Binnenland Twijfel over noodzaak Jokkende sollicitant veroordeeld wegens oplichting TURKIJE KRAS.NL Weer arrestatie in corruptiezaak Overlast door ontsporing van goederentrein 4 I Dinsdag 24 maart 2009 PZC Man geeft zich uit voor gediplomeerd verpleegkundige. Mensenrechtengroepen, deel Kamer en vakbond hebben bedenkingen. waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm S ASSEN - Wie jokt bij zijn sollicita tie en op basis van die leugen wordt aangenomen, kan worden veroordeeld wegens oplichting. Een 32-jarige man uit Emmen die zei een gediplomeerd verpleegkun dige te zijn maar na zijn aanstel ling nooit het bewijs leverde, werd gisteren bij verstek door de politie rechter in Assen schuldig bevon den aan oplichting en veroordeeld tot 6o uur werkstraf De man solliciteerde bij de Zorg groep Heerendordt en werd in ok tober 2007 aangenomen. Afgespro ken werd dat hij zijn VIG-diploma (verpleegkundige in de gezond heidszorg) op een later tijdstip zou laten zien. De Emmenaar ging aan de slag en repte met geen woord meer over het certificaat. Zijn. werkgever wel, maar die werd tel kens met een smoes afgescheept. Toen de man ruim een halfjaar la ter nog niets had laten zien, werd hij ontslagen en deed de directie aangifte bij de politie.. Volgens officier van justitie S. Kromdijk is het handelen van de Emmenaar zeker te kwalificeren als oplichting, maar had de werkge ver er goed aan gedaan het landelij ke register te raadplegen van men sen die in de gezondheidszorg werkzaam zijn, het BIG-register. „Hij bleef tot het einde toe volhou den dat hij het diploma had, maar hij liet nooit iets zien. Daarom ga ik er van uit dat hij het certificaat niet had en dus middels oplich ting een dienstverband afdwong", aldus de aanklaagster. „Hij heeft deze organisatie ge woon opgelicht", oordeelde de rechter in Assen en legde de ge vraagde werkstraf van 60 uur op. De schadeclaim van de zorggroep verwees hij door naar de civiele rechter. |"W| Een man uit Emmen die zich uit- gaf voor gediplomeerd verpleeg kundige, werd gisteren door de politierechter in Assen schuldig bevonden aan oplichting. ROTTERDAM - De rijksrecherche heeft gisteren een 58-jarige ambte naar van de gemeente Sittard-Ge- leen aangehouden op verdenking van corruptie. De woning van de verdachte en het gemeentehuis van Sittard-Geleen werden door zocht. Daarbij is beslag gelegd op administratie van aanbestedings projecten, zo heeft een woordvoer der van het landelijk parket be kendgemaakt. De arrestatie is verricht in het ka- PETER AN STRAATEN der van het onderzoek dat in 2007 werd begonnen naar mogelijke omkopingspraktijken door bouw bedrijf Jansen de Jong Infra. Eind januari verrichtte de rijksrecher che een groot aantal doorzoekin gen. In totaal zijn zeven gemeen teambtenaren en twaalf (oud-) me dewerkers van het bouwbedrijf ge arresteerd. Twee medewerkers van Jansen de Jong Inffa en één ambte naar van de provincie Limburg zit ten nog vast. Arrestatieteams van de politie krijgen vanaf 1 mei de beschikking over het omstreden stroomstootwapen taser. PAS.SCHAT-, Tor STRAks zot OE aPA niet TE AAOE AAA|<£.M 1 door Jan Salden DEN HAAG - De Nederlandse Poli tiebond (NPB) en partijen in de Tweede Kamer hebben ernstige be denkingen bij de ingebruikname van het Taser-stroomstootwapen vanaf 1 mei. Arrestatieteams heb ben volgens de bond 'geen behoef te' aan de Taser. Mensenrechtenorganisaties heke len de geweldsinstructie, die de in zet tegen kinderen vanaf twaalf jaar mogelijk maakt. UTRECHT - Door een ontsporing gisterochtend van een goederen trein reden er gisteren geen trei nen tussen Utrecht en Woerden. Het spoor tussen Vleuten en Utrecht Terwijde is over een leng te van bijna 5 kilometer bescha digd, aldus spoorbeheerder Pro- Rail. Het treinverkeer op het tra ject Utrecht-Den Haag en Utrecht-Rotterdam is daardoor voor langere tijd ontregeld. Een reizigerstrein raakte door de ontsporing beschadigd door op spattend grind. Niemand raakte daarbij gewond. Het naastgelegen spoor is door het ongeluk ook be schadigd. Daardoor konden op dit tweesporige traject gisteren hele maal geen treinen meer rijden. Volgens ProRail zal voor vandaag een beperkte treindienst mogelijk zijn op het enkele spoor. Er gaat één trein per uur per richting rij den tussen Utrecht en Woerden. De arrestatieteams van politie en marechaussee zullen vanaf 1 mei een jaar lang proefdraaien met de Taser. Deze week worden zij ge traind in de omgang met het wa pen, waarvan het ministerie van Binnenlandse Zaken er elf heeft besteld bij de Amerikaanse fabri kant Taser, a 1100 euro per stuk. De Nederlandse Politiebond twij felt sterk aan de noodzaak van het elektrische geweer, dat twee gelei dende pijltjes aan draden afvuurt, waardoor een verlammende stroomstoot van 50.000 volt wordt gezonden. De Taser mag worden gebruikt tegen vluchtende verdach ten en tegen mensen die dreigen een wapen te gebruiken en in an dere 'levensbedreigende situaties'. De NPB vindt dat die instructies te dichtbij die van voor het vuur wapen liggen. Bovendien zijn er politiehonden en beanbags, niet-dodelijke kogelzakjes. Ook leden van de arrestatieteams zelf hebben geen behoefte aan de Taser, stelt de NPB. De korpschefs vinden de Taser een minder dodelijk alternatief voor vuurwapens. „Maar arrestatie teams lossen hoogstzelden een schot bij een aanhouding, en het aantal doden en gewonden is juist fors gedaald. Een ander alternatief wapen de pepperspray heeft vaak 8- t/m 22-daagse f- strandvakantie Vlieg voordelig vanaf Düsseldorf, zonder vliegbelasting! Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 7/4 i/m 31/10 All inclusive genieten van zon, zee en strand... dat doet u natuurlijk aan de Turkse Rivièra! En nu voordeliger dan ooit, want bij KRAS.NL boekt u een 8-daagse strandvakantie al vanaf slechts 399 waarbij u verblijft in het prachtige 5-sterren Hotel Club Side Coast o.b.v. all inclusive. Dit hotel is gelegen nabij het strand (ca. 450 m) en beschikt o.a. over 2 restaurants, bars, winkeltjes en buitenzwembad met apart kinderbad, waterglijbanen en zonneterras. Voor uw ontspanning is er een uitgebreid spa-center met Turks stoombad, binnenzwembad, sauna en massagesalon. Voor de kinderen is er een miniclub en spelletjesruimte. Op sportief gebied is er een fitnesscenter, tennisbaan, tafeltennis en biljart. U heeft de keuze uit een standaard-of familiekamer, beide o.a. voorzien van airconditioning, tv, minibar en balkon. Zie www.kras.nl/77504

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4