Provincie kanMKB niet helpen Verbeter uw zakelijke netwerk! Zeeland Lading binnenschip ging schuiven Volkerak Zoommeer pas zout na garantie zoet water Brielse Meer lelfbrtr. m tft f Zoooooooooo' h^( vppI voordeel Regels staan opknippen van grotere opdrachten in de weg. Alle betrokkenen geven Tweede Kamerleden heldere boodschap mee. Telfort zakelijk. Goedkoper. Dus leuker. Bel nu met het hele bedrijf voordelig uit 1 bundel. Geveilde stoelen goed voor een lading timmerhout voor Gambia door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie kan het midden- en kleinbedrijf in Zee land niet de helpende hand in de kredietcrisis helpen door opdrach ten in kleinere delen op te knip pen. „Daar krijgen we problemen mee met onze accountant", zei ge deputeerde Toine Poppelaars (CDA, financiën) gisteren in een vergadering van twee Statencom missies over de economische cri sis. De belangenbehartiger van het midden- en kleinbedrijfMKB Zee land drong op deze manier van werken aan om ervoor te zorgen dat meer opdrachten van de pro vincie terecht komen bij kleinere Zeeuwse bedrijven. Poppelaars legde uit dat dit niet mag. De aanbestedingsregels schrij ven voor dat opdrachten zoveel mogelijk worden gebundeld en - als ze een vastgestelde omvang overschrijden - Europees moeten worden aanbesteed. De Statencommissies voor econo mie en mobiliteit en voor bestuur- Opdrachten van de provincie mo- gen niet in stukken worden ver deeld om ze aan Zeeuwse bedrij ven te gunnen. Aanbestedingsre gels verzetten zich daar tegen. lijke en financiële zaken bespraken de maatregelen die de provincie wil treffen om Zeeuwse bedrijven door de kredietcrisis te helpen. Daarover buitelden eerder deze maand in de Staten van Zeeland de moties over elkaar heen. Alle voorstellen bij elkaar opgeteld, wil de de provinciale politiek 60 mil joen euro uittrekken om de gevol gen van de economische crisis te bestrijden. Zo ver komt het niet. Het dagelijks provinciebestuur heeft een plan van aanpak opgesteld, op basis van eerder met het bedrijfsleven, de vakbonden, onderwijsinstellingen en de gemeenten gemaakte afspra ken en op basis van de wensen van de Staten. Om te beginnen wil len Gedeputeerde Staten ruim 3 miljoen euro steken in onder meer verbeteringen aan wegen en ener giebesparingsprojecten. Voor een tweede fase wordt ge dacht aan bijvoorbeeld een erva ringscentrum voor Deltatechnolo gie en de mogelijkheden die de eventuele bouw biedt van een nieuwe hoge fluxreactor in Borsse- le (ter.vervanging van de_bestaan- de, verouderde in Petten). Of die moties stand houden in nog de vraag. Teun van Oosten- burgge (SGP) pleitte ervoor die in te trekken. Sjoerd Heijning (WD) voelde daar niet veel voor: „We zit ten tenslotte niet in de politiek om het allemaal met elkaar eens te zijn." door Jeffrey Kutterink THOLEN - Zeeuwse boeren en glas tuinders in het Westland kunnen wel inpakken als het Volkerak Zoommeer zout wordt en er onvol doende zoet water voorhanden is. Dat was gistermiddag de bood schap die gemeenten, provincies, waterschappen, belangenorganisa ties en deskundigen meegaven aan de Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat Die bracht gisteren een werkbe zoek aan Dordrecht, Ooltgensplaat (Goeree), Bruinisse en Tholen. De Kamerleden vergaren informatie voor de behandeling later dit jaar van de plannen voor het verbete ren van waterveiligheid. Alle Kamerleden vinden dat er weer zout water moet instromen in het Volkerak