Van de Ven en Gijsel verbeteren Medailleregen voor Zeeuwse turnsters bij regionaal springkampioenschap 36 Maandag 23 maart 2009 PZC Herlings mag eigenlijk niet meedoen, maar steelt de show in Halle. Forza Gymnastica haalt twaalf medailles op en neemt wisselbeker mee. Baukje Doedee derde in Huijbergen Van Koeveringe vierde in Ichtegem Dallinga/Fast breidt voorsprong uit Goedegebure wint manche in Amersfoort FM Sranang lijdt kostbaar puntenverlies Schoe en Didi de Vries beiden tweede in hun ca tegorie en streden de tweelingbroertjes Mick en Tim van Dijke om de derde plaats in categorie twee. Mick troefde uiteindelijk zijn broer af. In aanloop naar het NK mountainbike, zaterdag 6 juni in Apeldoorn, volgen er nog tien dergelijke wedstrijden door het hele land. Dat de belangstelling daarvoor groot is, valt te verklaren uit het feit dat deelname aan deze reeks van wedstrijden laagdrempelig wordt ge houden. Zo is het niet noodzakelijk om lid te zijn van een vereniging of van de KNWU. Met een dagkaart van de KNWU is het mogelijk deel te nemen aan deze wedstrijden. foto Dirk-jan Gjeltema door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - Goesenaar Rykiel Fijn (530) gaat aan kop tijdens de mountainbikewedstrijden in Burgh-Haamstede. De Zeeuwse mountainbike vereniging X-Treme hield zaterdag de eerste lan delijke jeugdwedstrijd. Enkele Zeeuwse deelnemers slaagden erin een podiumplaats te bemachtigen. Zo werden Aimee HALLE - Motorcrosser Rinus van de Ven verging het gisteren in de tweede MX2-wedstrijd om het Open Nederlands Kampioenschap (ONK) al beter dan vorige week in de eerste in Gemert. „Ik kon het tempo goed aan", zei de Vlissin- ger. „Met name in de tweede man che ging het goed, hoewel ik in de laatste rondes nogal moe was." In die tweede manche reed Van de Ven voor het eerst in deze ONK-cy- clus in de top tien: hij werd negen de. In de eerste manche kampte hij op nieuw met een haperende motor, waardoor hij niet verder kwam dan de twintigste plaats. In het dagklassement werd Van de Ven elfde, in de totaalstand klom hij naar de dertiende plaats. Roy Gijsel uit Heikant verbeterde zichzelf ook in de MXi-klasse in vergelijking met de eerste races. In Gemert eindigde hij rond de der tigste plaats, gisteren in Halle werd hij 23e en 25e. In het dagklasse ment werd hij 22e en in het alge meen klassement staat hij nu 29e. De blikvanger van de dag was Jef frey Herlings. De pas 14-jarige Her lings won afgetekend beide man ches in de klasse MX2. Hij troefde de erkende Belgische coryfeeën Joël Roelants en Jeremy van Hore beek af Herlings deed vorige week ook al van zich spreken in de openings cross van het ONK in Gemert. De wereld- en Europees kampioen bij de junioren (85a:) eindigde toen op een steenworp van zijn woon plaats Elsendorp als vierde. Her lings is eigenlijk nog te jong om mee te mogen doen in de MX2, maar hij heeft van de Nederlands motorsportbond KNMV dispensa tie gekregen. In de M-Xi-klasse ging de winst naar een routinier. De gelouterde Erik Eggens greep de dagprijs door de eerste manche te winnen en tweede te worden in de tweede manche. Hij bleef Patrick Roos en Rob van Vijfeijken voor. door Janny Vermeule THOLEN - Het regionale springkam pioenschap groepsspringen voor de hoogste drie niveaus heeft voor de Zeeuwse deelnemende clubs goede resultaten opgeleverd. Forza Gymnastica uit Goes, dat met twaalf teams aan de start ver scheen, grossierde in medailles: de Goesenaren wonnen er twaalf. Ook Olympia Tholen en MTV Middelburg deden goede zaken in Tholen. Op het hoogste A-niveau behaal den de meisjes 10-16 jaar van For za bij airtumbling de eerste plaats met 19.05 punten. Het jongens team, eveneens in de categorie 10-16 jaar, behaalde een keurige tweede plaats op minitramp. De dames van Forza werden eer ste op minitramp en ook op air tumbling pakten zij het