de grond Zitten, Evi neemt elke pose aan die de foto graaf vraagt. En blijft breed lachen naar de ea rn era. Alsot er een magneet zit tussen haar ogen en de lens. Dat is niet aange leerd; dat hééft ze gewoon. Want Evi Evi draait. Evi springt, gaat even later rustig op (8), ook al is ze nog jong, is niet voor niets model. Net als haar moeder, net als oma. door Herbert Kats Meeu- wissen be gon op onge veer dezelf de leeftijd als dochter Evi met mo dellenwerk. Of'op- drachtjes doen', zöals ze het noemt. Evi maakte als vijfjarige haar de buut in een folder voor Center Pares. „Iemand vroeg haar daar voor." Sindsdien heeft ze van alles gedaan. Veel mode, maar zeker niet uitsluitend dat. „Catwalk, maar ook filmpjes." Evi vindt het allemaal prachtig. Ze ker als een fotoshoot haar in Span je of Turkije brengt. „Dat gebeurt hooguit een keer of twee in het jaar", legt haar moeder uit. Ge noeg om andere meisjes een beet je jaloers te maken, of in elk geval op ideeën te brengen. Of hun met haar stralende lach. Om dat talent te ontwikkelen gaat ze binnenkort op jeugdtoneel. „Ze is niet bang voor de camera. Dat bleek al toen ze stukjes moest na spelen", vertelt Viveke, die zelf niet bij de opnames mocht zijn. Bij de fotoshoot voor allerlei mo de-opdrachten is ze er wel vaak bij. Da's niet alleen gezellig, maar ook handig. Want Viveke leerde zelf ook van haar moeder hoe ze het beste kan lopen op de cat walk. „Ik sta er helemaal achter", zegt ze over de keuze van haar jongste dochter. „Omdat ik het zelf ook leuk vond." Nikki, twee jaar ouder, doet overigens ook mo dellenwerk. „Zelf heb ik bewust gekozen om dit niet fulltime te doen. Nu is een modeshow echt een uitje. Hard werken, maar veel ook lachen." voor came moeders... „Als Evi weer ergens in staat, krijg ik vaak telefoontjes metwaar kan ik m'n dochter in schrijven?", lacht de Bredase. Zo onbevangen als de kleine Evi voor de camera is, zo verlegen gie belt ze zich door de vragen heen. „Meestal vind ik de kleren die ik aan moet zelf ook leuk. Soms niet." Met haar lange haren pre cies op het goede moment als gor dijntje voor haar gezicht als ze zich even wil verschuilen. Toch lacht ze vooral zo veel omdat ze veel schik heeft. „Ze vindt de aan dacht gewoon erg leuk", verzekert Viveke. Dat wil ze ook graag zo houden. Dus 'werkt' Evi vooral in vakan ties en staat ze bijvoorbeeld ook niet op een streng dieet. Ze illus treert dat door met smaak in een koetjesreep te happen. Zenuwachtig is Evi eigenlijk al leen de eerste keer geweest. Zelfs toen ze vorig jaar een film maakte met Aart Staartjes en Carice van Houten werd ze niet echt van haar stuk gebracht. Evi speelde de jonge Carice in 'Zingen in het don ker'. En dat smaakt naar meer. „Ik wil graag model worden, maar ook in films spelen", bekent ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45