in slotfase in Volleybalsters Forza komen niet boven vijftien punten tegen topper Biljarter Piet Verschure kan favorietenrol niet waarmaken Schönbergen en Muehlhaus houden zeges in eigen huis m Eerste team verliest laatste thuiswedstrijd van het seizoen: 20-22. Mannenploeg vrijwel zeker van lijfsbehoud in de eerste klasse. Marije Bakker maakt met Tonake geslaagde rentree in dressuur. s PZC Maandag 23 maart 2009 35 door Wim Kakebeeke en Rudy Boogert ZIERIKZEE - In de laatste thuiswed strijd van het seizoen verloren de handballers van Meco/Delta Sport gistermiddag met 18-22 van Inter nos 2. Het tweede van Delta Sport werkte zichzelf verder in de nes ten door de derby tegen EMM met 20-22 te verliezen. De Zierikzeese reserveploeg gaf een 15-io-voor- sprong uit handen. Delta Sport-Internos 2 18-22: 'On nodige handelingen' deden Delta Sport de das om tegen de staart- ploeg, vond trainer Rob de Vos. „Balverlies door ballen over de zij lijn te gooien en kansen stereotiep gooien in plaats van slim", resu meerde De Vos. „Het is eigenlijk het verhaal van het seizoen. We hebben kwaliteiten, maar we ma ken te veel onnodige handelin gen." Drie kwartier verdedigde Delta Sport gisteren zoals het hoorde te gen een ploeg die goed en graag één tegen één kan spelen: collec tief Maar bij 15-15 brak de cruciale fase in de wedstrijd aan. „In die pe riode gingen we plots man op man verdedigen." Internos profi teerde meedogenloos en liep uit naar 15-18. Dat gat kreeg Delta Sport niet meer gedicht. Hoewel Delta Sport op de ranglijst niks meer te winnen had, wilde het toch graag winnen van Inter nos. De Brabantse tegenstander wordt volgend seizoen behoorlijk versterkt en zal dan meteen titel kandidaat zijn. Bij een overwin ning had Delta Sport kunnen bij dragen aan een mogelijke degrada tie van Internos, zodat deze ploeg volgend seizoen ontlopen kon wor den. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 7, Guido de Graaf 3, Bob van Lint, Jordi Niemans, Leon van de Zande en Thijs de Vos allen 2. Delta Sport 2-EMM 20-22: Door dat Internos 3 vorige week bij Ca- melot won, kon EMM geen cadeau tjes uitdelen in de derby bij Delta Sport 2. „Jammer, maar we kun nen Delta Sport niet helpen", zei trainer Hans Dierickx. „We heb ben de punten zelf te hard nodig." De reserves van Delta Sport verke ren nu in acuut degradatiegevaar. De deur naar de derde klasse staat akelig ver open. „Volgende week moet het gebeuren tegen Blauw Wit", zei aanvoerder Rick Evertse na afloop. „Dat moet dan wel zo veel mogelijk met de ploeg van vandaag. Anders hebben we in Den Bosch niks te zoeken." Dat het gisteren voor zo'n 75 man spaak liep, hadden de Zierikzeeë- naars aan zichzelf te wijten. Van de zevenmeterlijn was met name Peter Lefèvre niet scherp genoeg. Van de vier gestopte pingels zat er ook een van Evertse bij. Sluitpost Thim Zevenbergen van EMM ging met de eer aan de haal. Delta Sport had een vliegende 'We hebben kwaliteiten, maar we maken te veel onnodige handelingen' start. Binnen tien minuten leidde de ploeg met 6-1. Dierickx: „We stonden in het begin stijf van de zenuwen." Naarmate de eerste helft vorderde, herstelde EMM zich en kwam terug tot 8-8. Op slag van rust liep Delta Sport ech ter weer weg naar 11-8. Na de pau ze werd de marge alleen maar gro ter: 15-10. Maar toen trad het ver val in. Veel persoonlijke fouten tastten het vertrouwen van de thuisploeg aan. En EMM knokte zich weer langszij. „Vanaf dat mo ment ben ik in de buit gaan gelo ven", keek Dierickx terug. Na ruim ruim driekwart wedstrijd nam EMM de leiding: 18-19. De score ging om en om. Toen Lefèvre zijn derde pingel miste, was het lot van de thuisploeg bezegeld: 20-22. