Zeeland 'Economie Sluis in gevaar' Onverwacht matte voorstelling Tekst Kwijt Jaarvergadering Stadsraad van Aardenburg Speel-o-theek Hulst minder vaak geopend Dorpsraad in Clinge houdt jaarvergadering Kamer van Koophandel bepleit bij raad behoud gebiedscommissie. Eerste lustrum horecavakbeurs in Sluis komt een beetje onverwacht PZC Dinsdag 24 maart 2009 121 door Frank van Cooten sluis - Voor de werkgelegenheid en de bedrijvigheid in Sluis is het juist in deze tijd belangrijk dat de gebiedscommissie haar werk voort kan zetten. De Kamer van Koop handel, partner in de gebiedscom missie, stelt dit in een brief aan al le raadsleden. De Kamer is bezorgd over een voorstel van Helder Zeeuws, dat donderdag in de raadsvergadering aan de orde komt. „Als de raad met dit voorstel instemt, wordt het werken van de gebiedscommis sie voor de economie van West-Zeeuws-Vlaanderen onmoge lijk gemaakt." Om meer sturing te geven aan de gebiedscommissie wil Helder Zeeuws stoppen met het automa tisch betalen van de jaarlijkse con tributie. In de plaats daarvan wil deze fractie pas geld achteraf ge ven aan de hand van concreet uit gevoerde projecten. Volgens de tegenstanders van het Helder Zeeuws-voorstel betekent dit het einde van de gebiedscom missie omdat het in de praktijk niet werkt de proceskosten pas ach teraf in rekening te brengen. Daar naast houdt Sluis zich dan niet lan ger aan de afspraken die bij de start van de gebiedscommissie in 2004 zijn gemaakt. De Kamer van Koophandel wijst de raadsleden op de aanleiding voor de oprich ting van deze commissie. Dat wa ren het verdwijnen van de veer boot, de problematiek in de land bouw en in de recreatie, de ver wachte daling van het kooptoeris- me en het verdwijnen van voorzie ningen. „Kortom: door diverse om standigheden was (en is) het risico levensgroot aanwezig dat de regio in een negatieve economische spi raal terechtkomt." Volgens de Kamer van Koophan- del heeft de gebiedscommissie in de praktijk haar meerwaarde al ruimschoots bewezen. Veel projecten zijn gerealiseerd. Het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal is geschreven om de economische structuur te verbeteren. Volgens Helder Zeeuws heeft de gebieds commissie haar ambities echter niet waargemaakt. De Kamer van Koophandel vindt van wel. Door de gezamenlijke aanpak is de afgelopen jaren al veel overheidsgeld naar de regio ge komen en zijn projecten gereali seerd die ook voor het bedrijfsle ven van belang zijn zoals nieuwe bedrijventerreinen en kwaliteits verbetering van campings. Meer plannen staan op stapel. Het gebiedsplan maakt onderne mers volgens de Kamer ook duide lijk waaraan hun investeringspro jecten worden getoetst. SLUIS - Voor de medewerkers van Deli XL/Horeca Totaal Sluis komt het eigenlijk een beetje onverwacht, het eerste lustrum van de ho recavakbeurs vandaag in het bedrijfspand aan de Sluise Sint Annastraat. „We zouden het slechts één keer doen maar het concept sloeg aan. Onze beurs wordt door de huiselijke sfeer enorm ge waardeerd door klanten en leveranciers", zegt medewerker Stephan Vercouteren (I). De vijfde editie van de beurs is vandaag van 14.00 tot 22.00 uur. Er zijn zeventig binnen- en buitenland se exposanten. foto Wim Kooyman door Frank van Cooten AARDENBURC - Ook de Stadsraad Aardenburg staat stil bij het wel. en wee van de gebiedscomissie. Dat gebeurt tijdens de jaarvergade ring van de stadsraad op dinsdag 31 maart in restaurant De Roode Leeuw aan de Kaai in Aardenburg. Voor de vergadering is Leo D'Hoo- re (namens de milieu-organsiaties lid van de gebiedscommissie) uit genodigd om uit te leggen wat de ze commissie doet en inmiddels heeft bereikt. „Het lijkt ons een goede zaak dat ook de inwoners van Aardenburg kunnen horen hoe de gebiedscom missie werkt", zegt voorzitter Jan Pielaat van de stadsraad. Tijdens de vergadering geeft Pilaat ook een jaaroverzicht. Voor het vragenuurtje is wethouder Henk Luijendijk (kernwethouder voor Aardenburg) beschikbaar. De vergadering