9 Nigeriaanse televisie )pOit Mooie toernooiwinst voor Van 't Westende Stroetinga en Cavendish komen elkaar in Polen eindelijk tegen Zeven Europese voetbalwedstrijden in zeven dagen w Judoka's plaatsen zich voor NK in Eindhoven Gemeente krijgt nog miljoenen van Fortuna Bokser Tuhuleruw wint duel in Leverkusen Nadal en Zvonareva met glans naar zege Britse ploeg is ook zonder Hoy favoriet op WK baanwielrennen. Verhalen en video's op www.pzc.nl/sport/voetbalineuropa PZC Dinsdag 24 maart 2009 33 foto Dirk-Jan Cjeltema we voor de media in Nigeria al on ze presentatie van de show", ver telt hij terwijl hij door het foto boek van de presentatie en de stu dio bladert. „Al met al is het erg snel gegaan, ondanks de mentaliteit in het land. Het is niet makkelijk iets te regelen in Nigeria, want vaak wor den beslissingen zonder reden te- John Chukwudi Utaka John Chukwudi Utaka is gebo ren op 8 januari 1982 in Enu- gu, Nigeria. Zijn tweede naam 'Chukwudi' betekent 'er is een God' De middenvelder speelt sinds 2007 bij de Engelse dub Portsmouth. Daarvoor speelde hij onder meer voor Enugu Ran gers, Arab Contractors, Ismaily SC, Al-Sadd Sports Club, RC Lens en Stade Rennes. In 2002 deed hij voor het eerst mee op een WK als internatio nal voor Nigeria. In totaal speel de hij al 25 interlands voor Ni geria en wist daarin vijf keer te scoren. De belangrijkste prijs uit zijn carrière, tot nu toe, is het win nen van de FA Cup in 2008. In de finale tussen Portsmouth en Cardiff City gaf hij de voorzet die leidde tot het winnende doelpunt van zijn teamgenoot Nwankwo Kanu. ruggedraaid. Als je geen ervaring hebt in Nigeria heb je daar als on dernemer niets te zoeken." Monique: „)e moet zelf veel din gen navragen vanwege de grote corruptie in het land. Er zijn altijd mensen die willen profiteren. Cees wil elke zakelijke mogelijk heid aanpakken, maar ik ben daar meestal wat terughoudender in. We gaan echt op ons gevoel af Voordat we ons in een project stor ten, hebben we beiden apart een gesprek met opdrachtgevers. Als een van ons geen goed gevoel heeft, gaat de deal niet door." De taakverdeling binnen het echt paar is strikt verdeeld. Monique doet thuis de administratie en re gelt vanaf kantoor alles voor de spelers. Cees gaat in de meeste ge vallen naar het buitenland om con tacten te ontmoeten en om zaken te doen. pn De 'John Utaka Premier League Challenge' is een unieke voetbal quiz die in april in Nigeria van start gaat. De bevolking krijgt de kans om veel geld te verdienen. Monique en Cees hebben een groot aandeel gehad in de opzet van de show. Zij zorgden voor sponsoring en contracten. Daar naast hebben ze Utaka aan de show verbonden. Met de show zelf zal Utaka zich niet veel be moeien. Monique: „Hij moet in Engeland af en toe wat fotoshoots doen, maar dat is het wel. Het be langrijkste voor Utaka is dat hij meer naamsbekendheid krijgt. Daarnaast is hij zeer gelovig en ziet hij het als zijn plicht iets terug te doen voor zijn vaderland, door middel van de donaties aan goede doelen." Mocht een kandidaat ooit de hoofdprijs winnen, dan krijgt hij of zij ook twee kaartjes voor een wedstrijd van Utaka én een diner met de voetballer. Het echtpaar twijfelt er niet aan dat de show gaat slagen. Cees: „Ni geria is echt een voetballand. De Engelse voetballeague wordt inten sief gevolgd. Naast geld en eten is voetbal het belangrijkste voor een Nigeriaan. De quiz speelt daar hele maal op in." GILZE - De Zeeuwse delegatie pres teerde prima tijdens de districts kampioenschappen judo voor jeugd. Namens Sportschool Geel hoed wisten Charles Gelijn (eer ste, -6o kg), Julian Nienhuis (der de, -34 kg), Josephine Peeters (eer ste, -63 kg), Evianne De Fretes (tweede, -57 kg) en John Fierloos (vierde, -42 kg) zich voor het NK in Eindhoven te kwalificeren. Jas per Veen (tweede, -55 kg), die als enige Judo-Ryu Van Schaik verte genwoordigde, slaagde daar ook in. SITTARD-GELEEN - Of Fortuna nu gaat fuseren met Roda JC danwel alleen verder gaat, de club blijft voor 2,3 miljoen euro bij de ge meente Sittard-Geleen in het krijt staan. Dat heeft het college van B&W gisteravond duidelijk ge maakt tijdens een besloten ge meenteraadsvergadering. De ge meente gaf jaren geleden een bank garantie af De banken hebben die garantie aangesproken. „Dat geld moet terug" zei wethouder Ruud Guyt kort en bondig. LEVERKUSEN - Quinsey Tuhuleruw heeft in Leverkusen een partij in de C-klasse voor jeugd in het mid dengewicht gewonnen. De bokser, uit Vlissingen rekende op punten af met Moritz Fromageot. De wedstrijd ging over vier ron den van twee minuten. Tuhule ruw ging in de eerste drie ronden vol in de aanval en bouwde een ruime voorsprong op. In de laatste ronde kwam de Duitser nog wel