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 6, Rick Evertse 5, Leon van de Zande 4, Er- win Schaalje 3, Arjo Nieuwkoop en Dan ny Wassink beiden 1. Scores EMM: Jordy Loo en Marcello Tax beiden 6, Tijs de Vos 5, Arnold Ze venbergen 2, Jerry Aertssen, Wally Houtepen en Herco Ramstijn allen 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor beide stan daardteams van volleybalvereni ging Forza Schouwen-Duiveland viel er zaterdag geen eer te beha len. De vrouwen konden in de re giodivisie koploper Morres/Hulst geen dienst bewijzen en verloren met 4-0 van VCN/King Software 2. De mannen van Forza verloren in een slechte wedstrijd met 3-1 van het lager geklasseerde Hou Stand. Ondanks de nederlaag lijken de mannen van Forza verzekerd van lijfsbehoud in de eerste klasse A. Dat kan nog niet gezegd worden van de vrouwen, die in de regiodi visie met 34 punten de tiende plaats innemen. Van de concurren ten voegde Volley Zuid een punt aan het totaal toe. De Zuid-Hollan ders delen met Sarto met twee punten meer dan Forza de achtste plaats. Morres/Hulst boekte voor de twaalfde keer de volle winst. Dat ging ten koste van Sarto 2. De Zeeuws-Vlamingen hebben aan acht punten uit drie duels voldoen de om kampioen te worden. De vrouwen van WS'92 boekten in de promotieklasse een 3-1-zege op Udenhout. De overige Zeeuwse teams zitten in zwaar weer. De vrouwen van promotieklasser Savok verloren met 0-4 van Zuvo. De mannen van Mytilus voegden in de tweede divisie door de derde zege op rij (3-2 tegen Atak'55) be langrijke punten aan het totaal toe. WS'92 ging bij de mannen in de regiodivisie onderuit (0-4) te gen Udenhout en zakte daardoor naar de tiende plaats. VCN/King Software 2-Forza 4-0 (25-13, 25-14, 25-15, 25-8): Een wed strijd om snel te vergeten. VCN/ King Software 2 was als enige over gebleven concurrent van Morres/ Hulst een paar maatjes te groot voor de Zeeuwen, die in vier sets niet meer dan vijftig keer scoor den. Forza had totaal geen vat op de middenaanval van de thuis ploeg. VCN/King Software 2 be schikte over een aantal routiniers die op een hoger niveau hebben De volleybalsters van Forza Schouwen-Duiveland verliezen kansloos van VCN/King Software 2. Het mannenteam van Forza verliest bij Hou Stand. gespeeld. Dat overschot aan erva ring was vanaf het eerste fluitsig naal zichtbaar. Gevarieerd spelend waren de Zuid-Hollanders heer en meester. „Het was kort, steek, stijg", zei aan voerster Marije Munter over de aanval van de thuisploeg. „Als we top hadden gespeeld, dan hadden we misschien een setje kunnen pakken. Maar er is geen moment geweest dat ik zeg: we hebben in de wedstrijd gezeten." Hou Stand-Forza 3-1 (25-15, 24-26, 25-17, 25-20): Een met perso nele problemen kampend Forza legde het af tegen een opponent die zeker niet groots speelde, maar wel won. Zonder wisselspelers wa ren de Zeeuwen een gemakkelijke prooi voor de thuisploeg. Bij Forza werd de inbreng van de routiniers Leen de Jonge en Roy Landser danig gemist. Forza begon slecht en keek in de eerste set vlot tegen een grote achterstand aan. Vooral een slechte pass speelde de Zeeuwen parten. Hou Stand, dat in verdedigend opzicht degelijk speelde, liet zich slechts in de twee de set aftroeven. Dat had een op steker moeten zijn voor Forza, maar in de resterende sets kon de Schouwse equipe niet imponeren. door Joop van den Oudenhoven OOLTGENSPLAAT - Het districtskam- pioenschap bandstoten tweede klasse liep voor Piet Verschure van DOS Oosterland uit op een misluk king. Hij werd slechts zesde. De ti tel ging naar Leen van Boven van VEGABV gevolgd door de Zeeuws-Vlamingen Jo Boogaert van De Kastanje en George Ruym- beeck van De Troubadour. Verschure kwam als eerste de fina le binnen en als enige met een knappe promotie achter zijn naam. Dat maakte hem tot de top favoriet voor de titel. Het pakte echter anders uit. De Nieuwerkerk- se onderwijzer kwam in het stuk niet voor. In de eerste en derde ronde ging het nog naar behoren, maar de tweede en overige