Wj9£J| er United onder druk ;oene Hart Rabobank LfC r amlitti Kledingadvies Jacco Verhaeren Thai vestigt golfrecord Chambers niet bestraft voor boek Rits in broek hindert arbiter PZC Maandag 23 maart 2009 3 3 «M m r&JgMi rcv/ARo i De Nederlandse doelman kon drie minuten voor tijd echter niet voor komen dat Zoltan Gera de score verdubbelde (2-0). Wayne Rooney bleef zijn frustra ties in de slotminuten niet meer de baas. Hij kreeg zijn tweede gele kaart omdat hij de bal boos naar Dowd gooide. Tottenham Hotspur maakte in de Londense derby een einde aan de ongeslagen status van Guus Hid- dink, die zaterdag exact een maand geleden voor de eerste keer op de bank zat bij Chelsea. In de Premier League won de sterrenfor matie onder zijn leiding vier wed strijden, in de Champions League rekende Chelsea af met Juventus door een zege en een gelijkspel. Ook bereikte de Londense club de halve finales van de FA Cup. Tegen de Spurs maakte Chelsea echter weinig aanspraak op de drie punten. Luka Modric schoot de thuisploeg kort na rust naar de verdiende zege: 1-0. Chelsea drong in het laatste kwar tier wel aan, kreeg via John Terry, Nicolas Anelka en Florent Malou- da ook kansen op de gelijkmaker, maar vond steeds doelman Heurel- ho Gomes op zijn weg. Alex, die met Gomes onder Hid- dink furore maakte bij PSV, kopte in blessuretijd bovendien nog op de lat. Chelsea bleef op vier pun ten van Manchester United. Arsenal verkleinde de achterstand op United tot tien punten door een zege op Newcastle United: 3-1. Alle doelpunten vielen tussen de 57e en 67e minuut. Robin van Per- sie leverde de assist bij het derde doelpunt, van Samir Nasri. In de Schotse competitie kon Cel tic gisteren niet profiteren van het gelijkspel van concurrent Glasgow Rangers een dag eerder. De Schot se koploper, met Jan Vennegoor of Hesselink in de basis, kwam bij Dundee United niet verder dan 2-2. De Rangers speelden zaterdag thuis eveneens met 2-2 gelijk te gen Heart of Midlothian. Bij rust stond de thuisploeg nog met 2-0 voor, door treffers van Ky le Lafferty en Barry Ferguson. Tus sen de zestigste en zeventigste mi nuut kwam Hearts echter terug. foto Paul Thomas/AP Buitenlands voetbal k- FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie zijn voor sprong van zes punten op Real Madrid behouden. De koplo per van de Primera Division won gisteren voor eigen pu bliek met 6-0 van Malaga. Real Madrid versloeg Almeria met 3-0. Klaas-Jan Huntelaar blijft scoren voor zijn Spaanse werkgever. Met twee treffers had de oud-Ajacied een belang rijk aandeel in de zege van Real. Hij heeft er in de laatste zes duels nu al acht gemaakt. In Frankrijk kon Olympique Marseille nog geen 24 uur ge nieten van de koppositie in de Franse voetbalcompetitie. Titel verdediger Lyon loste de ploeg van trainer Erik Gerets gisteren alweer af door met 2-0 te win nen van 'zorgenkind' Sochaux. Marseille nestelde zich zater dag voor het eerst in tien jaar bovenaan door Nantes met 2-0 te verslaan. Koploper Internazionale heeft zich gisteren in de Italiaanse Se rie A eenvoudig ontdaan van hekkensluiter Reggina. In het Stadio Giuseppe Meazza werd het 3-0. Inter behoudt een voorsprong van zeven punten op juventus, dat zaterdag AS Roma overklas te met 4-1. Genoa won thuis met 2-0 van Udinese, dat het laatste kwartier met tien man speelde, en houdt met de vier de plaats zicht op Champions League-voetbal. Naast Brown zweette Aart Vier houten wat na. „Jonge coureurs kunnen hier van leren", grinnikte hij, de rimpels in zijn voorhoofd duidelijk zichtbaar. Bobbie Trak- sel, zijn jongere ploegmaat, had het in de sprint af laten weten. Zijn benen blokkeerden, het was op. Geert Omloop, Belgisch kam pioen in 2003, riep de jonge gene ratie op zichzelf vaker pijn te doen. „De jeugd is geslepener, zij kijken veel meer naar elkaar. Zo van: rijdt die niet, dan kom ik ook niet op kop. Mijn generatie heeft niets met afwachten. Wij willen er voor rijden. Oude mannen hou den van koersen. Dat heeft lang niet altijd resultaat hoor, dat wil ik wel erkennen, maar je houdt er wel een beter gevoel aan over." V •v ■T spAABBA?TK Graeme Brown (midden) won woensdag Nokere koerse, maar liet zich giste ren in de Ronde van het