M:W: nu 39." mm nu Rn sola 4-delige kookset 90-delige bestekset Fabriekswinkel \m MPT P5 50NUSSW.. Vooruitblikken op de Omloop van de Braakman Economische crisis Extreemrechts Houtenburg GRATIS GIFTBOX Historische binnenstad Kinderbijslag Delta J Lees de blog Tour de Zélande op www.pzc.nl/blogs PZC Dinsdag 24 maart 2009 1 1 Geschikt voor elke warmtebron LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Er wordt vanuit gegaan dat de we reld een geheel is. Dus complica ties als import en export doen niet mee. Ook wordt geen onderscheid gemaakt tussen investeringen en andere productie. De kringloop in de wereld ziet er als volgt uit: productie - inkomensvorming - be stedingen en dan weer nieuwe pro ductie en zo verder. Allereerst is door problemen in de financiële sector een flinke hap uit de inko mens genomen, wat leidt tot min der bestedingen en minder produc tie. Vooral op het gebied van nieu we woningen en auto's. Door de losbandige hypotheekverstrekking in de VS en het verkopen van 'hy potheekpakketjes' aan banken in Europa zijn veel banken in de pro blemen gekomen. Zij stellen zich voorzichtiger op, wat leidt tot min der kredietverlening. Dus weer minder bestedingen, minder pro ductie etc. Om deze negatieve spi raal enigszins tegen te gaan zou een stelsel van sociale uitkeringen en verplichte ziektekostenverzeke ring wat uitkomst bieden. Dus zui ver 'kapitalistische landen' worden zwaarder getroffen dan andere lan den. Maatregelen zoals ophogen van de AOW-gerechtigde leeftijd en het bevriezen van pensioenen zijn nog minder dan een druppel op een gloeiende plaat. Jan Seij Jan van Galenstraat 84, Terneuzen Met stomme verbazing las ik het stukje 'Extreem-rechts is bij Duit se jongeren in trek', waarin staat dat er op scholen niets verteld wordt over de gaskamers. Die gas kamers waren er niet alleen voor joden, maar ook voor gehandicap ten. Het Anne Frankhuis in Am sterdam is wereldberoemd. Met bussen vol komen bezoekers, over al vandaan. Weten ze daar ook niets van? Waar ik vroeger ge woond heb, kwamen de meeste jo den na de oorlog wel weer boven water. Die waren ondergedoken. Wat is dat onderduiken voor een leven? Hoe kunnen de jongeren het daarmee eens zijn? Hitler wil de een Germaans ras. De eerste be staande mensen kwamen uit Afri ka. Als die er niet geweest waren, waren wij er ook niet. J. Slingerland Valeriusstraat 1Veere Vorige week stonden er stukken in de krant over de herinrichting van het kustgebied tussen Westkapelle en Zoutelande. Volgens René de Visser staat er in het rapport van de commissie Veerman dat de vaargeul verlegd kan worden. Hoera, dacht ik, dit is de redding voor Walcheren. We gaan nu niet slechts zand storten en ons achter waarts verdedigen, maar ook slim klei baggeren en aanvallen. Maar MODEL STAR MODEL AMSTEL 9-persoons zilverwit edelstaal Goes Tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt ma gesloten di 10.00-18.00 uur wo 10.00-18.00 uur do 10.00-21.00 uur vrij 10.00-18.00 uur za 10.00-17.00 uur Telefoon 0113-211111 Adressen en openingstijden zie www.sola.nl ARNHEM BREDA DOETINCHEM EINDHOVEN EMMEN GOES GRONINGEN LEEUWARDEN NIJMEGEN OLDENZAAL ROOSENDAAL UDEN VENLO ZEIST toen ik de topografische kaart er bij pakte en zag hoe groot en diep het Oostgat is tot de Galgeput bij Vlissingen, zonk de moed me in de schoenen. De commissie Veer man heeft in zijn aanbevelingen gesproken over 'eventueel verleg ging van de stroomgeulen'. Maar dat sloeg op de Noordzeekust. De dijkverzwaring die in bedoeld rap port voor de Westerschelde wordt genoemd, kan slechts tijdelijk soe laas bieden. Onze vriend de vijand (de zee) zal nooit opgeven te knab belen aan onze Walcherse kust zo lang we de oprukkende vaargeul niet tot staan brengen. Jammer, want