 6ERRY WEBER Minister: Bedrijf met staatsteun mag straks geen extraatje uitkeren. vodafone Ondernemer? Regel uw telecomzaken bij de Vodafone winkel PZC Dinsdag 24 maart 2009 5 foto Hollandse Hoogte/GPD onvoldoende effect op drugs- en drankgebruikers. PvdA-Kamerlid Attje Kuiken vindt dat hét ministerie'meer on derzoek moet doen naar de Taser. „Is het aantal schietincidenten in landen waar de Taser wordt ge bruikt wel afgenomen? SP-Kamer- lid Ronald van Raak wil uitleg over de noodzaak van de Taser door minister Guusje ter Horst. Mensenrechtenorganisaties Am nesty International en Defence for Children maken bezwaar tegen de inzet van het wapen tegen vluch tende verdachten en tegen kinde ren van twaalf jaar en ouder. Ook zijn zij bang dat ook 'gewone' agenten straks met de Taser wor den uitgerust. In de VS is de Taser omstreden. Het wapen wordt in verband ge bracht met enkele honderden over- lijdensgevallen. Volgens de fabri kant is echter nooit vastgesteld dat de Taser daarvan de hoofdoorzaak was. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt uit on derzoek dat het wapen voor gezon de mensen veilig is. De Nederlandse Politiebond en partijen in de Kamer hebben bedenkingen over de ingebruik name van het Taser-stroomstoot- wapen door arrestatieteams. AMSTERDAM - De zes nominaties voor de Libris Literatuur Prijs 2009 zijn bekend. Anna Enquist {Contrapunt), Rob van Essen {Vis ser), Arnon Grunberg {Onze Oom), Charlotte Mutsaers {Koetsier Herfst), Dimitri Verhulst {Godver- domse dagen op een godverdomse bolen Robert Vuijsje {Alleen maar nette mensen) maken in mei kans op de prijs van 50.000 euro. DEN HAAG - Snackbars moeten ver plicht vloeibaar frituurvet gebrui ken. Dat vindt een Kamermeerder heid. Minister Ab Klink van Volks gezondheid wil er niet aan, omdat de frietbakkers uit eigen beweging al minder met het ongezondere vaste vet frituren. Het verplicht stellen van vloeibaar vet past ook niet in Klinks filosofie dat de over heid niet al te snel moet ingrijpen in de levensstijl van mensen. GRONINGEN - Het Dagblad van het Noorden in Groningen begint een eigen televisiezender. In mei komt de nieuwe zender, onder de naam, tTV, op de kabel in de provincie Groningen. Het station zal eerst enkele uren per dag uitzenden. In Groningen doet zich de moge lijkheid voor om een eigen station te beginnen, omdat er nog een ka- belffequentie vrij is. AMSTERDAM - Een 54-jarige juwe lenhandelaar is gisterochtend om gekomen bij een overval op zijn woning in Amsterdam. Het mis drijf is gepleegd rond vier uur. De woning ligt aan de Pekelharing straat in Amsterdam-Oost. De poli tie heeft nog niemand aangehou den. De politie wilde in het kader van het onderzoek niets kwijt over de precieze doodsoorzaak van het slachtoffer. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft een medewerker geschorst die onder werktijd cocaïne heeft gebruikt. Drie andere personeelsle den die ook van drugsgebruik op de werkplek werden verdacht, zijn weer aan het werk. Tegen hen zijn geen bewijzen. Dat bevestigt een woordvoerder van de TWeede Kamer. Hij wil om privacyredenen niet bekendmaken welke functies de geschorste perso neelsleden hebben. Het cocaïnege bruik kwam enkele weken geleden al aan het licht, toen collega's de di rectie bedrijfsvoering daarover in lichtten. De vier beschuldigde medewer kers werden verhoord en op non-actief gezet. Twee van de ver dachte personeelsleden ontken den. Een derde gaf toe ooit cocaï ne in bezit te hebben gehad, maar dat niet in de TWeede Kamer te hebben gebruikt. De laatste drie ge noemden zijn weer aan het werk. De medewerker die heeft bekend, is geschorst en wacht af welke stap pen de directie