rondes was het huilen met de pet op. Zelf zei de districtsvoorzitter hierover: „Het is mijn weekeinde niet. Tij dens de voorwedstrijden heb ik heel goed staan spelen; dat bewijst mijn promotie. Maar hier kon ik het juiste gevoel niet te pakken krijgen. Vervelend, maar bandsto ten is even onberekenbaar als het weer." Dat werd allengs duidelijk voor de Schouwenaar. Waren vroeg in het toernooi moyennes van op en bo ven 3.00 nog usance, naarmate het toernooi vorderde was een gemid delde van 2.50 eerder maatstaf dan een slechte uitschieter. De concur rentie had geen medelijden met de Schouwse technicus en bezorg de hem de ene nederlaag na de an dere. Uiteindelijk bleefVerschure steken op de zesde plaats met vier pun ten en 2.64 gemiddeld. De podium klanten verzorgden een zinderen de finale, die pas bij de laatste ca rambole werd beslist. door Lucien Roelandt RENESSE - Met spannende wedstrij den sloten de dressuurruiters in manege Grol in Renesse het win terseizoen van de kring Schouwen succesvol af. Door het geringe krachtverschil moesten diverse overwinningen worden gedeeld. In de klasse Z2 bleek Amber Mue hlhaus dit winterseizoen in mane ge Grol bijna niet te kloppen. Ook zaterdag deed de amazone uit Zon- nemaire weer een stevige greep in de prijzenpot, maar ze was geen al leenheerser. In de eerste proef stuurde Muehlhaus de ruin Vul kaan naar het goede totaal van 65.29 procent. Goed voor de over winning, maar die moest ze wel delen met Carola Kulik uit Hein- kenszand met de imponerende hengst Vivanck PP. In de tweede proef reed Muehlhaus de Valen- tijn-zoon naar eenzelfde score, maar dat was niet voldoende voor haar tweede oranje erelint. Dat ging verrassend naar de evenals Muehlhaus voor de organiserende Schouwse Ruiters uitkomen Daph ne Schönbergen. De amazone uit Kerkwerve reed Oberon naar het aansprekende totaal van 67.05 pro cent. Ook de eerste proef van de klasse Zi kende een gedeelde eerste plaats. Met een score van 60.58 procent hielden de Santouscha van der Meij uit Dreischor met Winsor en Anneke Delzenne uit Yerseke met de bruine merrie Tos cane de balans netjes in even wicht. Zij verwezen Amber Muehl haus met de vos Otto verrassend naar de derde stek. In de herkan sing greep Muehlhaus de macht. Zij stuurde de veel uitstraling to nende Hamlet-zoon naar een to taal van 62.64 procent en bleef daarmee Santouscha van der Meij met haar Kingston-zoon nipt (61.76 procent) voor. Santouscha van der Meij (links) en Amber Muehlhaus met paard Otto kaap ten zaterdag hoofdprijzen weg in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema Marije Bakker heeft haar sporen bij de pony's al verdiend. Het heeft er alle schijn van dat de ama zone uit Kerwerve met Tonake ook bij de paarden een succesvolle sportcarrière tegemoet gaat. Na een jaar afwezigheid wegens stu die pakte de twintigjarige amazo ne enkele maanden geleden de draad weer op. Na twee overwin ningen een week geleden gaf ze za terdag met de overwinning in de eerste proef van de klasse Mi de progressieve lijn een vervolg. Bak ker stuurde in de galop uitblinken de Libero H zoon met 185 punten naar het oranje erelint. „Ik heb mijn studie management dieren- verzorging, met specialiteit hon dentrimmer, bijna afgerond en heb weer tijd voor de sport. En ik moet zeggen: het loopt in de dres suur boven verwachting. Tonake is puur springgericht gefokt. Maar hij heeft drie heel goede basisgan gen. Vooral in de galop blinkt hij uit." „Hij kan ook uitstekend verzame len en verruimen. Allemaal eigen schappen voor een goed dressuur- paard. Maar het is ook een beetje een boefje. Hij ziet overal leeuwen en beren; hij is nogal schrikachtig. Maar in de wedstrijd gaat hij er voor. Ik heb er dan ook vertrou wen in dat ik het met dit paard een eind kan schoppen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69