Zeeland Niet elke leegstaande horecazaak kan Waterschap betaalt lpv wii iguana Klachten over overlast deel overschot terug de spuikom skatepark Veersepoort 'Aangepaste openingstijdeneen zeer beperkte verkoop per klant en een portier of een 'Handel vanuit een pand aan Turjkaai/Vismarkt zou toezichthouderhoren tot de mogelijkheden' ook weer overlast geven in de Sint Janstraat' Giel de Kinkelder zou het liefst een hasjboot HetUefst zou be langs de Middelburgse Loskade leggen Kinkelder een hasj Zeeuwse Eilanden houdt na 2008 drie miljoen euro over. 1 8 I Dinsdag 24 maart 2009 PZCW Toekomstige gedoogzone coffeeshops it i verhuizen naar t t TT Aspirant-coffeeshophouders wachten met ongeduld tot de gemeente Middelburg duidelijk maakt wie de opengevallen plaats van Roxy mag innemen. door Emile Calon De gemeente Middel burg heeft het gebied vastgesteld waarbinnen nieuwe coffeeshops zich mogen vestigen. Het gaat om een smalle strook in het zuidelijk deel van de binnenstad langs de Kaaien, vanaf de Segeersstraat tot en met de Koestraat. De Sint Janstraat valt daar echter buiten omdat burgemeester Koos Schouwenaar de bewoners van die straat heeft beloofd dat ze, na slui ting van Sixty-TWo, geen nieuwe coffeeshop in hun directe omge ving zullen krijgen. Ook een belangrijk deel van het ge bied tussen Blauwedijk/Loskade en Korendijk ligt in de zone waar binnen coffeeshops zich mogen Gedoogzone coffeeshops vestigen. Een deel van de Reiger straat valt eveneens binnen die ge doogzone. Vandaag bespreekt het Middelburg se college van burgemeester en wethouders de aanvragen die zijn binnengekomen om een nieuwe coffeeshop te beginnen als de Raad van State de sluiting van Roxy in de Zandstraat definitief goedkeurt. In totaal hebben 27 personen laten weten dat ze interesse hebben om een shop op te zetten. Volgens be leidsambtenaar Johan Groenen- berg hebben vier van hen de ge meente een huur- of koopcontract van een horeca zaak kunnen laten zien. Stations straat 24 is er één van. De andere locaties wil hij nog niet prijsgeven. Volgens Middelburgse'horecaken- ners gaat het ook om een zaak op de kop van de Segeersstraat en één aan het begin van de Vlissingse- straat. Binnen het gedooggebied staan heel wat horecazaken te koop. Een aantal is eigendom van de Inbev- brouwerijen. Dat bedrijf wil zijn panden echter niet verkopen aan aspirant-coffeeshophouders. Op de hoek van de Turfkaai/Vismarkt staat ook een horecabedrijf te koop. Volgens Groenenberg komt dat pand zo goed als zeker niet in aanmerking om omgebouwd te worden tot een coffeeshop omdat het te dicht bij de Sint Janstraat ligt. „Handel vanuit dat pand zou ook weer overlast geven in de Sint Jan straat." Hij wijst erop dat de burge meester die bewoners 'rust' heeft toegezegd. Groenenberg sluit niet uit dat de die strengere eisen afschrikwek kend werken op de aanvragers. Al die beperkingen zijn namelijk hier en daar al van kracht. Giel de Kinkelder behoort ook tot de ondernemers die op de wacht lijst staan voor een vergunning van een nieuwe coffeeshop. Eind vorig jaar moest zijn 'Sixty Two' in de Sint Janstraat sluiten nadat hij voor de vierde maal was betrapt op een overtreding van de gedoog regels. Een medewerker had soft drugs verkocht aan een minderjari ge Duitse klant terwijl die klant een 'vals' legitima- boot in een van gemeente aan de toekomstige cof- de wateren van Middelburg leg feeshophouders aanvullende voor waarden zal opleggen om overlast voor de omgeving tegen te gaan. „Aangepaste openingstijden, een zeer beperkte verkoop per klant en een portier of een toezichthou der, horen tot de mogelijkheden. Maar ook een pasjessysteem waar door drugstoeristen worden ge weerd, kan mogelijk door de ge meente worden geëist." Groenenberg verwacht niet dat gen. Hij wijst naar een gebied als de Loskade waar parkeerruimte in overvloed