Groene Hart verrassen door Geert Omloop. foto EPA Het hele leven is een risico. Zonder risico's eindig je in de mid denmoot en zul je nooit winnen." Schaatscoach Jac Orie over het aanpassen van techniek en materiaal in aanloop naar de Olympische Spelen. In De Te legraaf. „Als trainer kun je een klus nooit alleen klaren. Als je de route naar succes wilt inslaan, hoort daar ook een bekwaam opleidings team bij. Heb je als trainer een sterke persoonlijkheid, dan durf je het ook aan om sterke mensen om je heen te verzamelen." Toon Gerbrands, directeur van koploper AZ, in De Voet baltrainer. „Eredivisie is M, Bundesliga L en de Premier League is XL." Voetballer Nigel de Jong vergelijkt de Europese competi ties. In Sportweek. „Verbeek heeft veel voor mij gedaan. Hij hielp me met school, door adviezen te geven of door rekening te houden met examens. Toen mijn oma ziek was, heeft hij ervoor gezorgd dat ze toch naar het stadion kon." Van Feyenoorder Georginio Wijnaldum had trainer Gert- jan Verbeek niet weg gehoeven. In AD. „Bij Fenerbah$e zaten twintig bestuursleden op de donderdag voor de wedstrijd de opstelling door te geven. Elk bestuurslid had twee of drie spelers in zijn portefeuille, die moesten spelen. Dat heb je hier helemaal niet. Abramovitsj is de baas, maar ik bepaal op het veld." Chelsea-coach Guus Hiddink over de invloed van eigenaar Roman Abramovitsj. In VI. Technisch directeur Jacco Verhaeren van de zwem- bond KNZB komt met een kledingadvies voor de Neder landse jeugd. Dit in het kader van nieuwe regels van de in ternationale bond. Verhaeren wil bij jongens broeken van heup tot maximaal knie toe staan en bij meisjes een bad pak tot de heupen. „We hoe ven niet terug naar het ste nen tijdperk. Maar nu zie ik hoe zwemmers van 11 of 13 jaar in peperdure zwempak ken worden gestoken, waar ze vaak binnen enkele maan den al niet meer in passen." De Thaise golfer Chapchai Nirat (25) heeft bij de Sail Open in Gurgaon (India) voor een record gezorgd. Hij won het evenement met een totaal van 256 slagen, liefst 32 slagen onder par. Hij verbeter de daarmee het record van de Zuid-Afrikaan Ernie Els, die in 2003 op Hawaii het Merce des Benz Kampioenschap op de Amerikaanse Tour won met 31 slagen onder het baan- gemiddelde. Els had met 29 onder par ook de beste presta tie op de Aziatische Tour ach ter zijn naam staan. Nirat no teerde ronden van 62, 62, 65 en 67 op de par 72-baan. De internationale atletiek- federatie IAAF zal de Britse sprinter Dwain Cham bers niet bestraffen voor zijn onthullingen over dopege bruik in zijn autobiografie 'Race against me'. Het boek verscheen direct na zijn triomf op de 60 meter tij dens de EK indoor in Turijn, begin maart. Chambers, in het verleden twee jaar ge schorst vanwege doping, be schreef daarin dat hij in 2002 een wandelende junk was, die ongeveer driehonderd cocktails met verboden spul len innam. Het voetbal was gisteren bij vlagen niet om aan te zien bij de wedstrijd VC Vlis- singen-EBOH en daarom was het fijn dat scheidsrechter Pa trick de Rover uit Dordrecht voor een komische noot zorg de. De arbiter wilde EBOH'er Cristina geel geven, maar kon de kaart niet uit zijn broekzak krijgen. Het duurde wel een minuut voordat hij hem te pakken had. „De rits zat vast", erkende De Rover na af loop. „Het was een door-de- grond-zak-momentje. Ik doe die rits nooit meer dicht. Het is mijn eerste broek met rits en ook mijn laatste." RUG UMMER Na exact 700 dagen heeft het vierde team van voetbalclub Rillandia eindelijk weer 's gewonnen. Het 'wonder van Rilland' geschiedde zaterdag tegen het vierde team van Yerse- ke, in de reserve vijfde klasse van het zaterdagvoetbal. Na een 2-1-zege kon Rillandia 4 eindelijk weer eens juichen. De laatste keer dat het team dat kon, was op zaterdag 21 april 2007. Nieuwdorp 3 werd destijds met eveneens 2-1 verslagen. Sinds dien bleef het vierde van Rillandia 39 wedstrijden zonder over winning. Vorig seizoen speelde het team wel vijf keer gelijk en ook dit seizoen lukte dat al één keer. Maar de overige 33 wed strijden gingen alle verloren. Zaterdag kwam na bijna twee jaar, na precies 700 dagen, een einde aan het wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55