Zeeland in Bruinisse is veel gezelliger 'Uitgaan Grimmige taferelen in tandartsenpraktijk Tsjechië centraal bij de Wereldvrouwen Helcherseeschool bouwt feestje ter ere van plein en kinderopvang 'Gisteren was het een vrouwenavond, vanavond komen de mannen. Ze hebben het eerlijk verdeeld' Opnamen korte film Conto over afrekening met oorlogsverleden. 14 Maandag 23 maart 2009 PZC Het Winterfeest in Bruinisse bij het begin van de lente was met twee keer duizend bezoekers een groot succes. In feite is er maar één nadeel: het sluitingsuur. door Ali Pankow Om zes uur zondagoch tend aan de loswal in de Vluchthaven van Bruinisse herinnert vrijwel niks meer aan het feit dat hier enkele uren geleden nog het Winterfeest in volle gang was. In Bru weten ze van samenwerken én van aanpakken. „Zonder al die medewerking zou het ook niet kunnen om zo'n groot festijn op te zetten", zegt William Bal. Hij kijkt tevreden te rug op de zevende editie van het Winterfeest, dat voor de tweede keer in een tent en voor de eerste keer op de loshal werd gehouden. „Daar zit eigenlijk maar één na deel aan: het sluitingsuur. Als je zo'n evenement in een tent houdt, moet het om twaalf uur 's nachts afgelopen zijn en wij zouden toch graag tot twee uur doorgaan." An derzijds biedt zo'n tent, volgens Bal, veel meer de sfeer van een fes tival dan sporthal De Vanger, waar het Winterfeest tot voor vorig jaar werd gehouden. „We twijfelen nu nog over volgend jaar. Natuurlijk komt er weer een Winterfeest. Ik denk ook wel weer in een tent, maar we weten het nog niet hele maal zeker", aldus Bal. Volgens hem schuilt het succes vooral in de korte lijntjes en dus snelle contacten op Bru en vooral in de grote bereidheid tot vrijwilli ge inzet en sponsoring. „Dan heb ben we ineens een grote bouw lamp nodig vrijdag, want dan blijkt er een veel te donkere hoek te zijn op het terrein. Dan is er meteen een ondernemer die roept 'Daar zorg ik wel voor' en dan wordt het geregeld." Michiel van Dolderen, woordvoer der van het boekingsbureau, is vooral enthousiast over de ont spannen sfeer die het Winterfeest kenmerkt. Hij werd hier jaren gele den uitgenodigd als dj en is nu nauw betrokken bij de opzet van het hele festijn. Aan het begin van de zaterdaga vond lijkt de geest echter een beet je uit de fles. Na de euforie die Jan Smit vrijdagavond wist op te wek ken moet nog maar blijken of de stemming er nogmaals in wil ko men. „Ze komen wel hoor. De meesten hebben een combikaart. Gisteren was het vooral een vrou wenavond. Vanavond komen de mannen. Ze hebben het eerlijk ver deeld, kan er altijd één op de kin deren passen", analyseert Leon Bal, broer van William. Hij krijgt gelijk. Lokale held, de Bruse zanger Rinko moet nog alle zeilen bijzetten om het publiek en thousiast te krijgen voor ouwe kra kers als Love you like I should, Wild Thing, Johnny be good en de Elvis klassiekers: Suspicious Minds en Blue Suede Shoes. De band Mmoozz zorgt met breed repertoi re en eigen muziek voor een ver rassing. Ook Starkoo krijgt veel res pons. „Uitgaan in Bruinisse is veel gezelliger dan stappen in Rotter dam", zegt de 18-jarige Nikita Arens. Zij kan het weten, want ze woont in Rotterdam, maar heeft diverse edities van het Bruse Win terfeest meegemaakt. Wij kampe ren dan altijd op de camping in Sir- jansland", vertelt ze met een stra lende lach. Nikita is blij, omdat zij net is uitverkoren als een van de twee vip-gasten die vanavond back stage op de foto mogen met de artiesten en vragen mogen stellen. Verder kunnen zij onbeperkt drankjes pakken uit de koelkast. De andere vip is de 17-ja- rige Zoë Oprei uit Scharendijke. De meiden genieten. Hardrock vin den ze soms ook wel leuk, maar al die Nederlandstalige nummers zijn echt top. Als tegen midder nacht blondgelokte, lief lachende Monique Smit op het podium ver schijnt, staat de tent weer vol met meer dan duizend mensen. Voor het optreden van Jan Smit tijdens het Winterfeest in Bruinisse toon den vooral (heel) jonge vrouwen belangstelling. foto Dirk-Jan Cjeltema Nikita Arens (I) uit Rotterdam