als dat wel mogelijk zou zijn, dan kon de vlag uit in Zoutelande en ook in Vlissingen. Jan de Kok Kon. Wilhelminalaan 5, Vrouwenpolder Graag reageren wij op de plannen voor nieuwbouw op de locatie van de bouwput in Middelburg. De ar tist's impression die in deze krant werd gepresenteerd, roept bij ons weerstand op; de zoveelste saaie blokkendozen. Waar is overigens het vorige ontwerp met die aardi ge geveltjes gebleven? Het lijkt als of het beleid van de gemeente er op is gericht om alle historische elementen in de binnenstad lang zaam te laten verdwijnen en in te ruilen voor de vervlakking die je in alle binnensteden ziet. Het be leid is er ook op gericht dat nieuw bouw in de binnenstad geen histo risch karakter mag hebben. Dat is eigenlijk tamelijk bizar. Als ze dat in Brugge hadden bedacht, kwa men er nu jaarlijks geen miljoe nen mensen naartoe. Het lijkt er niet op dat de gemeente Middel burg echt luistert naar de mensen die zich sterk maken voor een mooie binnenstad, gelet op de reacties op alternatieve plannen voor het Molenwater. De gemeen te moet juist luisteren naar de mensen die de stad in hun hart dragen, want die hebben het beste met de stad voor. R- Jan Swiers en Ramon de Nennie Langevielesingel 68, Molenwater 93-95, Middelburg Staatssecretaris Klijnsma wil een nader onderzoek instellen naar de fraude met dubbele kinderbijslag onder Marokkaanse en Turkse ouders. Jarenlang blijken deze ouders hiermee al bezig te zijn. Willens en wetens hebben deze personen de Nederlandse staat op gelicht. Toch vindt de staatssecreta ris het niet nodig om de fraudeurs strafrechtelijk te vervolgen. Maar diezelfde SVB c.q. de staatssecreta ris van Sociale Zaken, vindt het wel nodig om ouderen die een uur tje te lang bij elkaar op de koffie zitten, strafrechtelijk te vervolgen. Maandenlang wordt een sociaal re chercheur ingezet om de gang van zaken bij ouderen te controleren. Regelgeving betreffende de maxi- mumtijd van samenzijn, zonder ri sico te lopen je alleenstaanden- AOW kwijt re raken, is er niet. Maar uiteindelijk worden deze, zich van geen kwaad bewuste ouderen, in Middelburg veroor deeld tot een taakstraf van tachtig uur. Oudere mensen mogen dan tussen de criminelen vogelkooitjes maken. De staatssecretaris zou niet alleen onderzoek moeten in stellen naar dubbele kinderbijslag, maar ook een onderzoek laten doen naar de dubbele maten waar mee wordt gemeten bij de SVB. Hans Wullems Scheldekade 36, Terneuzen Kan het zijn dat gedeputeerde Pop- pelaars met zijn uitlating 'Als dit advies wordt overgenomen, pikt het Rijk in feite ons Delta-divi dend in' zijn gevoel voor verhou dingen volledig kwijt is? (krant van 20 maart). Als het een bedrijf (Delta) goed gaat, is het dividend de vergoeding voor het geld dat aandeelhouders in een onderne ming hebben gestoken. Het is al vreemd dat aandeelhouders van Delta op voorhand een afspraak (kunnen) maken dat er (tenmin ste) 50 miljoen euro dividend uit gekeerd gaat worden. Dat kan al leen als de klanten van Delta dat betalen in de vorm van (extra) ho ge prijzen voor de geleverde presta ties (gas, water elektra). Vanwege die, oneigenlijke, af spraak is er in mijn ogen dus eer der sprake van dat Delta, in op dracht van zijn aandeelhouders, geld moet 'pikken' van zijn klan ten, om dat te kunnen doorgeven aan de provincie. Minister Bos is verontwaardigd dat bedrijven die met belastinggeld overeind wor den gehouden, bonussen uitkeren. Minister Bos zou ook verontwaar digd moeten zijn over bestuurders die zich, over de rug van burgers en bedrijven, geld toeëigenen en dan ook nog eens particulier initia tief dat geld kan opbrengen (Ski hal Terneuzen), de grond in bo ren. Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11