goud, evenals de heren op minitramp. Het senioren mixteam behaalde zo wel op minitramp als airtumbling de eerste plaats. Met een score van 26.85 punten bij airtumbling haal de Forza tevens de hoogste dagsco re in de A-categorie en nam de wis selbeker mee naar huis. Het damesteam van MTV nam voor het eerst deel aan deze wed strijd als seniorenteam op het B-ni veau en deed dat verdienstelijk: Het team haalde drie keer een eer ste plaats en eenmaal brons. Daar mee promoveerde het meteen naar het A-niveau. De meisjes 10-16 jaar van MTV haalden op het A-niveau op de mi- nitrampoline een puntentotaal van 12.85, dat goed was voor de hoogste podiumplaats. De meisjes van GV Olympia ac teerden op het B-niveau en haal- De Zeeuwse turnverenigingen Forza, Olympia en MTV zijn erg succesvol bij het regionaal spring kampioenschap in Tholen. Forza wint ook een wisselbeker. den drie gouden en een zilveren medaille. Het gemengde jongens- en meisjes team van Forza, in de leeftijd 10-16 jaar, haalde op het B-niveau een tweede, derde en vierde plaats. De dames in deze categorie sprongen zich naar de eerste plaats op minitrampoline. Ook werd gesprongen op het C-ni- veau. De Olympia-jongens bereik ten zowel op minitrampoline als op de kast de eerste plaats. De teams van Forza presteerden goed op minitramp en airtum bling met een eerste en tweede plaats, terwijl de junioren van MTV tweede werden bij het tram polinespringen. MIDDELBURG - Baukje Doedee is in^. de wielerronde van Huijbergen op de derde plaats geëindigd. De renster van Rabo Lady Force (32) reed in de tweede ronde weg met Lucinda Brand van Leotien.nl. Daar kwamen nog vijf rensters bij. In de slotfase ontsnapte Doedee sa men met Sissy van Alebeek (Van 1 Bemmelen) en Lucinda Brand. In de sprint eindigde ze als derde. Doedees zusje Renske werd 14e, 1 Marisa Otten 17e. Anne Eversdijk uit Kapelle werd 18e. In Lierop werd Birgit Lavrijssen uit Kapelle 15e in een juniorenkoers. ICHTEGEM - Wielrenner George van Koeveringe is zaterdag vierde geëindigd bij een koers over vijftig kilometer in het Belgische Ichte gem. De junior Middelkamp-ren ner eindigde tien seconden achter winnaar Gregoy Vandaele. Kees van Damme en Bart Vermue re den ook mee in de koers, maar ein digden buiten de top. Ook in Huijbergen waren Zeeuw en actief bij een criterium. Juniot Peter Blok finishte als 25e. DenniS Raadtgever uit Kapelle werd bij de eliterenners achtste. ZUNDERT - Het driebandenteam van Dallinga/Fast heeft in poule twee van de tweede divisie gelijk gespeeld tegen Gommers Grond werken. Het werd 4-4. De Sluiskilse formatie vergroot on danks de puntendeling wel zijn voorsprong, omdat naaste concur rent Ad Hordijk Biljart Artikelen een nederlaag incasseerde bij streekgenoot 's Lands Welvarem Patrick Vasseur en Berry Dallingd wonnen hun partijen vooi Dallinga/Fast, Dirk en Mathietf Vlerick verloren. AMERSFOORT - Motorcrosser Carsten Goedegebure heeft zater dag tijdens een KNMV jeugdwed strijd in Amersfoort zijn eerste manche-overwinning behaald. Hij was op het zware zandcircuit de sterkste in de tweede manche. In de eerste reeks was de crosser uit Yerseke als vijfde geëindigd. In het dagklassement bezette hij de tweede plaats, achter de Limbur ger Bas Vaessen. Goedegebure komt dit seizoen uit in de categorie 85a: kleine wielen en rijdt op een KTM-motor. VELDHOVEN - In de strijd om de tweede plaats zijn de zaalvoetbal- lers van FM Sranang tegen een ne derlaag aangelopen. In Veldhoven ging het duel met Oud Veldhoven met 6-4 verloren. Doorslaggevend was dat Sranang," door rode kaarten voor Iby El-Ua- richi en Ugur Kahveci, lange tijd in een ondertalsituatie verkeerde. Voor FM Sranang scoorden Steven Fitsch en Ugur Kahveci beiden tweemaal. FM Sranang staat nu twee punten voor op Eteha met een wedstrijd meer gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40