is. Daar zou volgens hem de overlast voor de omgeving echt tot een minimum beperkt blijven. De Kinkelder vreest echter dat de gemeente Middelburg niets voor zo'n boot voelt zodat hij nu op zoek is naar een bestaand horeca bedrijf in het zuidelijk deel van de binnenstad. Ruimte voor twee shops De gemeenteraad heeft be paald dat er in Middelburg ruimte is voor twee coffees hops. »- Roxy in de Zandstraat en Sixty Two in de Sint Janstraat zijn door de gemeente gesloten na dat die zaken voor de vierde maal de gedoogregels hadden overtreden. Eind juni beslist de Raad van State of het sluitingsbevel voor Roxy terecht is. Op dat moment ontstaat er ruimte voor een nieuwe coffeeshop. De gerechtelijke procedure te gen de sluiting van Sixty Two kan nog ruim een jaar duren. Pas daarna kan de gemeente de vergunning voor de twee de Middelburgse coffeeshop aan een andere ondernemer vergeven. Sinds eind vorig jaar is Sixty Two, de MIDDELBURG ^"sterstraat straat Groene Station Middelburg Felix Binicewicz door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden heeft vorig- jaar ruim drie miljoen euro overgehouden. Een deel daarvan wordt terugbe taald aan de burgers. Dit blijkt uit de jaarrekening die gisteren is ge publiceerd. De meevaller is vooral te danken aan lagere rentelasten. Verder lever de de belasting die huiseigenaren betalen meer op omdat de gemid delde waarde van onroerend goed (de WOZ-waarde) hoger bleek te zijn dan bij het opstellen van de begroting was ingeschat. Daarom wordt een deel van het overschot gebruikt om de tarieven te egalise ren. Ook heeft het waterschap meer geld binnengekregen uit de ver koop van gronden. Bovendien be taalden Domeinen en Rijkswater staat een miljoen euro aan het wa terschap omdat dat het beheer en het onderhoud van waterkerin gen, wegen en waterlopen over neemt. Dat geld wordt in een apart potje gestopt om die kosten te kunnen betalen. De algemene vergadering van het waterschap velt hierover op 21 april een oordeel. VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana hoort niet thuis in het Nollebos, maar in de Vlissingse binnenstad. Dat schrijft de Lokale Partij Vlissin- gen in een brief aan het college van B en W. Volgens de fractie zou het een mooie uitdaging zijn om Iguana te verplaatsen naar de Spuikom. Vorig jaar oktober kwam de Partij Souburg Ritthem ook al met dat idee. Wethouder Piet Polderman zei toen al dat de Spuikom geen optie is voor Igua na. Op dit gebied ligt een claim van een projectontwikkelaar wiens bouwplan jaren geleden is geschrapt. „Het zou dan het duur ste dierenpark van Zeeland wor den", zei Polderman destijds. door Theo Giele MIDDELBURG - Omwonenden kla gen over overlast van het nieuwe skatepark aan de rand van de Mid delburgse wijk Veersepoort. Tij dens de wijktafel Veersepoort Klarenbeek werd gesproken over geluidsoverlast en zwerfafval. De skatebaan ligt op de hoek van de Grote Sternstraat en de Sportlaan. Een buurtbewoner zei nooit door zijn makelaar te zijn ingelicht over de plannen van het skatepark. Hem was voorgehouden dat er een park met een visvijver zou ko men op de plaats waar nu het ska tepark ligt. Wijkwethouder Frank Streng neemt de klachten van de buurtbe woners zeer serieus. Hij wil de zaak vandaag bespreken in het col lege van burgemeester en wethou ders. Het skatepark werd afgelopen na jaar aangelegd. Het park is ontwor pen in nauw overleg met de jonge ren van de indoorskatebaan De Meker. De jongeren van De Meker zouden ook toezicht houden op het gebruik van de baan. Het is na drukkelijk niet de bedoeling dat er 's avonds en 's nachts wordt geska- ted. Daarom is er ook geen verlich ting, maar dit schrikt volgens om wonenden jongeren niet af om er in het donker rond te hangen. De skatebaan moet nog officieel in ge bruik worden genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20