en Zoë Oprei uit Scharendijke mochten als vip's zaterdagavond ook onbeperkt drankjes pakken, foto Dirk-Jan Cjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Stilte op de set. Came ra? Loopt! Geluid? Klaar! Actie! Nu!" Die korte haast rituele op somming was vaak te horen zater dag in de tandartsenpraktijk aan de Oude Haven in Zierikzee. Het monumentale pand bood het de cor voor opnamen van de korte speelfilm Conto door Filmgroep Skoep met leden van de Rotter damse Video- en Smalfilm Liga (RVSL). Het verhaal is geschreven door Henk Verhage uit Ouwer- kerk. Hij werkt al jaren met succes samen met regisseur en filmman in hart en nieren Rob Nijholt. „Het is allemaal puur hobbyisme. Dat is maar goed ook, zodra de commercie erbij komt is er niks meer aan", zegt Nijholt. Hij weet zich in zijn passie gesteund door filmfanaten in Rotterdam, maar ook door een groeiende groep en thousiastelingen op Schou- wen-Duiveland. De cast bestaat dan ook uit spelers van binnen en buiten de regio. Het verhaal gaat over een man in 'We hebben alleen de bordjes met nooduitgang moeten afplakken' 1963 die worstelt met zijn verle den. Hij heeft veel angstdromen over iets wat in de oorlog is ge beurd. „Er zitten altijd wel verha len in mijn kop. In dit geval heb ik me laten inspireren door een droom die zich steeds maar her haalde", licht Henk Verhage toe. De film duurt circa vijftien minu ten en vergt vier draaidagen. Vori ge week al werden buitenopna men gemaakt aan de Wandeling in Zierikzee. „Wij kregen alle me dewerking van de bewoners, die bereid waren hun auto weg te ha len. We hebben daar een Volkswa gentje en een Eend, passend in 1963, voor teruggezet", vertelt Nij holt. Ook werden er opnamen ge maakt in café De Biet aan de Nieu we Haven in Zierikzee. „Ook dak is een prima locatie voor wat wij no dig hebben. We hebben daar al leen de bordjes 'nooduitgang' moe ten afplakken. Die waren er nog niet in 1963." De opnamen zaterdag in de tand artsenpraktijk leverden grimmige taferelen op met mannen in Wehr- machtuniformen die een kind van zijn moeder losrukken. Scène tijdens de opnamen voor de korte speelfilm Conto, een verhaal over herinneringen aan een oorlogsverleden. foto Dirk-Jan Cjeltema Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur- waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl. ZIERIKZEE - Het land Tsjechië staat woensdagmiddag centraal tijdens de bijeenkomst van de Wereld vrouwen in het MFC in Zierikzee. Tsjechië is het geboorteland van Lucie Siroka. Zij kwam dertien jaar geleden naar Nederland en is sinds 2002 actief betrokken bij de organisatie Wereldvrouwen, onder deel van het Welzijnshuis. Aan de hand van beeldmateriaal vertelt Siroka over hoe zij opgroei de in een - toen nog - communis tisch land. Hoe zij als student geïn spireerd werd door Vaclav Havel, de latere president en hoe zij deel nam aan het verzet tegen het com munisme. Tevens zal zij iets vertel len over de hoofdstad Praag met zijn eeuwenoude erfgoed, over de culturele gebruiken, de natuur, het eten, de religie en de huidige poli tiek. De bijeenkomst begint om 14 uur. SCHARENDIJKE - Een klimtoren, nieuwe duikelrekken, schommels, een tafeltennistafel en een nieuwe picknickbank rond de grote boom. Het schoolplein van de Helchersee school ïn Scharendijke is ver nieuwd. Het vernieuwde plein wordt morgen om 13.30 uur offici eel in gebruik gesteld met de ont hulling van de nieuwe naam voor het plein en met het oplaten van ballonnen. Aansluitend is er een feestje voor de kinderen. Tevens zet de Helcherseeschool op deze dag Kinderopvangorganisatie Koos in het zonnetje. De peuterop- vang van deze organisatie is sinds maart vorig jaar gehuisvest binnen ,t de school. Niet alleen figuurlijk zet de Hel- cherseeschool de bloemetjes bui- ten. Aan het einde van de middag zullen leerlingen hun best doen honderden bossen tulpen te verko pen in het dorp. De opbrengst is bestemd voor de schoolkas, waar de renovatie van het plein samen met sponsoring uit is betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60