iets terug, maar de zege van de Zeeuw kwam niet meer in gevaar. INDIAN WELLS - Rafael Nadal en Vera Zvonareva hebben met glans de titels bij het tennistoernooi in Indian Wells opgeëist. De Spaanse nummer een van de wereld deklasseerde zijn Schotse tegenstander Andy Murray met 6-1 6-2. Murray maakte in de halve finales nog indruk met een knap-1 pe zege op de Zwitser Roger Fede- rer. De Russin Zvonoreva had 00k maar twee sets (7-6 6-2) nodig om zich van de Servische Ana Ivano- vic te doen. door Edward Oranje MIDDELBURG/ERFURT - Tess van 't Westende, lid van sportinstituut De Korte in Hoogvliet, heeft van zich doen spreken in het Duitse Er furt. Het judotoernooi in de Duit se stad geldt als een van de zwaar ste van Europa voor de aspirant ju doka's tot zeventien jaar. De Vlis- singse wist daar kampioen in de klasse tot 57 kilogram te worden in een deelnemersveld van 53 jon ge judoka's. Door een Duitse, Japanse, Bel gische judoka én de winnares van de bronzen medaille van het laat ste NK te hebben verslagen, bereik te de vijftienjarige judoka de fina le. Hierin trof ze de Duitse Nadja Bazynski, die ze halverwege de par tij met een binnenwaartse been- haak naar het zilver verwees. Van 't Westende doet met deze overwinning goede zaken richting het EK, WK en het European Youth Olympic Festival, want het toernooi in Erfurt telt zwaar mee om een plaats binnen de nationale selectie te veroveren. Haar broer Sam (-66 kg, tot twin tig jaar) vocht in Bremen binnen een deelnemersveld van honderd judoka's voor plaatsing voor A-toernooien. Tijdens deze toer nooien kan hij zich kwalificeren voor het EK en WK. De zeventien jarige Vlissinger was met een ze vende plaats in Duitsland de beste Nederlander en ligt daardoor nog steeds op koers. door Edward Swier DEN HAAG - Op de weg waren ze el kaar nog niet tegengekomen, maar op de piste gaat het er komende week dan eindelijk van komen. Wim Stroetinga en Mark Caven dish ontliepen elkaar, onbedoeld, de eerste maanden van het sei zoen. Op het WK baanwielren nen, dat morgenochtend in het Poolse Pruskow begint, treffen de twee elkaar alsnog. De één (Cavendish) reed in Qatar, Californië, Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo de straatstenen eruit, de ander (Stroetinga) werd opgesteld in de Tour Down Un der, Ruta del Sol, Driedaagse van West-Vlaanderen en de Ronde van het Groene Hart. Zondag zat Stroetinga attent mee van voren in de Nederlandse waaierkoers. De al- lesbeslissende vluchtgroep miste de 23-jarige Fries maar net. Omdat daarin twee Duitse Milram-ploeg- maats zaten, was hij vervolgens in de verdediging gedrongen. Anders had hij voor zijn eerste profzege kunnen sprinten. „Ik had in ieder geval wel goede benen. Die neem ik, al zijn het natuurlijk wel 'weg- benen', mee naar Polen." Cavendish is wat verder dan Stroe tinga, won in 2008 reeds vier Tour- ritten en pakte zaterdag op excep tionele wijze de winst in Milaan- Sanremo. De Brit stapte eerder over naar de wegprofs en leefde de laatste jaren ook heel wat serieu zer voor zijn sport. Wat sprinten betreft, lijken de twee echter op elkaar, beiden zijn spectaculair explosief. Ze komen doorgaans, als de streep al bijna be reikt is, nog als een duveltje uit een doosje. Stroetinga noemt Ca vendish, die slechts twee dagen ouder is, steevast als zijn voor beeld. Dat hij de Brit op de piste vrijwel altijd klopte, geeft de in middels wel als modelprof levende Stroetinga het gevoel dat hij - na enige gewenning - het ook op de weg kan laten zien. De sprekende resultaten van Ca vendish ten spijt, geeft Stroetinga zichzelf deze week, op de scratch, stiekem iets meer kans op ereme taal dan Cavendish. „Mark heeft nog net iets minder op de baan ge traind dan ik", lacht Stroetinga. Zelf weet hij pas sinds een week dat hij het WK mag rijden. „We zouden met Milram eerst de Cop- pi-Bartali-wielerweek in Italië rij den, maar dat ging uiteindelijk niet door. Omdat ik daardoor toch geen koers had, zei manager Ger- rie van Gerwen: 'Ach waarom ook niet?' De laatste weken heb ik, als Mark Cavendish (links) en Wim Stroetinga treffen elkaar op het WK baan wielrennen, dat morgen in Polen begint. foto's AP en GPD het slecht weer was, zo nu en dan op de baan getraind." De nationale selectie van schei dend baancoach Peter Pieters kent een handjevol serieuze medaille kandidaten, met sprintster Willy Kanis, duurrenster Ellen van Dijk en sprinter Teun Mulder. Opval lendste afwezigen in Pruskow zijn Theo Bos en zijn Britse kwelgeest Chris Hoy. Ondanks de afwezig heid van olympisch gouddelver Hoy zijn de Britten opnieuw favo riet op de meeste WK-onderdelen. John Utaka heeft gescoord voor zijn club Portsmouth. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35