PZC ,3 PvdA Goes: Delta deels verkopen BEVELANDEN-THOLE 14 17 Investeren met geld dat 'commercieel' aandeel in nutsbedrijf oplevert. 'Beatrix' stort zich in Zeeuws uitgaansleven Brandweer rukt uit voor forse buitenbrand Reinder Elema krijgt Kapelse erepenning Infinite Mind staat in finale van 2nd Influenz School Maandag 23 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Drukbezochte reünie dorpsschool De Tunnel in Schore Dick van der Zaag: meer burgervader dan bestuurder door Harmen van der Werf GOES - De gemeente Goes moet de aandelen in nutsbedrijf Delta ver kopen, vindt PvdA-raadslid Jan de Pooter. Dat hoeven niet alle aande len te zijn, maar Goes moet in elk geval uit de puur commerciële acti viteiten van Delta stappen. Goes kan, aldus De Pooter, de opbrengst prima gebruiken voor grote wer ken als een aquaduct in het Goese havenkanaal bij - nu nog - bouw markt Praxis. Voor een PvdA'er is het een op merkelijk idee, beseft De Pooter. Sociaal-democraten staan over het algemeen niet te trappelen om aan delen in nutsbedrijven te verko pen. Maar Delta is, legt De Pooter uit, geen klassiek nutsbedrijf meer dat alleen gas levert en elektriciteit produceert en levert. Het bedrijf investeert bijvoorbeeld ook in een zonnecollectorenfabriek en is via een dochteronderneming eigenaar van een afvalwerkingsbedrijf in Ier land. De Pooter: „Ik zie niet in waarom een gemeente als Goes daarin zou moeten deelnemen. We kunnen aandeelhouder blij ven van het eigenlijke nutsbedrijf en het aandeel in de andere activi teiten verkopen." Met het geld dat die verkoop oplevert, kan Goes in vesteren. De Pooter zegt geen dollartekens in zijn ogen te hebben gekregen PvdA-raadslid wil af van aande len in de puur commerciële acti viteiten van Delta. Met de op brengst kan Goes grote investe ringen doen. van de miljarden die buitenlandse bedrijven op tafel leggen voor de energieconcerns Nuon en Essent. „Ik wil niet af van de eigenlijke nutstaken van Delta", reageert de Goese PvdA'er. Andere politieke partijen in Goes begroeten het voorstel van De Poo ter nogal terughoudend. Al realise ren zij zich dat Goes - zeker sinds het verlies van twaalf miljoen euro bij de IJslandse bank Landsbanki - te weinig geld heeft om alle ge wenste investeringen uit te voeren. Joop Polfliet (CDA) kan zich 'iets voorstellen' bij De Pooters opmer kingen over de commerciële activi teiten van Delta. „Maar wij krijgen nu jaarlijks twee miljoen euro divi dend van Delta. Veel meer rente zal de uitkoopsom niet opbren gen." Toine Wevers (WD) is be reid over het voorstel te 'praten'. Het is naar zijn oordeel wellicht zinvol Delta nu te gelde te maken vanwege de toenemende concur rentie. „Het hangt er vanaf wat de aandelen kunnen opleveren. We moeten niet de kip met de gouden eieren slachten", wijst Wevers op de hoge jaarlijkse winstuitkering van Delta. BORSSELE - Een lookalike Beatrix heeft zater dagavond een ronde door Zeeland en West-Brabant gemaakt, als promotiestunt voor het koninginnenachtfeest Royal Repu blic, dat op 29 april in de Zeelandhallen wordt gehouden. Grote publiekstrekker op het feest is DJ Erick E. Verder treden onder anderen The Flexican en MC Sef, de Partysquad en Bil ly the Klit op. De 'koningin' begon haar cam pagne met het doorknippen van een lint bij de ingang van de Westerscheldetunnel in Borssele. Daarna bezocht zij de uitgaanscen tra in Terneuzen, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg en Vlissingen. foto Willem Mieras Q www.royalrepublic.nl THOLEN - Op de Puitsedijk bij Tho- len heeft zaterdagavond een forse buitenbrand gewoed. Een voorbij ganger ontdekte de brand om streeks acht uur. De brandweer van Tholen heeft de brand geblust. De politie heeft onderzocht of er sprake was van brandstichting, maar kon geen aanwijzingen vin den. KAPELLE - Reinder Elema, voorma lig directeur van het proefstation voor de fruitteelt in Wilhelmina- dorp, heeft zaterdag een erepen ning van de gemeente Kapelle ge kregen. Elema kreeg de onderscheiding voor zijn inzet voor het Fruitteelt museum. Burgemeester Siebe Kra mer overhandigde de erepenning. HEINKENSZAND - De band Infinite Mind, met leden uit Tholen en Bergen op Zoom, heeft zich ge plaatst voor de finale van 2nd In fluenz door vrijdagavond de laat ste voorronde te winnen. 2nd In fluenz is een open podium voor beginnende bands, georganiseerd door de Jongerenraad Borsele. De finale is 18 april in De Stenge. ZEEUWSE Dat kinderen tegenwoordig erg bij dehand kunnen zijn, dat wisten die opa en oma wel Maar waar halen ze al die wijs heid vandaan? Dat werd duidelijk toen Stefan van amper 5 jaar zijn grootouders ver telde dat ze op school een project Tipredactie@pzc.nl hadden voor de arme kinderen in Hi-iti. Opa begreep niet goed wat hij be doelde, fronste de wenkbrauwen en vroeg: „Bedoel je soms Haïti?" Minachtend keek de kleine vent hem aan en zei: „Hi-iti opa. Wie zit er nou op school!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47