Alwin van Ham houdt RCS op de juiste koers karwei voor Hansweertse Boys Bevelanders Pakt draad Beloften uit Brussel voetballen voor goed doel goed op tegen Cadzand Vlaamse coach zamelt geld in met wedstrijd tegen Goes. De Stene Brug maakt nog kans op de titel Gedeelde eerste plek voor Muehlhaus Tim Pleijte snelt naar zege in Ropakustrun Robur ziet concurrent Odio verder uitlopen Serooskerke laat lelijke steek vallen Oud-voorzitter van Middelburg overleden Topdriepositie wordt haalbaar na 2-1-zege op Internos. US B PZC Maandag 23 maart 2009 31 door Marlot Hak GOES - „Mijn hart is voor 95% zwart", vertelt Leon Dessein met een glimlach. De Vlaming is trai ner en initiatiefnemer van de Bel gische Voetbalacademie uit Brus sel. Hij bereidt jonge, talentvolle voetballers, voornamelijk uit Afri ka en het Midden-Oosten, voor op een carrière in het profvoetbal. Met wedstrijden, zoals gisteren te gen W Goes (2-1), zamelt Dessein geld in voor academies in Congo en Ivoorkust. Toevallig, maar ge heel gepast, vindt de wedstrijd plaats in het Afrikajaar van de ge meente Goes, met als doel: samen dingen doen. Wedstrijdsecretaris Joost Griep van W Goes: „Dessein kwam een tijdje geleden hier op het terrein rondsnuffelen. We raakten aan de praat en hij vroeg of wij geïnteres seerd waren in een wedstrijd te gen de academie. Het is echt een gedreven man die heel België en Nederland afstruint om zijn leer lingen bij clubs te plaatsen." Met behulp van de academies krij gen jonge, talentvolle maar kansar me kinderen kans op een beter be staan. Naast trainingen wordt er gezorgd voor eten, onderdak en onderwijs. Als ze eenmaal naar België gaan, wordt er een club voor ze gezocht. Door middel van donaties en opbrengsten vanuit Brussel worden de academies in Afrika bekostigd. Dessein: „We organiseren allerlei activiteiten om geld binnen te ha len. Zo hielden we vorig jaar een rommelmarkt in Goes. Daarbij werden we benaderd door een contactpersoon van PSV. Zij schonken ons hun oude tenues. Je had die blinkende ogen van de kin deren in Ivoorkust moeten zien." De wedstrijd in Goes verliep te leurstellend voor de Vlaamse trai ner. Het jonge team uit België be schikte over een goede techniek maar het eerste elftal van Goes was sterker. In de 34e minuut re sulteerde dat in een doelpunt van Robin de Pagter en iets minder dan een kwartier voor het einde van de wedstrijd in een doelpunt van een sterk spelende Harvy. De jonge beloften van de academie hadden weinig in te brengen. Het enige doelpunt kwam voort uit een penalty in de 89e minuut. Griep: „Dessein is teleurgesteld. Hij had graag gezien dat enkele spelers van hem bij ons onderdak zullen vinden. Toch heb ik twee of drie spelertjes gezien die hier te recht zouden kunnen. Daarnaast gaan we er zeker voor zorgen dat ze een donatie ontvangen voor het behoud van hun scholen in Afrika." 1^ De Belgische Voetbalacademie, die een vriendschappelijke wed strijd speelde tegen Goes, geeft kinderen uit Afrika kans op een professionele voetbalcarrière. M |)l GOES - De Stene Brug versloeg in eigen huis Veilingzicht, de koplo per van de derde divisie, met 6-2. Piet Koek verloor van Jan van Oos terhout, die regelmatig in de Bel gische hoogste klasse speelt. Door slordigheid in de laatste beurten haalde Koek net geen 1.00 gemid deld. Wim de Kok, Edwin Geluk en Arjo Hollestelle wonnen. Nu De Stene Brug de eindsprint heeft ingezet, is er nog kans op de titel. RENESSE - Dit winterseizoen leek amazone Amber Muehlhaus in de klasse Z2 bijna niet te kloppen. In de laatste wedstrijd van het sei zoen in Renesse reed ze Vulkaan in beide proeven naar 65.29%. In de eerste proef moest ze de eerste plek delen met