Zeeland feestdagen moet je er gewoon staan' Najaarsconcert begin van jubileumviering LENTE VOORDEELACTIE! GroenLinks en LCF boycotten besloten raad OOK DEZE I WEEK NOG 'Het is moeilijk om telkens genoeg muzikanten op te trommelen. Ze hebben vaak net wat anders te doen' 'We bezoeken regelmatig de scholen, maar het is moeilijk kinderen te interesseren' De vereniging steunt wat de inkomsten een belangrijk deel op de inwoners van betreftvoor Sluiskil vereniging ook PZC Dinsdag 24 maart 2009 li 9 De Muziekvereniging Sluiskil bestaat 75 jaar. Het jubileum wordt het hele jaar door gevierd met verschillende muzikale activiteiten voor de bewoners van Sluiskil. door Eugène Verstraeten Toen in 1994 de viering van het 60-jarig bestaan voor de deur stond ont stonden er plotsklaps twijfels. Volgens de archieven was de officiële oprichtingsdatum 16 november 1934, maar het vaandel van het korps meldt als oprich tingsdatum 21 januari 1935. Uitein delijk kwam de aap uit de mouw. Het vaandel is destijds overgeno men van de accordeonvereniging Internos. Die werd in 1935 opge richt, maar ging al snel ter ziele. Over de naam Internos is de naam R.K. Fanfare Sluiskil heen genaaid. De oprichtingsdatum is echter nooit veranderd. De oprichting van de R.K. Fanfare St. Franciscus van Assisië, zoals de muziekvereniging aanvankelijk heette, was een initiatief van de pa ters Kapucijnen om de jongens van de straat te houden. Er werd een kleine 300 gulden bij elkaar ge sprokkeld onder de inwoners en daarvan konden een stuk of vijf tien tweedehands instrumenten worden aangeschaft. Duurkoop, zo bleek, want na een jaar lag er al een rekening van 80 gulden voor re paraties. In de oorlogsjaren moest het gezel schap tijdelijk wor den ontbonden en werden de in strumenten tot 1945 verstopt op de vliering in het Kapucijnenkloos ter. Na driekwart eeuw is de mu ziekvereniging onder leiding van dirigent Eric Provoost nog steeds springlevend, met een enthousiast bestuur en 58 spelende leden. Een belangrijke muzikale koerswij ziging was ongeveer twintig jaar geleden het omzetten van de fanfa re naar harmonie. „Eigenlijk nood gedwongen, omdat er te weinig 'be langstelling was om bugel te spe len", zegt Robert Jurriëns. Hij is met 63 jaar het langst meespelen de lid. Hij was ook 25 jaar dirigent. Wat de bugels zijn voor de fanfare zijn de klarinetten voor een har monie. De vereniging steunt voor wat de inkomsten betreft voor een belang rijk deel op de inwoners van Sluis kil. „Daarom treden we ook veel naar buiten toe", zegt voorzitter Hannie de Witte. Vroege rukte de muziekvereniging uit bij elk 50-ja- rig huwelijk, maar nu alleen nog bij een 60-jarig jubileum. „Het is moeilijk om telkens genoeg muzi kanten op te trommelen. Ze heb ben vaak net wat anders te doen. De gemiddelde leeftijd van onze muzikanten wordt ook steeds ho ger." De harmonie speelt in de 4e divisie van en Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvereni gingen (KNFM). Vorig jaar haal den de muzikanten nog een dikke eerste prijs op het concours in Ter- neuzen. „Maar eigenlijk zijn we niet zulke concoursgangers", zegt vice-voorzitter Marcel van den Branden. „Wij vinden dat we er als vereniging vooral moeten staan op feestdagen en bij evenementen. Want je doet het toch voor de in woners", stelt Robert lurriëns. Met carnaval, de Gildefeesten, Konin- ginnedag, Kerstmis en Sinterklaas is de muziek er al- nog de blaaskapel Ein Prosit. Een grote zorg van het bestuur is het uitblijven van nieuwe jeugdle den. „We bezoeken regelmatig de scholen, maar het is moeilijk kin deren te interesseren", zegt Han nie de Witte. Vorig jaar is een groep van vijftien leerlingen ge start, maar inmiddels is de helft al afgehaakt. Het leerlingenproject