Sport 1 Een unieke voetbalquiz op de 't Keldertje is weer klaar voor Terneuzense opleervluchten Qui t Show Springers van de partij bij sterk bezet toernooi Korfballers van TOP C1 naar NK in Roermond Sportmanagement Van Vossen start met John Utaka quiz in Nigeria Piet van Bremen is de man achter serie trainingsvluchten. 32 I Dinsdag 24 maart 2009 pzc W AALSMEER - De Flower Cup is een begrip in het trampolinespringen. Bij deze grote internationale wed strijd in Aalsmeer, verschenen twee Zeeuwse springers van Forza Gymnastica aan de start. Dwight Baltus deed mee bij de junioren in de hoogste klasse, Yardin den En gelsman sprong mee in klasse twee. Den Engelsman begon ongelukkig met een foutje in de verplichte oe fening, waardoor hij geen uitzicht meer had op een finaleplaats. In de vrije oefening ging het een stuk beter. De Middelburger werd uit eindelijk 26e. Bij de junioren sprong Vlissinger Dwight Baltus mee. Met een totaalscore van 53,1 werd de springer van Forza Gym nastica 33e. Hiermee sprong hij de limiet moeilijkheidsgraad voor het jeugd-WK. De Flower Cup werd gewonnen door de Nederlander Fernando Götschin. arnemuiden - De korfballers van TOP Ci doen zaterdag mee aan "bet Nederlands kampioenschap voor districtsteams. De Arnemuid- se aspirantenploeg is in het zaalsei zoen kampioen geworden in de eerste klasse B en bindt nu de strijd aan met teams uit de andere regio's. Het NK wordt gehouden bij Ready'60 uit Roermond. Er doen acht teams mee. Tegelijkertijd komen bij korfbalver eniging Togo uit Goes de beste D-pupillen van Nederland over de vloer. In Sportpunt Zeeland wordt namelijk het NK voor D-achttal- len gehouden. De deelnemende teams zijn KCC (Capelle aan den IJssel), Fortuna (Delft), DSC (Eind hoven), SKF (Veenendaal), Ree- horst'45 (Ede), Rohda (Amster dam), Mid Fryslan (Grou) en Dee- tosSnel (Dordrecht). Het toernooi begint om 11.00 uur. De finale is om 15.10 uur. door Marlot Hak zierikzee - Tegenwoordig zijn voet balmakelaars niet meer alleen die genen die zorgen voor de transfers en begeleiding van voetballers maar is er een heel nieuwe markt waarin ze van dienst kunnen zijn. De echtelieden Monique en Cees van Vossen, die samen in Zierik- zee sportmanagement Van Vossen runnen, zijn de laatste tijd ook ac tief met zaken die niet direct be trekking hebben op de voetballers zelf. Sinds kort heeft het echtpaar sa men met de Nigeriaanse voetbal ler van Portsmouth, John Utaka, een unieke televisiequiz opgezet in Nigeria. De 'John Utaka Premier League Challenge'. Geen enkele an dere voetballer in de wereld is dat ooit gelukt. De wekelijkse quiz, die in de hoofdstad Lagos (zeventien miljoen inwoners) geproduceerd wordt, lijkt op de tv-quiz 'Week end Miljonairs'. Door middel van het beantwoor den van vragen klimt de deelne mer steeds verder op de geldlad- der, waarbij er 60.000 euro kan worden verdiend. Een gemiddeld Nigeriaans gezin kan een jaar le ven van 3000 euro. Utaka wordt het gezicht van de quiz waarin vra gen worden gesteld over hem, de Engelse competitie en het Nigeri aans elftal. Monique: „Wij doen al jaren za ken in Nigeria en toen Cees daar een keer was, kwam hij in contact met een tv-producer. Die man is daar een soort Reinout Oerlemans en hij