Carola Kulik (Hein- kenszand). De tweede proef werd met 67.05% verrassend gewonnen door Daphne Schonbergen. DISHOEK - De Vlissingse atleet Tim Pleijte heeft de vijfde editie van de Ropakustrun op zijn naam ge schreven. Hij liep de tien kilome ter in een parkoersrecordtijd van 36 minuten en 19 seconden. Het oude record uit 2006 stond op naam van Niels Koole (36.55). Pleij te nam resoluut de leiding met Jes- per Ftancke en Ronnie Overgaauw achter zich. Overgaauw werd twee de, Francke derde. VLISSINGEN - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal bewees Walcheren de andere Zeeuwse deelnemer, Robur, een slechte dienst door te verliezen van Odio. Robur staat laatste. Na rust (1-1) had Walcheren op tisch een overwicht. Kansen wer den echter niet benut, waarna zo als zo vaak een doelpunt aan de an dere kant viel: 1-2. MIDDELBURG - Serooskerke ging in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal met 2-0 onderuit tegen VVC'68. Door dit resultaat zijn de Brabanders de Walchenaren op ba sis van doelsaldo gepasseerd in de rangschikking. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar in even wicht. Bart van Nispen liet twee goede kansen voor Serooskerke on benut. Na rust trok VVC'68 het spel naar zich toe. MIDDELBURG - In zijn woonplaats Middelburg is zaterdag lan Mon- deel overleden. Hij werd 70 jaar. Mondeel was in het verleden jaren lang actief bij de voetbalvereniging Middelburg. Hij was enkele jaren voorzitter van de zondagvereni ging- jan Mondeel was al geruime tijd ziek. Mondeel wordt donderdag in Middelburg gecremeerd. De Belgische Voetbalacademie speelt een vriendschappelijke wedstrijd te gen W Goes. Goes wint gemakkelijk met 2-1. foto Willem Mieras door Ron de Waal OOST-SOUBURG - De komende twee weken mag RCS gaan bewij zen of de felbegeerde topdrieposi tie daadwerkelijk haalbaar is. Na een moeizame 2-1-zege op degrada tiekandidaat Internos blijft de eer steklasser in ieder geval wel op koers voor het ultieme doel. Met een doelsaldo van zeventien voor en slechts twee treffers tegen uit de laatste drie wedstrijden, wa ren de verwachtingen bij het thuis publiek hoog. Al snel bleek dat het absoluut niet zo eenvoudig zou gaan als de laatste reeks duels. RCS speelde tam, in een te laag tempo, en bij vlagen zeer onzorgvuldig. Bovendien zaten enkele spelers to taal niet in de wedstrijd. Na een leuke openingsfase zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau, totdat Alwin van Ham op slag van rust een vrije trap mocht nemen. Van net buiten het straf schopgebied krulde Van Ham de bal prachtig over de Brabantse muur en langs een verbouwereer de keeper Ilary van de Lee: 1-0. Tien minuten na rust zette diezelf de Alwin van Ham een Souburgse aanval op. De Internos-defensie kon de actie maar gedeeltelijk on derbreken, want de bal plofte pre cies weer voor de voeten van de middenvelder. Met een geplaatst schot was de 2-0 een feit. Lang kon RCS niet van die voorsprong genieten want met een schitte rende uithaal in de bovenhoek bracht Maikel van Mol de bezoe kers weer dichterbij: 2-1. RCS-trainer Romeo van Aerde pro- RCS heeft meer moeite met de gradatiekandidaat Internos dan verwacht. Door een te laag tem po en te weinig pit zakt de wed strijd naar een matig niveau. beerde een kwartier voor tijd door een dubbele wissel zijn ploeg weer nieuw leven in te blazen. Abdoe Abdendi en Mohammed Ben Kad- dour kwamen in het veld voor Sa- lim Ben Sellam en de grotendeels onzichtbare Hoessein Bouzam- bou. Het gewenste effect bleef ech ter uit. Internos rook dat er wat te halen viel in Oost-Souburg en kreeg daar tien minuten voor tijd een uitgele zen mogelijkheid voor, toen Erik Nijssen in de rug