begint om 19.30 uur. Het is overigens de laatste jaar vergadering onder voorzitterschap van Jan Pielaat. Hij stopt na negen jaar. Dat is statutair zo geregeld. HULST - Speel-o-theek (SOT) Aap Noot Mies in Hulst is vanaf 6 mei minder vaak open. Dat besluit is door het bestuur genomen omdat er te weinig vrijwilligers zijn. De vrijdagopenstelling vervalt. De SOT is alleen nog open op maan dag van 19.00 tot 20.30 uur en elke eerste en laatste woensdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur. De workshops worden alleen nog gehouden op de woensdagen dat de speel-o-theek open is. De kin derfeestjes in Hulst gaan gewoon door na gemaakte afspraken. Om dat de SOT minder open is, mag het speelgoed wel langer geleend worden. De uitleenprijs wordt met tien cent verhoogd. De abon nementsprijs blijft hetzelfde. Om dat de verkoop van tweedehands kleding tegenvalt, wordt ook hier mee gestopt. Met deze aanpassin gen hopen de vrijwilligers van de speel-o-theek de werkzaamheden voort te kunnen zetten. Nieuwe vrijwilligers zijn welkom. Inlichtin gen hierover via 0114-320555 of 06-23236826. clince - De dorpsraad in Clinge houdt donderdag de jaarvergade ring. De bijeenkomst is in gemeen schapscentrum Malpertuus en duurt van 20 tot 22 uur. De dorps raad praat met de bevolking over het vervolg van het toekomstplan dat voor Clinge door de bewoners zeifis gemaakt. Daarnaast komt Alex Wieland van stichting Het Zeeuwse Landschap een presentatie geven over het be heer van de Clingse bossen. Inte rim-directeur Jan Stelwagen van Stichting Tragel komt vertellen over nieuwe ontwikkelingen op het Sterreterrein in het dorp. Bij toneelvereniging Tekst Kwijt kun je altijd lachen! Die reputatie maakte de Hoofdplaatse toneelgroep in de klucht Kwakzalverskwalen niet he lemaal waar. Dat lag niet aan decor en attribu ten. Er was op het toneel een rea listische huisartspraktijk verrezen, er waren stethoscopen, witte jas sen en vooral voldoende gips. In het gebruikelijk flinterdunne ver haaltje was schrijver Mart Moors er niet jn geslaagd de personages met elkaar te verbinden. Omdat de patiënten onderling nauwelijks contact hadden, bleef de voorstel ling een beetje los zand. Janca van der Hoek en Martijn Pie- Kwakzalverskwalen Kwakzalverskwalen, klucht. Spel: Tekst Kwijt, gezien op 20 maart, in dorpshuis Hoofdplaat. Nog te zien op 27 en 28 maart aldaar. door Marjon Sarneel laet moesten de voorstelling dra gen. Pielaet als huisarts Harry van Hammeren en Van der Hoek als zijn assistente. Beiden zijn goede spelers. Tempo en tekstkennis wa ren in orde. Het ging op een ander niveau mis: de doktersassistente was verliefd op de dokter. Eén keer heeft Pie laet laten merken dat zij zich wat moest intomen vanwege de patiën ten in de wachtkamer. Maar dit ge geven had helemaal uitgebuit moe ten worden. Wanneer huisarts Harry - lekker uitvergroot - aan het publiek had kunnen laten zien dat hij die verhouding wel wilde, maar dat hij zich die tegelijkertijd niet kon veroorloven, zou er een innerlijke strijd ontstaan zijn. Die zou in elke scène een rol gespeeld hebben en in die worsteling zou het publiek zich herkend hebben - want ieder van ons moet dagelijks verleidingen van allerlei soorten weerstaan. Pielaet had dan veel meer te spe len gehad en Van der Hoek auto matisch ook. De dynamiek tussen die twee zou voor extra lading ge zorgd hebben naar de anderen. Voor dit soort zaken hebben to neelspelers een regisseur nodig en die is er helaas niet in Hoofdplaat. Door de inzet van Lier Platteeuw, Maria Platteeuw, Wim de Groote, Sjoukje de Groote, Dominique Klaeysen en Marie de Ruysscher was er, zeker in de tweede helft, ook wel te lachen. De patiënten de den allemaal hun best het de huis arts zo lastig mogelijk te maken. Maar zelfs Mia Bleijenberg, ge woonlijk goed voor heel wat lach salvo's, kreeg de zaal tijdens deze première van Kwakzalverskwalen niet echt plat. aYAnoAöaniio -ijmj T/,K)MiaW.D10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59