was op zoek naar een ge zicht voor de show. Eén en één is twee, want wij kenden daar de per fecte kandidaat voor. Utaka droomt al jaren van meer bekend heid in Nigeria. Hij heeft gezegd dat zijn grootste wens is ooit in Ni geria uit het vliegtuig te stappen en zichzelf op een billboard te zien." Utaka zit al jaren bij het manage ment van de Van Vossens en kan ook bijna niet zonder hen. Moni que: „Een half uur geleden belde hij me nog op of ik even kon kij ken hoeveel geld er op zijn reke ning stond omdat hij een aantal dingen wilde aanschaffen." Er is natuurlijk onderzocht of de show kans van slagen heeft. Daar bij is een enquête gehouden op straat en van de 100 mensen wis ten er 81 wie Utaka was. „Het mooie aan de show is dat de kij kers en bezoekers van de website vragen kunnen beantwoorden door middel van een sms, waar mee ze ook weer geld kunnen ver dienen", vertelt Monique. Cees: „De meeste mensen in Nige ria zijn niet erg rijk, maar ze heb ben wel allemaal een telefoon. Dat maakt de doelgroep groter." Een deel van de opbrengst gaat naar goede doelen zoals weeshui zen en het realiseren van degelijke gymzalen op middelbare scholen. Zoals het er nu voor staat, gaat de show in de tweede week van april voor vijfjaar van start. Cees: „Vorig jaar december zijn we pas met het idee begonnen en hal verwege februari dit jaar hadden door Fred Rabout TERNEUZEN - De extra opleer- of trainingsmogelijkheden voor de duivenliefhebbers in Terneuzen, die vorig jaar zijn gecreëerd, blij ven bestaan. Vanaf april tot eind augustus kunnen melkers weke lijks met hun duiven terecht in bar 't Keldertje aan de Baandijk in Ter- neuzen. Piet van Bremen uit 's-Heer Arendskerke is de drijvende kracht achter deze opleervluchten. Hij constateerde in de afgelopen jaren dat met name de liefhebbers van de grote fond niet de mogelijkheid kregen om hun duiven voldoende te trainen. „Als de Afdeling Zee land dit had opgepakt, was het een feestnummer geweest. Dat is helaas niet gebeurd is. Daarom ben ik met een aantal mensen in dat gat gedoken. Het bleek een suc ces. Niet alleen uit Zeeland maar ook uit Brabant en Zuid-Holland vonden vele liefhebbers vorig sei zoen de weg naar 't Keldertje." Van Bremen meent dan ook dat hij een 'schitterend pakket' in de aanbieding heeft. De mensen kun nen vanaf 11 april tot eind augus tus wekelijks inkorven voor Quie- vrain (voor Zeeland gemiddeld 100 kilometer), vanaf 18 april voor Noyon (gemiddeld 240 kilometer) en vanaf 1 mei voor Dourdon (ge middeld 360 kilometer). Het inkor ven voor Quievrain en Noyon ge beurt op de zaterdag tussen 15.30 en 17.00 uur en op de zondag wor den ze gelost. Voor Dourdan wor den de duiven op vrijdag (ook van 15.30 tot 17.00 uur) ingekorfd en die gaan dan op zaterdag los. De duivensportliefhebbers die ook nog een baan hebben, kunnen hun duiven dan altijd in het week einde binnen zien komen. Een an der punt waarop Van Bremen scoort, is dat de duiven op Dour dan maar één nacht in de mand moeten zitten. „Daarnaast is de kostprijs per duif bij ons lager dan bij de Afdeling", weet de 72-jarige initiatiefnemer. Vorig jaar werd Van Bremen ver weten, dat deze opleer een illegale activiteit zou zijn. Daarmee gecon fronteerd reageerde hij