Zoommeer ter be strijding van de giftige blauwalg. Maar voordat het meer weer zout wordt, moet er wel een oplossing komen voor de levering van zoet water. Want via de Volkerakslui- Voordat het Volkerak Zoommeer zout wordt, moet er een oplos sing komen voor de levering van zoet water. Dat kregen Tweede Kamerleden gisteren mee. STAVENISSE - Het binnenschip En- gelina II dat gistermiddag even na drie uur op de Oosterschelde in de problemen kwam, heeft gistera vond tegen negen uur de reis kun nen voortzetten. De Engelina II, geladen met zeven tien rollen staal van elk dertig ton, was onderweg van IJmuiden naar Evergem bij Gent. Op de Ooster schelde bij Stavenisse ging de la ding schuiven door de harde wind en golfslag. Het schip maakte twin tig graden slagzij en is voor de ze kerheid door een sleper van ber gingsbedrijf Multraship Terneuzen tegen een zandplaat gedrukt. De la ding is in de loop van de middag met het kraanschip Ri-Jos rechtge zet. 's Avonds bij opkomend water bleek dat dit werk goed was ge daan. De Engelina II (1015 ton, ze ventig meter lang) lag weer stabiel en kon doorvaren. zen kan dat zoute water straks weglekken naar het Haringvliet. Daardoor wordt het Brielse meer minder zoet. Dat meer is weer van groot belang voor de land- en tuin bouw in een groot deel van Zuid-Holland. Naar oplossingen wordt nog volop gezocht. De Kamercommissie bezocht 's ochtends ook de nieuwe jachtha ven in Bruinisse. Daar werd ge sproken over de plannen voor de aanleg van een getijdecentrale, een sluis en het terugbrengen van het getij in het Grevelingenmeer. Di recteur Henk van Koeveringe van Roompot Recreatie brak er een lans voor de recreatie. „Kijk ik naar Neeltje Jans, dan is de recrea tie daar niet van dezelfde allure als de stormvloedkering. In plaats van een recreatieve topper, is het een speeltuin. Investeren in de Greve- lingen en Brouwersdam is fantas tisch. Maar vergeet de recreatie niet." ;5 i 4S;-v ntno fc 7 ecji </*9j "it V i n j 7 Deze aanbieding is geldig van 01-03-09 t/m 30-04-09. Korting geldt voor max 4 bundels van 100 min. per mobiel nummer. Bel I Bestel 0800-1707 telfort.nl/zakelijk i I PZC Dinsdag 24 maart 2009 25 GOES - In december deden ze dienst als steuntje op de schaatsbaan, afge lopen weekeinde moesten ze hun waarde tonen als veilingobject: de zestien stoelen die bij Zeelandhal len in Goes waren ingediend als 'droomstoel'. Beursorganisator Zee landhallen haakte aan bij het Afrika- jaar door bezoekers van de ijsbaan te vragen van hun steuntje bij het schaatsen een fantasiezetel te ma ken onder het motto: 'A chair to lean on'. Eerder deze maand waren enkele stoelen al te zien in de etala ges van Goese winkeliers. Alle zen dingen zijn tijdens de woonbeurs Woning Expo geveild door het Goe se trio Tikkie (linksboven), Tikko (rechtsonder) en Taco. Topstuk van de veiling was de vogelvoederstoel ad dertig euro. Alles bij elkaar lever de de veiling vierhonderd euro op - inclusief de bijdrage van de Zeeland hallen, die beloofd had het bedrag te verdubbelen. Een bescheiden re sultaat maar, hoopt de beursorgani sator, vast en zeker goed voor een bos Gambiaans timmerhout. Daar mee willen leden van de Oudeland- se toneel- en muziekclub Hopsa Hei- sasa meubels en een erfafscheiding maken voor het familiehuis dat zij in Gambia hielpen bouwen. Eind de ze week vertrekken zij naar het Oost-Afrikaanse land met de veiling euro's in de knip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27