Zeeland Postzegel of munt moet Grote politiecontrole in Zeeuws-Vlaanderen 1 4 I Maandag 23 maart 2009 PZC Lezing psychologe in Den Dullaert Hulst Muziek Heikant ontmoet zangeres Klantverwendag bij winkels in Oostburg Expositie sculpturen in zjjn njet harig voor internet. Door het persoonlijk contact op onze wekelijkse clubavonden heeft onze vereniging voldoende bestaansrecht' bibliotheek Terneuzen Hobbymarkt in het Torentje in Groede Fietsers gewond in Nieuw-Namen School Boerenleven Paal komt tot leven HULST - Stichting de 4 windrichtin gen houdt op 26 maart een lezing door psychologe Carine Billiaert. Haar interesse voor bewust leven en vanuit integriteit wordt door haar dagelijks aangewend, en door gegeven in haar praktijk, alsmede in workshops en lezingen. De lezing bij de 4 windrichtingen gaat over relaties. Dit wordt op een interactieve wijze besproken. De lezing is van 19.30 tot 22.30 uur in Den Dullaert te Hulst. De prijs bedraagt 9 euro. HEIKANT - Muziekvereniging Hei kant ontmoet zaterdag 4 april de solist Alex van Eenennaam op bass trombone en zangeres Liza Meuldijk. Dat gebeurt in het kader van het 75-jarig bestaan van de vereniging. Samen met de jubilerende muziek vereniging verzorgen zij in het ge meenschapscentrum 't Heike van af 20.00 uur het eerste gedeelte van het concert. Na de pauze speelt de Wout Akker mans Kapel OOSTBURC - Vereniging Onderne mend Oostburg houdt zaterdag 28 maart een klantverwendag in Oostburg. Dit jaar is als thema ge kozen voor Europese landen. Elke straat heeft zijn eigen land waar de ondernemers speciaal aandacht aan besteden. Ook zijn er geza menlijke activiteiten. Veel vlagver toon, bezichtiging van oldtimers, lekkere versnaperingen en een dweilband. Ook zijn diverse prij zen te winnen waaronder een weekendje Parijs. TERNEUZEN - In de bibliotheek van Terneuzen is een expositie te zien van Anne Mannaert. Zij maakt bronssculpturen. Ze laat zich inspi reren door grillige vormen, bijvoor beeld vuurstenen. Door hier een vorm van brons aan toe te voegen, geeft Mannaert de stenen een bete kenis en maakt ze de vaak abstrac te vorm herkenbaar. In de bieb zijn ook kunstwerken te zien van drie scholen die zich hebben laten inspireren door 'Tjielp, Tjielp', het thema van de boekenweek. CROEDE - In het multifunctioneel centrum het Torentje in Groede is zaterdag 4 april een hobbymarkt van 11.00 tot 17.00 uur. Hobbyisten verkopen en/of de monstreren hun zelfgemaakte werkstukken. Van bloemstukjes, zelfgemaakte kaarten en glasgraver en tot glas-in-lood, poppen van zelfhardende klei en portretteke nen. Tevens is een nagelstyliste aanwe zig en worden Zeeuwse babbelaars gemaakt en verkocht. NIEUW-NAMEN - Op de Parallelweg in Nieuw-Namen vond gisteroch tend een verkeersongeval plaats waarbij twee fietsers uit een groep renners gewond raakten. Een 28-ja- rige man reed als tweede in de groep en kwam door onbekende oorzaak ten val. De derde in de groep, een 45-jarige man uit Tem- se, kon hem niet ontwijken en viel eveneens. Deze 45-jarige man liep een elleboogfractuur en letsel aan zijn kin op. Hij is naar een zieken huis in St. Niklaas overgebracht. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De deurwaarders van de belastingdienst hebben zater dagnacht in totaal 280.000 euro aan nog openstaande belasting schulden geïncasseerd. De Belas tingdienst heeft één auto in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens gezamenlijke verkeerscontroles van de politie, de douane en de Belasting dienst-Zuidwest op vijf locaties in Zeeuws-Vlaanderen. Passerende voertuigen werden au tomatisch gecontroleerd op open staande belastingschulden. Verder werden er voor rijden on der invloed twintig boetes uitge deeld en twee rijbewijzen in be slag genomen. Van vijf taxi's werden de bestuur ders gecontroleerd en de kilome terstanden genoteerd. Daarvan wordt nog nagegaan of die gegevens in orde zijn. In totaal werden 1777 voertuigen gecontro leerd. De douane heeft één BPM-overtre- ding genoteerd. De controles vonden plaats op de Tractaatweg in Terneuzen, de Westkade in Sas van Gent, aan de 's Gravenstraat in Clinge, de Gent sevaart in Kapellebrug en de Pro vinciale weg in Zuiddorpe. Bij de ze controles waren tevens drie poli- tieverkeershandhavingsteams uit Midden- en West-Brabant, Bra bant-Noord en Brabant Zuid-Oost aanwezig. ALMANAK Dat kinderen tegenwoordig erg bij dehand kunnen zijn, dat wisten die opa en oma wel. Maar waar halen ze al die wijs heid vandaan Dat werd duidelijk toen Stefan van amper 5 jaar zijn grootouders ver telde dat ze op school een project Tip? redactie@pzc.nl hadden voor de arme kinderen in Hi-iti. Opa begreep niet goed wat hij be doelde,fronste de wenkbrauwen en vroeg: „Bedoel je soms Haïti?" Minachtend keek de kleine vent hem aan en zei: „Hi-iti opa. Wie zit er nou op school!" PAAL - Verschillende facetten van het boerenleven van vroeger en nu zijn dit weekend in Paal goed in de kijker gezet. Zoals de boerenmarkt zondag bij café In 't Zicht der Schelde. Volgens uitbater Danny Buysrogge van de kroeg onder de Scheldedijk siert een dergelijke activiteit de streek „Jong en oud hebben interesse in het boerenleven." foto Wim Kooyman Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl. De Sluise vereniging van Verzamelaars De Collectie vierde het dertig-jarig bestaan met een grote ruilbeurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72