Zeeland 'Bij evenementen en op Hulst houdt slag om de arm bij rampenplan Automobilist bestraft voor aanrijden fietsers Gemeente wil eerst duidelijkheid over de financiële gevolgen. Bronssculpturen te zien in bieb Terneuzen Cespreksavond over kanker in Goes Openbare vergadering van Stadsraad Axel Afspraak Een belangrijke muzikale koerswijziging was ongeveer twintig jaar geleden het omzetten van de fanfare naar harmonie Boekenbeurs voor Vastenactie Terneuzen Officiële opening brede school in Serlippens Lezing over relaties in Den Dullaert te Hulst 1 8 Dinsdag 24 maart 2009 PZC door Harold de Puysseleijr HULST - Het gemeentebestuur van Hulst houdt bij de goedkeuring van het rampenbestrijdingsplan voor de Westerschelde een slag om de arm. Een brief van die strek king is inmiddels bezorgd bij de Veiligheidsregio Zeeland. Hulst wil volgens burgemeester Jan-Frans Mulder eerst duidelijk heid over de uitvoering van het rampenplan en de financiële gevol gen die daar aan vast zitten. Mulder is om te beginnen ver baasd, dat het plan momenteel ter inzage ligt nog zonder dat daar door de verschillende partners die er bij betrokken zijn bestuurlijke overeenstemming over is. Daar naast maakt hij zich zorgen over de kosten voor Hulst. „Wij kun nen die inschatting nog niet ma ken. Daar komt nog bij het gevaar van de steeds grotere schepen die over de Westerschelde van en naar Antwerpen varen. Uiteindelijk kunnen wij alle veiligheidsvoorzie ningen die daarbij komen kijken meebetalen, terwijl de economi sche inkomsten door Antwerpen worden binnengehaald. Daar zit ook een onevenredigheid in", al dus Mulder. De Hulster burgervader vindt het te gevaarlijk om er op dit moment het zwijgen toe te doen, aangezien het rampenbestrijdingsplan ter in zage ligt. Reageert Hulst nu niet, dan bestaat de kans dat het plan zoals het er nu ligt wordt vastge steld. TERNEUZEN - Tot en met eind april zijn in de bibliotheek in Terneu zen bronssculpturen te zien van Anne Mannaerts. Zij begon met beeldhouwen, maar tegenwoordig werkt ze in brons. Hierbij laat ze zich inspireren door grillige vor men, bijvoorbeeld vuurstenen. Door hier een vorm van brons aan- toe te voegen, geeft zij de stenen een betekenis en maakt ze de vaak abstracte vorm herkenbaar. GOES - De Vereniging Ouders Kin deren en Kanker (VOKK) houdt morgen een gespreksbijeenkomst in het gebouw van de GGD aan de Westwal 37 in Goes. De bijeen komst duurt van 20 tot 22 uur. Voor de ouders met een overleden kind wordt gesproken over het the ma 'Opnieuw leren houden van mensen en van het leven'. Meer in formatie bij Freddy de Burger via 0114-310435- AXEL - De Stadsraad Axel houdt donderdag een openbare vergade ring in cultureel centrum de Halle in Axel. Belangstellenden kunnen vragen stellen aan de stadsraad en vertegenwoordigers van gemeente en politie. De agenda omvat de ge bruikelijke onderdelen, zoals de verslaggeving over de verschillen de actiepunten. Aspirant-kandida- ten voor de stadsraad kunnen zich ook melden. 83 jaar is hij en hij heeft nog zijn eigen tanden. Zijn tandarts stuurt hem elke keer een kaart om hem er aan te herin neren dat het weer tijd is voor de halfjaarlijkse controle. En elk halfjaar rijdt hij trouw naar de tandartsenpraktijk in Tholen. Vorige week viel het kaartje van TERNEUZEN - In de Emmauskerk in Terneuzen wordt zaterdag een boe kenbeurs gehouden in het kader van de Vastenactie. Tussen 10.00 en 16.00 uur is een gevarieerd aan bod aan tweedehands boeken te koop tegen een schappelijke prijs. De opbrengst is voor het Thiru Va- lagum Farm project in India van Sassenaar Gerrit Impens en zijn Vrouw. Zij zetten zich in voor de Dalithbevolking. TERNEUZEN - Na anderhalfjaar ver bouwen wordt donderdag de nieu we brede school in de Terneuzen- se wijk Serlippens officieel geo pend. Er wordt al enkele jaren ge werkt als brede school, maar nu is ook het gebouw aangepast. Wet houder Cees Liefting verricht om 14.45 uur de opening. Er wordt ook een nieuwe naam en logo ont huld. Daarna gaan honderden bal lonnen de lucht in. HULST - Stichting de 4 Windrich tingen houdt donderdag een le zing in Den Dullaert in Hulst. De psychologe Carine Billiaert komt .daar van 19.30 uur tot 22.30 uur spreken over menselijke relaties. Dat gebeurt op interactieve wijze. Na een korte theoretische uitleg gaan de deelnemers na hoe ze rela ties beter kunnen begrijpen. De en treeprijs voor de lezing bedraagt 9 euro per persoon. De Muziekvereniging Sluiskil repeteert elke maandagavond in het Meulengat in Sluiskil. Tip? redactie@pzc.nl de tandarts weer op zijn deurmat. Hij las de tekst aandachtig en bel de naar de tandarts. „Ik weet niet of ik dit jaar wel kan komen", liet hij de tandartsassisten te weten. „Want ik lees hier op jullie kaart je: 'Vraag je ouders om een af spraak te maken. Ik ben bang dat dat niet zal lukken.'" VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 17 maart 2009 blijkt, dat ten verzoeke van Albertus van der Pol wonende te Etiopië. aan Helen Grace Rumble, zonder bekende woon- en of ver blijfplaats, danwel kantooradres of vestigings plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de ftosse' van het vonnis dd. 11 maart 2009 gewezen door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirant als eiser en gerequireerde als gedaagde en bij welk vonnis ondermeer is bepaald dat verdeling van de woning zal plaatsvinden met benoeming van een in dat vonnis genoemde notaris. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.0115 - 613651 VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een inwoner van Vo gelwaarde kreeg gisteren een werk straf van 240 uur. Daarnaast mag de 36-jarige man twee jaar lang geen auto besturen. Ook legde de Middelburgse rechtbank hem een voorwaardelijke celstraf van een maand op. De man kreeg die straffen omdat hij op 6 maart vorig jaar bij de Kij kuit nabij Axel een groepje moun- tainbikers aanreed. De automobi list had voor die aanrijding samen met een vriend een -vijftal pilsjes gedronken. Vervolgens was hij toch in zijn auto gestapt. Zijn raadsman vroeg twee weken geleden aan de rechters om zijn cliënt geen rijontzegging te geven. De man zit momenteel zonder werk. Zonder rijbewijs zal het vin den van een baan extra moeilijk zijn, aldus de advocaat. De recht bank beseft dat die ontzegging een probleem kan zijn. Maar in dit ge val weegt volgens de rechters het algemeen belang zwaarder dan het persoonlijk belang van de inwoner van Vogelwaarde. Bij de aanrijding raakten vier van de vijf mountainbikers gewond. Twee van hen ondervinden nog steeds last van de gevolgen van die aanrijding. Een deel van de straf krijgt de man ook omdat hij zijn vrouw be dreigd en mishandeld heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56