wordt gefinancierd door de Vrien den van de Muziek, een kleine der tig mensen en bedrijven die jaar lijks minimaal 50 euro schenken. foto Camile Schelstraete De viering van het 75-jarig jubi leum van de Muziekvereniging Sluiskil begint zondag 29 maart met een voorjaarsconcert in het Meulengat. Het concert begint om 14.30 uur. Naast de harmonie on der leiding van Eric Provoost tre den op zangeres Pommeline War- ringa en het klezmerduo Johan de Witte (accordeon) en Roger Neyt (klarinet). Zij brengen Jiddische muziek ten gehore. Op zaterdag 9 mei wordt tussen 12.00 en 17.00 uur op het Kerk plein een muziekfestival en een rommelmarkt gehouden. Op de kiosk geven vijf muziekgezelschap pen een concert. Tijdens de rom melmarkt presenteren zich zo'n twintig verenigingen uit het dorp. De blaaskapel van de muziekvere niging verzorgt zaterdag 26 septem ber onder leiding van Robbert Jur riëns een muzikale middag voor de ouderen van Sluiskil. Op zondag 15 november geeft de Bouw- en Infra Harmonie Neder land een concert in het Meulengat. Oorspronkelijk zou een aantal in de Infrabedrijfstak werkzame ama teurmuzikanten een eenmalig op treden verzorgen bij het jubileum feest van het opleidingsinstituut van de Infra. Dat was zo'n succes dat besloten werd het orkest te la ten voortbestaan. Alle leden en medewerkers van de muziekvereniging worden vrijdag 20 november verwacht voor een feestavond in het Meulengat. Op een nog nader te bepalen tijd stip wordt er in dit jubileumjaar ook nog een activiteit voor de Sluiskilse jeugd georganiseerd. Toen de fanfare destijds het vaandel overnam van de accordeonclub is men vergeten de oprichtingsdatum te veranderen. foto Camile Schelstraete toten met28maart Korting voor iedereen! RH ;,V Óf verdubbel uw korting I I ffr Win een woonmetamorfose t.w.v. 7.500,- Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De eenmansfracties van GroenLinks en LCF in de ge meenteraad van Temeuzen heb ben gisteravond de besloten raads vergadering geboycot. Ook andere fracties waren dat aanvankelijk van plan, maar uiteindelijk woon den die de vergadering wel bij. De raad werd gisteravond geïnfor meerd over de onderhandelingen tussen gemeente en provincie over de invulling van de winkelruimte bij de skihal in de Koegorspolder door grote detailhandel. De provin cie stak daar vorige week een stok je voor omdat die invulling, vol gens Gedeputeerde Staten in strijd is met het provinciaal Omgevings plan. Na overleg in het presidium werd tóch gekozen voor een beslo ten vergadering. Cees Freeke (LCF) bleef weg uit protest tegen het feit dat hij de paperassen van het Bibob-onderzoek naar de her komst van de investeringen in de Koegorspolder niet mocht inzien. Freeke: „Ik heb geen zin in een ver gadering waarin al het bestuurlijk kreupelhout van de laatste jaren nog eens wordt herhaald." Peter Clijsen (GroenLinks) boycotte de vergadering omdat het college eer der had meegedeeld dat het feiten relaas over de kwestie zonder be zwaar openbaar kon worden ge maakt. „Ons ontbreekt daarom de zin van die beslotenheid." VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 17 maart 2009 blijkt, dat ten verzoeke van Canutus Theodorus Winkel wonende te Biervliet, aan Tracie-Anne Smith, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend de grosse van de beschikking dd. 11 maart 2009 gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirant als verzoeker en gerequireerde als verweerster en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitge sproken de echtscheiding in het tussen partijen op 23 januari 1988 te Brownes Plaines Qld, Australië gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 69481 1 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57