fel. „We hebben toestemming van zowel het NPO (Nederlandse Bond) als de KBDB (Belgische Bond). Wat is er dan illegaal aan? Sterker nog, ik vind het jammer dat de Afdeling Zeeland het eerder toegezegde eva luatiegesprek, dat aan het eind van het seizoen zou zijn, nooit heeft plaatsgevonden. We werken toch allemaal in het belang van de dui vensport?" uit JUDO Cilze. Districtskampioenschappen pupillen mini's. Tot 12 jaar. Eerste prijs: Kiara Mul der -32 kg, Lein Mulder -30 kg, Zeno Canninga -50 kg. (allen ss Geelhoed). Derde plaats: Ramón van de Vrie -34 kg (J. Goes), Kevin Goudswaard -30 kg, Cheremy Pongajow -38 kg, Wesley Rijnhout -50 kg (allen ss Geel hoed). Tot 10 jaar. Eerste prijs: Bodhi Mulder -27 kg (ss Geelhoed), Jarno Bouwmeester -34 kg, Zoïe Moerman -28kg (beiden J. Goes). Tweede plaats: Nick van den Broek -27 kg (ss Geelhoed). Derde plaats: Merlijn Maat -27 kg, Claudia Geelhoed -25 kg (beiden ss Geel hoed). Herenthals. Judotoernooi. Tot 17 jaar, klasse tot 46 kg: 2. Quincy Nagtegaal (Sportschool Geelhoed). TENNIS Indian Wells. Mannen. Finale: Nadal (Spa/1) - Murray (GBr/4) 6-1 6-2. Middelburg. Intersport Erik Blauwe Winkel Mixtoernooi. Finales. Gemengddubbelspel. GD5: R. van der Meijden/V. van der Meijden-E. Weststrate/H. Otto 6-0 6-2. GD6: C. Sanderse/G. Slimmen-R. Slagboom/E. Leon- hart 6-4 7-5. GD7: C. Boersma/H. Ie Duc-J. de Jong/T. de Jong 3-6 6-4 6-2. GD8: M. Geelhoedt/L. Langebeeke-H. Schoote/Y. Jur- dem 6-1 6-4. WIELRENNEN Baltanas (Spa). Ronde Castilia y Leon. Eer ste etappe, Paredes de Nava - Baltana: 1So- brino (Spa) 176,3 km in 4.31.53, 2. Vitoria (Spa), 3. Rojas (Spa), 4. Perez (Spa), 5. Cardoso (Por), 6. Hans Dekkers (Ned), 29. Clement, 50. Mollema, 60. Moerenhout, 61. Ten Dam, 117. Van der Velde. Uitgevallen: Armstrong. Mondeville. Ronde van Normandië, proloog, individuele tijdrit: 1. Chedhomme (Fra) 5,1 km in 6.20, 2. Berkhout (Ned) 0.04, 3. Wilman (Noo) 0.05, 4. Schmitz (Ned) 0.08, 5. Bol (Ned), 6. Gallopin (Fra), 7. Scheuneman (Ned). Dordrecht. Vierde en laatste wedstrijd voor jaarscompetitie. Categorie 2: 22. Omri Kleine- pier; 26. Donna Franse. Cat. 3: 1. Timo de jong; 24. Nick de Munnik. Cat. 4: 6. Nick Jans sen; 24. Giovanni Burton. Cat. 5: 2. Denise Gunst; 10. Maurits de Waal; 20. Erik Boer; 33. Lindy van Anrooij. Cat. 6: 10. Tim Janssen; 23. Simone Cornelisse. Cat. 7: 2. Ivar Moeleker; 10. Davy Gunst; 15. Menno Rietveld. Eindklassement voorjaarscompetitie (klasse ringen in top drie). Cat. 3: 1. Timo de Jong. Cat. 4: 3. Nick Janssen. Cat. 7: 1. Ivar Moele ker. voor meer uitslagen zie vrww.pzc.nl AGENDA DINSDAG BILJARTEN Driebanden. Gust Boonen-toernooi. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Libre, C2. Beslissingswedstrijd: De Toekomst 3-De Vier Linden 2. Locatie: Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang: 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse: Roadhouse Roadies-Teambork. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse: Cue's Perfac- tion-Team Jeto. Locatie: Cue Action, Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. Monique en Cees van Vossen met hun zonen Luuk (links) en Sander, die een shirt van de televisiequiz laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34