RCS komt met de schrik vrij Scaldina-jeugd leidt op hoogste niveau Veerkracht Ouwerkerk onbeloond bij Vosmeer Strijd HSD niet genoeg Renesse won in de laatste zeven duels slechts één keer. Mannenteam laat veer in titelstrijd; Kerkwerve heeft goed perspectief. s 30 j Maandag 23 maart 2009 pzc middelburg - Ouwerkerk toonde gisteren veerkracht tegen Vosmeer in de vijfde klasse van het zondag voetbal. De ploeg kwam terug van een 2-o-achterstand en vervolgens ook nog bijna van een 4-2-achter- stand. De tweede gelijkmaker (4-4) werd echter afgekeurd we gens buitenspel. Renesse verloor met 1-0 bij Lepelstraatse Boys. In de laatste zeven duels kwam Ren esse slechts één keer tot winst. Lepelstraatse Boys-Renesse 1-0: Na een doelpuntloze eerste helft leek Koen Botermans in de twee de helft de score te openen, maar zijn treffer werd geannuleerd we gens buitenspel. Mede hierdoor nam de irritatie binnen de lijnen toe, wat het spel niet ten goede kwam. Toch werd de wedstrijd een kwartier voor tijd beslist in het voordeel van de thuisploeg: Dennis Diepenhorst mocht zich met de enige treffer match winnaar noemen: 1-0. Vosmeer-Ouwerkerk 4-3: Na de snelle openingstreffer van Jacco Va ders (1-0) waren de beste kansen voor rust voor de bezoekers die echter niet tot scoren kwamen. Kort na de thee liep Vosmeer ver der uit door Yourie den Hollander (2-0), maar John Hage en Erwin van der Maas brachten Ouwerkerk weer langszij: 2-2. Opnieuw Jacco Vaders (3-2) en Benjamin Suur- land (4-2) leken de zege voor Vos meer veilig te stellen. Vincent Bouwman bracht de marge terug tot één treffer (4-3), waarna in blessuretijd nog een doelpunt van Ouwerkerk wegens buitenspel werd geannuleerd. Hansweertse Boys-WVV'67 4-1, res tant vanaf 2-1. Kevin Trotman 3-1, Ke vin Trotman 4-1. Lewedorpse Boys-ZPR'84 3-3, res tant vanaf 2-1. Rinus de Winter 3-1 (strafschop). Val Aan-Kwadendamme 0-4 (0-4). Ma- riusz Mosiej 0-1, Arjan Franse 0-2, Ma- riusz Mosiej 0-3, Erik de Groene 0-4. raamsdonksveer - De hockeyste- rs van HSD verloren gisteren met 4-0 van nummer drie DDHC. De mannen van de Zierikzeese vereni ging waren vrij. VROUWEN DDHC-HSD 4-0: HSD streed voor wat het waard was, maar dat was niet voldoende om de nummer drie van de ranglijst echt te bedrei gen. De thuisploeg was uit op eer herstel na de forse 8-o-nederlaag vorig week tegen koploper Tempo. HSD bood aardig tegenstand en kreeg zelfs kansen via Miranda de Ruijter en B-juniore Anneroos van de Zande. Toen de thuisploeg direct na de rust 3-0 maakte, was de strijd beslist. MIDDELBURG - De tafeltennisjeugd van Scaldina heeft de koppositie veroverd in de landelijke A-klasse. Het Schouwse trio won in Breda met 3-7 bij Wanzl/Belcrum en deelt nu halverwege de voorjaars competitie de leiding met Shot. Het mannenteam van Scaldina moest de titelhoop laten varen in de derde klasse door een 7-3-ne- derlaag bij koploper Middelburg 7. Streekgenoot Kerwerve moest een veer laten tegen Middelburg 11: het werd 5-5. Middelburg 7-Scaldina 7-3: .Door dit resultaat is Scaldina een plaats je gezakt en staat op de derde plaats. Maar met zes punten voor sprong op Effect'71 2 is het gaatje met de degradatieplaatsen nog niet rustgevend. Koen van Veldho ven was tegen Middelburg 7 de eni ge Scaldina-speler die in deze wed strijd iets in de melk te brokkelen had. Hij won al zijn partijen. De Schouwse jeugdspeler moest al leen een game afstaan aan Rob Wesseling. Tegen Ronald Vale en Gerard Triou was hij na drie ga mes al winnaar. Zijn teamgenoten Mark Jonker en Arthur Schenk konden geen rol van betekenis spe len. Alleen het dubbelspel bood nog uitzicht op een extra punt, maar Jonker en Schenk moesten na een spannende vijfgamer de winst aan de thuisclub laten. Kerkwerve-Middelburg 11 5-5: Dat beide teams aan elkaar ge waagd waren, werd geïllustreerd door het gegeven dat zes partijen in vijf games beslist moesten wor den en geen enkele in drie games. Kerkwerve was op volle oorlogs sterkte. Voor Stoffel van de Wek ken, Jos lindeman en Gerard Knol was het zaak niet te verliezen, om dat Middelburg net onder Kerk werve stond op de ranglijst. Ger ard Knol begon met verlies tegen Bruikman: 10-12 in de vijfde game. Knol kwam ook niet tot winst te gen Porte. Hij won wel van Van Belle in vijf games met 11-4 in de laatste. Jos Lindeman stuurde Van Belle ook met verlies naar huis en klopte Bruikman in een goede par tij met 11-5 in de vijfde game. Stof fel van de Wekken verloor van Por te, ook al in vijf games, maar won vervolgens van Bruikman en Van Belle. Met de dubbel nog te gaan was een 6-4-zege mogelijk, maar Knol en Lindeman verloren met 15-17 in de vijfde game van Van Belle/Porte. Met nog een inhaalpar- tij voor de boeg kan Kerkwerve zo maar nog klimmen naar de twee de plaats. Wanzl/Belcrum-Scaldina 3-7: Het mannenteam van Scaldina heeft met 7-3 verloren van Mid delburg. Daardoor haakt het Zie rikzeese trio voorlopig af in de ti telstrijd. Door deze winst en het onver wachte verlies van Shot (S) staat het team van coach Cor Smalheer weer samen met de mannen uit Soest op de eerste plaats van de landelijk A-klasse. Het was geen wedstrijd die op hoog niveau stond. Voor de Scaldi- na-spelers betekende dit dat ze moesten werken voor de punten en geen ondoordachte dingen moesten doen. De eerste zeven partijen werden alle winnend afge sloten, al was dat niet helemaal verdiend. De Zierikzeese spelers wonnen tot drie keer toe in de vijf de game met twee punten ver schil. In de laatste drie partijen kel derde de werklust en pikten de te genstanders de resterende drie punten in. Wat opviel, was de ge makkelijke winst in het dubbel voor Koen van Velthoven en Den nis Smalheer. In de enkelspelen wonnen Van Velthoven, Smalheer en Tristan Benschop ieder twee partijen. Alwin van Ham schiet RCS vlak voor rust naar een 1-0-voorsprong uit een vrije trap. Doelman llary van der Lee (ex-SSV'65) staat erbij en kijkt ernaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64