Zeeland PZC 13 Frietwagen staat weer ter discussie SCHOUWEN-DUIVELAND 14 17 Buurman maakt bezwaar tegen verleende vergunning. D Geld gestolen uit bedrijf in Oosterland Verkeerscontrole op boulevard Vlissingen Schouwse school vierde bij titelstrijd schaken School Strao doet Limburgse vlaaien vergeten Maandag 23 maart 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 'Uitgaan in Bruinisse is veel gezelliger dan stappen in Rotterdam' Dick van der Zaag: meer burgervader dan bestuurder door Melita Lanting SEROOSKERKE - Opnieuw is er dis cussie over de frietwagen op de parkeerplaats bij Serooskerke. Vo rig jaar dreigde de frituur te ver dwijnen omdat de gemeente op die locatie geen ffietwagen wilde hebben. Dat besluit is terugge draaid, onder meer na veel protest van bewoners van Serooskerke. Nu is bezwaar aangetekend tegen de standplaatsvergunning van eige naar Raymond van Gilst door de eigenaren van het naastgelegen ho tel-restaurant De Schelphoek. „We hebben vooral problemen met het terras", zegt Rijk Bosland van De Schelphoek. „We hebben niet zozeer bezwaren tegen de wa gen." Het terras, zoals het dit na jaar is aangelegd door Waterschap Zeeuwse Eilanden, is volgens Bos land veel te concurrerend met zijn eigen terras. Mensen die naar zijn bedrijf willen, komen eerst langs de frituur en dat kost klanten. Bij de frietkraam staan picknicktafels waar klanten wat kunnen eten of drinken. Van Gilst van de frituur is ver baasd over het bezwaar. „In de zes, zeven jaar dat daar een kraam staat is er nooit bezwaar gemaakt", zegt hij. Dat klopt niet helemaal, zegt Bosland. „Vorig jaar heb ik ook bezwaar aangetekend maar toen was ik te laat." Eerder had hij N* De buurman van de frietwagen bjj Serooskerke heeft bezwaar aangetekend tegen de vergun ning. Met name het terras bij de wagen is een struikelblok. geen probleem met de situatie om dat er toen nog geen terrasfunctie bij was. Bosland heeft ook bezwaar aange tekend omdat Van Gilst iemand anders in de wagen laat staan. „Ik heb iemand in loondienst. Dat mag volgens mij. Dat is altijd zo ge weest", zegt Van Gilst. „Je kan mij niet vertellen dat in al die zaken op de Brouwersdam de eigenaar zelf die lange dagen staat te bak ken." Navraag bij de gemeente Schouwen-Duiveland leert dat Van Gilst daarin geen gelijk heeft. De vergunning die hij heeft gekre gen, is volgens een woordvoerder van de gemeente persoonlijk. In dat geval moet de vergunninghou der zelf de friet bakken. Van Gilst is daarvoor vorige week ook be keurd. Evenals voor het feit dat hij te vroeg de frietwagen op de plek heeft gezegd. „Ja dat had ik niet goed gezien. Vorig jaar mochten we er vanaf 1 maart staan, maar dit jaar pas vanaf 1 april. Daarmee zat ik fout." Het bezwaar wordt dinsdag 7 april behandeld door de commissie be zwaarschriften van de gemeente Schouwen-Duiveland. e st vt If T 1 t t lo ie >e, :e- ie. i' F t OOSTERLAND - In een bedrijf aan de Van de Abeelestraat in Ooster land is zaterdag tussen 00.30 en 10.30 uur ingebroken. De daders hebben uit het kantoor computerapparatuur ter waarde van enkele honderden euro's gesto len. In het kantoor lag ook een tel lerunit van een motorvoertuig. De ze unit, ter waarde van enkele hon derden euro's, werd eveneens weg genomen. vussiNGEN - Wegens overlastmel- dingen zijn in de nacht van zater dag op zondag op de boulevard in Vlissingen verkeerscontroles ge houden. Zes automobilisten wer den betrapt op het rijden onder in vloed. Ook kregen vijf automobilis ten een bekeuring voor hard rij den. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 68 kilometer per uur. Op de boulevard geldt een maximum snelheid van 30 km per uur. TERNEUZEN - De Schouwse teams presteerden zaterdag goed bij het Zeeuws kampioenschap schaken in Terneuzen. Vierde werd Binnen De Veste 1, vijfde 't Staepel'of, en Binnen De Veste 2 eindigde op de zesde plaats. In de onderlinge ont moetingen won Binnen de Veste 1 met 3-1 van het tweede, en speel de hetzelfde tweede gelijk tegen 't Staepel'of. De Oude Vaart uit Ter- neuzen is kampioen geworden. «mua Dat kinderen tegenwoordig erg bij dehand kunnen zijn, dat wisten die opa en oma wel. Maar waar halen ze toch al die wijsheid vandaan? Dat werd beiden duidelijk toen ze laatst op visite waren bij hun klein zoon Stefan. Het ventje van amper vijf jaar ver telde zijn grootouders dat ze op Tipredact/e@pzc.nl school een project hadden voor de arme kinderen in Hi-iti. Opa begreep niet goed wat hij be doelde, fronste de wenkbrauwen en vroeg zijn kleinzoon: „Bedoel je soms Haïti?" Minachtend keek de kleine vent hem aan. „Hi-iti opa", antwoord de de vijfjarige jongen, „wie zit er nou op school!" SEROOSKERKE - „Ik wil niet meer denken aan Limburgse vlaaien. Het is net of ik hier al we ken ben. Ik ervaar steeds zo'n warme ont vangst", zei burgemeester Gerard Rabelink za terdagmiddag tijdens het Straofeest in Seroos kerke. Voor Schouwen-Duiveland was dit de laatste straoviering van het seizoen, voor Ra belink was het de eerste strao als burgemees ter van deze gemeente. Samen met zijn echtgenote Marja ging hij in een rijtuigje voorop in de stoet ruiters die na de tocht door de polder en langs het strand bij de Schelphoek feestelijk werd ingehaald door muziekvereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. Rabelink opende ook het ringsteken. Na een aarzelend begin en een misser, wist hij raak te steken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59