van het Kamerge bouw neemt. Volgens de woordvoerder wordt deze affaire snel afgehandeld. Bij medewerkers van de Tweede Ka mer wordt standaard gekeken of zij een strafblad hebben. Voor een aantal functies gelden nog zwaar dere veiligheidseisen. Het onder zoek heeft niet uitgewezen dat in de Tweede Kamer ook is gehan deld in drugs. lange vorststraat goes DEN HAAG - Banken en verzeke raars die staatsteun krijgen, mogen straks geen bonussen meer uitke ren waarover in de cao geen afspra ken zijn gemaakt. Dat stelt minis ter Wouter Bos van Financiën in een brief aan de Tweede Kamer. Het ministerie onderzoekt nog of het mogelijk is het verbod met te rugwerkende kracht op te leggen tot 1 januari van dit jaar. Bos reageert daarmee op de com motie die is ontstaan over de bo nussen die ING over 2008 uitkeert aan zijn twaalfhonderd hoogste managers. Nadat de bankverzeke raar voor overheidssteun aanklop te, werden de bonussen voor de raad van bestuur geschrapt. Voor de managementlagen daar net on der zijn geen afspraken gemaakt. Financiële instellingen die over heidssteun krijgen mogen alleen nog bonussen uitkeren als daar over afspraken zijn gemaakt in de cao, schrijft Bos. Daarbij gaat het in de regel om bescheiden bedra gen voor gewone werknemers, niet om grote bonussen voor top managers of bestuursleden. Zogeheten discretionaire bonus sen - toegekend bij bijzondere pres taties - waarover geen afspraken zijn gemaakt in de cao, zijn taboe zolang een bedrijf overheidssteun geniet, stelt Bos. Bij ontslag mag de vertrekpremie bovendien niet meer zijn dan één jaarsalaris. Bos zal volgende week in een ge sprek met bestuurders van alle banken aandringen op beëindi ging van de royale bonusregelin gen in de sector. Als dat niets ople vert, dreigt hij met wettelijke of fis cale ingrepen, bijvoorbeeld door bonussen zeer zwaar te belasten. Naar aanleiding van alle commo tie heeft ING-topman Jan Hom men een 'moreel appel' gedaan aan de hoogste managers om de al toegekende bonussen (deels) in te leveren. Verder kan ING volgens een woordvoerder niet gaan, om dat de bonussen contractueel zijn vastgelegd. De prestatiebeloning van gewone werknemers staat niet ter discussie. De or van ING heeft gisteren afstand genomen van Hommens oproep. De or vindt de druk op managers onterecht, om dat er prestatie-afspraken gemaakt zijn. Volgens de or profiteren voor al buitenlandse werknemers van de bonussen. pagina 10: de ene bonus is de andere niet Financiële instellingen die staat- steun krijgen, mogen straks geen bonussen buiten de cao meer uit keren. Dat stelt minister Wouter Bos van Financiën voor. EINDHOVEN - Philips wil grote de len van het werk van de lichtfa briek in Roosendaal (duizend me dewerkers) verplaatsen naar Indo nesië. Dat heeft vakbond FNV Bondgenoten gisteren gesteld op basis van plannen van Philips om 15 miljoen euro te investeren in een fabriek in Sidoarjo (Surabaya). Met de impuls voor de Aziatische vestiging wil het concern in Azië op jaarbasis dertien miljoen tl-lam- pen extra maken. FNV-bestuurder Ron van Baden: „Philips wilde al productie over brengen naar Indonesië. Het con cern zou in Roosendaal investeren in-éen glasoven, maar dat is niet doorgegaan." Van Baden wil snel overleg met Philips. „Ik heb geen beeld meer van de lange termijn voor Philips Roosendaal, maar ik verwacht wel dat de fabriek snel gaat krimpen." Een Philips-woordvoerder wilde gisteren niet ingaan op geruchten over een aanstaande reorganisatie. Kies nu voor mobiel werken: bellen en internetten Vanaf 46,07exct. btw per maand Ga naar de Vodafone winkel bij u in de buurt Make the most of now

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5