Reserves Delta Sport storten Tjoba blijft koel in heet beslissingsduel Zeven ereplaatsen judoka's Geelhoed Souburg te sterk voor basketballers Mevo'80 Combi-team is na één helft al kansloos Zierikzee en Tricht zijn in evenwicht Bruse Boys komt weer niet tot scoren ZSC'62 na rust kopje onder tegen Walcheren Korfballers gaan naar overgangsklasse na winst op Vitesse: 10-9. /■/wen* 34 Maandag 23 maart 2009 PZC S DALFSEN - De Zierikzeese Sport school Geelhoed is zaterdag met zeven prijzen teruggekeerd uit Dalfsen van het internationale Dutch Open Judo. Annemarie de Waard, Jelt Pekaar, Ruben Jumelet en Ardjan Malipaard behaalden goud. De enige zilveren plak werd veroverd door Deborah van der Wielen, terwijl Nick Dicou en Har- men Malipaard brons wonneri. BURCH-HAAMSTEDE - De basketbal lers van Mevo'8o hebben in Burgh-Haamstede met 31-75 verlo ren van het tweede team van Sou burg. Ook de jeugdploegen bleven zonder zege. Het JUi8-team ver loor met 45-91 van Marathon en het JUi4-team met 33-55 van Smokkelhoek. Scores Mevo'80: Michel Kostense 18, Faruk Obarcanin 6, Ruben Thijssen 3, BJ van Pelt, Henk van Donk beiden 2. KERKWERVE - De voetbalsters van het combi-team van WIK'57 en Brouwershaven konden de ruime winst van vorige week op TEC geen vervolg geven. Een vooral voor rust beter spelend Nieuw- dorp bleek een maatje te groot (1-5) voor de in degradatienood verkerende Schouwenaren. Bij rust leidden de bezoeksters al met 1-4. In de 43e minuut nam Heieen Deïst de 1-4 voor haar rekening. ZIERIKZEE - De voetbalsters van Zie rikzee mochten tevreden zijn met het 2-2-gelijkspel tegen Tricht. Na tien minuten kwam Zierikzee op achterstand, maar na een halfuur kopte Femke Akkersdijk uit een corner van Debbie van Grunsven de 1-1 binnen. Op aangeven van Sanne Tamerus schoot Ellen Schreurs de thuisclub kort voor rust op voorsprong. Tien minuten na de pauze kwam Tricht langszij. NIEUWDORP - De voetbalsters van Bruse Boys gingen zaterdag met 5-0 onderuit tegen Nieuwdorp 2. Met dat resultaat kopieerden de vrouwen de uitslag van de heen wedstrijd, die ook met 5-0 werd verloren. Ook in Nieuwdorp bleef een Schouwse treffer dus uit. De enige keer dat de speelsters uit Bruinisse deze competitie moch ten juichen voor een goal was in het thuisduel met leider Zaamslag. SCHARENDIJKE - Het vrouwenteam van ZSC'62 moest het op eigen veld afleggen tegen Walcheren: 1-3. In de eerste helft werd de sco re geopend door de bezoeksters. Nog voor rust kwam ZSC'62 langs zij dankzij een treffer van Femke Kort. De gelijkmaker bleek geen 'schaap-over-de-dam-effect' te heb ben. In de tweede helft trok Wal cheren met twee doelpunten de winst naar zich toe. door Roeland van Vliet OUD-GASTEL - De rode bult op het voorhoofd van Gerben van Boven was na afloop een stille getuige van de zware strijd die de Tjo- ba-korfballer had moeten leveren in het beslissingsduel met Vitesse. Er werd tijdens de wedstrijd in Oud-Gastel voor iedere meter ge knokt, soms letterlijk. En uiteinde lijk rolde de best verdedigende ploeg als winnaar uit de bus. „Ik denk dat wij koeler zijn gebleven dan Vitesse", zei Van Boven na de 10-9-zege. „Wij verdienden de winst het meest." De ploeg uit s-Heer Hendrikskin deren en de tegenstander uit Ba- rendrecht waren in de eerste klas se G op de gedeelde eerste plaats geëindigd na veertien speelron den. Daarom moest er een beslis singswedstrijd in Oud-Gastel aan te pas komen. Tjoba, nog ongesla gen in 2009 en dus licht favoriet, trok na een zenuwslopend duel aan het langste eind en promo veert nu naar de overgangsklasse. Dat is in de zaal het derde niveau van Nederland. Het achttal van trainer Chris van Put wordt daar door de hoogst spelende Zeeuwse club, aangezien Fortis (Oost-Sou burg) net uit de overgangsklasse ge degradeerd is. Bij Tjoba liep het zaterdag niet zo gesmeerd als een week eerder te gen Kinderdijk. Vooral de mannen - Niels en Dirk-)an Westmaas, Dennis Broerse en Gerben van Bo ven - kregen nauwelijks ruimte om vrij te komen. Vitesse dwong de Bevelandse ploeg om veel via de vrouwen - Esther van Boven, Petra Rijn, Melissa de Jonge en Jo- hanneke Vleugel - te spelen, maar hun schot is doorgaans minder goed. „Dat wij zo moeilijk tot sco ren kwamen, was absoluut een ver dienste van de tegenstander", zei aanvoerder Niels Westmaas. „Wij moeten nog leren met zo'n hoge verdedigende druk om te gaan." Tjoba zelf stelde daar echter een nog betere verdediging tegenover. In de competitie had het team al de minste tegengoals en die lijn werd in Oud-Gastel doorgetrok ken. Vooral Dennis Broerse, die juist vanwege zijn defensieve kwa liteiten in de basis stond, liet zien een echte bijter te zijn. Doordat iedereen kort gedekt werd, stond het bij rust pas 4-4. In de tweede helft ging het van 6-6 naar 6-8. Toch bleef Tjoba rustig. „We hebben dit seizoen laten zien dat we heel koel kunnen blijven", zei Gerben van Boven. „In de afge lopen wedstrijden, tegen Vitesse, Pernix en Kinderdijk, kwamen we ook steeds achter, maar bleven we vertrouwen in onszelf houden. En 1*^ Tjoba bekroont een sterk sei- zoen in de zaalkorfbalcompetitie met het kampioenschap. De Be velandse formatie wint het beslis singsduel van Vitesse. de trainer laat ons dan ook staan." Van Puts geloof in zijn basisacht werd beloond. Via Esther van Bo ven en Melissa de Jonge werd het 8-8 en Dirk-Jan Westmaas tilde de stand naar 10-8. Bij één van die twee goals kwam Gerben van Bo ven 'heer op heer' door en terwijl hij de bal naar Westmaas passtej werd hij hardhandig tegen de grond gewerkt door zijn oppo nent. Aan die dreun hield hij de bult over. „Ach", zei hij lachend, „er kwam wel een doelpunt uit. En of ik nu al hoofdpijn heb of dat na het kampioensfeest krijg, maakt ook niet uit." Van Boven is de routinier in het kampioensteam. Hij heeft aan het begin van deze eeuw als één van de weinigen van Tjoba al in de overgangsklasse gespeeld. „Voor dit jonge team is het goed een stap vooruit te maken", stelde hij. „De ploeg was er echt aan toé." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Es ther van Boven en Niels Westmaas 2, Dennis Broerse en Melissa de jonge 1. Rick Evertse van Delta Sport 2 waagt een schot op het doel van EMM. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68