werd gelopen door Reguillo Vandepitte. De straf schop werd door Patrick van Dron- gelen echter zeer schlemielig naast geschoten. Een vrije kopkans in de slotminuut hielp hij op dezelfde klungelige wijze om zeep. RCS kwam met de schrik vrij en mag zich nu gaan opmaken voor de twee bepalende uitwedstrijden tegen OSS'20 en Nuenen. Van Aer de verwacht vier punten uit die twee ontmoetingen nodig te heb ben. het echter al 3-3 en mocht Lebo uiteindelijk blij zijn dat het met de ze stand ging rusten. In de tweede helft was de thuisploeg sterker, maar ondanks enkele goede kan sen werd er niet meer gescoord. Lew. Boys-ZPR'84 3-3 (eerder bij 2-1 gestaakt in de 20e minuut). Rinus de Winter 3-1 (strafschop). Val Aan-Kwadendamme 0-4: De bezoekers kwamen al snel op voor sprong via Mariusz Mosiej: 0-1. Vervolgens liepen zij in rap tempo uit naar 0-4 halverwege door tref fers van Arjan Franse, opnieuw Mariusz Mosiej en Erik de Groene. Na rust was de thuisploeg de bo venliggende partij, maar de vijf tiende seizoenszege van Kwaden- damme kwam geen moment meer in gevaar. Val Aan-Kwadendamme 0-4 (0-4). Ma riusz Mosiej 0-1, Arjan Franse 0-2, Ma riusz Mosiej 0-3, Erik de Groene 0-4. Lep. Boys-Renesse 1-0: Na een doelpuntloze eerste helft leek Koen Botermans in de tweede helft de score te openen. Zijn tref fer werd geannuleerd wegens bui tenspel. Mede hierdoor nam de ir ritatie binnen de lijnen toe, wat het spel niet ten goede kwam. Toch werd de wedstrijd een kwar tier voor tijd beslist in het voor deel van de thuisploeg: Dennis Diepenhorst mocht zich met de enige treffer matchwinnaar noe men: 1-0. Lep. Boys-Renesse 1-0 (0-0). Dennis Diepenhorst 1 -0. Vosmeer-Ouwerkerk 4-3: Na de snelle openingstreffer van Jacco Va ders (1-0) waren de beste kansen voor rust voor de bezoekers die echter niet tot scoren kwamen. Kort na de thee liep Vosmeer ver der uit door Yourie dén Hollander (2-0), maar John Hage en Erwin van der Maas brachten Ouwerkerk weer langszij: 2-2. Opnieuw Jacco Vaders (3-2) en Benjamin Suurlant (4-2) leken de zege voor Vosmeer veilig te stellen. Vincent Bouwman bracht de mar ge terug tot één treffer (4-3), waar na in blessuretijd nog een doel punt van Ouwerkerk wegens bui tenspel werd geannuleerd. Vosmeer-Ouwerkerk 4-3 (1-0). Jacco Vaders 1-0, Yourie den Hollander 2-0, John Hage 2-1, Erwin van der Maas 2-2, Jacco Vaders 3-2, Benjamin Suur lant 4-2, Vincent Bouwman 4-3. door Marco Puik MIDDELBURG - In.de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal pakte Spui belangrijke punten voor een ticket voor de nacompetitie door winst op hekkensluiter Apollo'69. Het duel tussen Cadzand en Bevel anders eindigde in 2-7. Spui-Apollo'69 6-3: In de laatste zes minuten van de eerste helft werd gescoord door achtereenvol gens Jelmer de Pooter (1-0), Erik Loof (2-0), Frank de Kok (2-1 uit een strafschop) en Veli Eryürük (3-1). In de tweede helft was Eryü rük weer trefzeker. Ludwig Kalis vaart maakte de 5-1 en 6-1, Sander Nagelkerke scoorde vervolgens tweemaal voor Apollo'69: 6-3. Cadzand-Bevelanders 2-7: Tij dens de warming-up werden de aanwezigen opgeschrikt door een epileptische aanval van Bevelan- ders-speler John Riemens. Hij werd naar het ziekenhuis in Ter- neuzen gebracht en de wedstrijd werd gewoon gespeeld. Bevelan ders pakte de draad goed op. Leo Kole bracht de bezoekers op voor sprong, maar Patrick Vercouteren schoot de thuisclub langszij. Ferry van der Moere zorgde kort voor rust voor 1-2. Dankzij treffers van Rudy Clement en nogmaals Kole liep Bevelanders uit naar 1-4. Na de 1-5 kon Aron Fenijn nog iets te rugdoen voor Cadzand, waana Be velanders uitliep naar 2-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53