9 RCS maakt zich op voor twee belangrijke uitwedstrijden Thim Zevenbergen uitblinker in derby Delta Sport 2-EMM Lijfsbehoud voor vrouwen EMM Tim Pleijte snelt naar zege in Ropakustrun Was Koen sneller dan Maurice in de Ropakustrun? Jonge doelman toont zijn klasse op de beslissende momenten. Souburgse eersteklasser verslaat in eigen huis Internos: 2-1. Olympus is kansloos in Zevenbergen tegen Groene Ster 2. Serooskerke laat lelijke steek vallen Vlissingse atleet vestigt parkoersrecord bij wedstrijd in Dishoek. www.pzc.nl/blog W PZC Maandag 23 maart 2009 3 1 door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De handballers van EMM waren gisteren niet in de po sitie om buurman Delta Sport 2 een dienst te bewijzen. De Middel burgse ploeg heeft immers in de tweede klasse de punten zelf nog hard genoeg nodig. EMM pakte de punten dan ook in Zierikzee: 20-22. Sluitpost Thim Zevenbergen van EMM ging gistermiddag in Zierik zee met alle eer aan de haal. Het 17-jarige talent toonde zijn klasse op de beslissende momenten. Hij stond een paar keer oog in oog met de meer ervaren Peter Le- fevre, maar stapte wel als grote winnaar van het veld. Coach Hans Dierickx prees de goalie na afloop en was trots op zijn sluitpost. Het vuurwerk begon al direct in de eer ste minuut. Zevenbergen pakte niet alleen de pingel van Lefevre, maar pareerde ook de tweede in zet van Lefevre. Toch walste de thuisploeg in die beginfase over EMM heen. Delta Sport nam een 6-1-voorzprong. Dierickx: „We stonden in het be gin stijf van de zenuwen." Naarma te de eerste helft vorderde trad ech ter het herstel in. De bezoekers kwamen terug tot 8-8. Toch sloeg de thuisclub op slag van rust weer een gaatje (11-8) en na de pauze werd de marge groter (15-10). Del ta Sport zat op rozen, maar dat bleek een misvatting. EMM toon de plots veerkracht en profiteerde van persoonlijke fouten bij de thuisclub. EMM kwam op den duur langszij. „Vanaf dat moment ben ik in de buit gaan geloven", zei Dierickx naderhand. EMM nam hierna de leiding en gaf die niet meer uit handen, ook al omdat Lefevre nog een pingel miste: 20-22. „We hadden de punten hard no dig maar het is zonde voor het Zeeuws handbal dat dit gebeurt", zegt Dierckx. Immers Delta Sport 2 verkeert nu in acuut degradatie gevaar. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 6, Rick Evertse 5, Leon van de Zande 4, Er- win Schaalje 3, Arjo Nieuwkoop en Dan ny Wassink. EMM: Jordy Loo en Marcello Tax 6, Tijs de Vos 5, Arnold Zevenbergen 2, Jerry Aertssen, Wally Houtepen en Herco Ramstijn. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - RCS mag de ko mende twee weken bewijzen of de felbegeerde topdriepositie haal baar is. Na een moeizame 2-1-zege op degradatiekandidaat Internos blijft de eersteklasser in elk geval wel op koers voor het ultieme doel. Alle ingrediënten waren gistermid dag aanwezig voor een mooie voet balmiddag. Een heerlijk zonnetje en ruim driehonderd toeschou wers begroetten beide ploegen gis termiddag op sportpark de Alblas. Met een doelsaldo van zeventien voor en slechts twee treffers tegen uit de laatste drie wedstrijden, wa ren de verwachtingen bovendien hooggespannen bij het thuispu bliek. Al snel bleek echter dat het niet zo eenvoudig zou gaan als de laatste reeks duels. De thuisploeg speelde tam en in een te laag tempo. Bo vendien zaten enkele spelers niet in de wedstrijd. „Maar ik ben blij dat we nu zo'n wedstrijd voor on ze kiezen hebben gekregen", zei trainer Romeo van Aerde na af loop. „Het was niet goed van onze MIDDELBURG - De handbalsters van EMM spelen ook volgend seizoen in de eerste klasse. De Middelburg se formatie verloor zaterdag van HMC, maar is niettemin zeker van lijfsbehoud. Vrouwen. HMC-EMM 21-18: In Raamsdonkveer werd de dertien de nederlaag van dit seizoen gel den. Het trio Anouk Provoost (kaak), Denise Bergkamp (elle boog) en Petula Brasser (tik in het kant. Misschien had het wel een beetje met gemakzucht te maken. We speelden heel mat, maar ik ben toch blij dat individuele kwali teiten dan alsnog de doorslag ge ven." De trainer doelde daarmee op de twee treffers die middenvelder Al- win van Ham produceerde. Na een leuke openingsfase zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk ni veau, totdat Van Ham op slag van rust een vrije trap mocht nemen. Van net buiten het strafschopge bied krulde Van Ham de bal prach tig over de Brabantse muur en langs een verbouwereerde keeper 'Ik ben toch blij dat individuele kwaliteiten alsnog de doorslag geven' Ilary van de Lee: 1-0. Tien minu ten na rust zette diezelfde Alwin van Ham een Souburgse aanval op. De Internos-defensie kon de actie maar gedeeltelijk onderbre ken, want de bal plofte precies weer voor de voeten van de mid denvelder. Met een geplaatst schot was de 2-0 een feit. Lang kon RCS niet van die voorsprong genieten. Met een schitterende uithaal in de bovenhoek bracht Maikel van Mol gezicht) moesten het op Brabantse bodem ontgelden. Dit tot ergernis van coach Hans Nijsen. „Waar gaat dit over", vroeg de oud-scheidsrechter zich na afloop af „Op maandag willen we graag allemaal weer aan de slag." Na de pauze trok HMC de partij naar zich toe. Scores EMM: Petula Brasser 7, Marieke Riemens 5, Anouk Castenmiller 3, Aris- ka Tax, Xaira Nijsen en Danielle Carol. Groene Ster 2-Olympus 19-12: De kans op de tweede of derde plaats in de rangschikking zijn voor Olympus verkeken. Door de mati ge afwerking werd snel duidelijk de bezoekers dichterbij: 2-1. Trai ner Romeo van Aerde probeerde een kwartier voor tijd door een dubbele wissel zijn ploeg weer nieuw leven in te blazen. Abdoe Abdendi en Mohammed Ben Kad- dour kwamen in het veld voor Sa- lint Ben Sellam en Hoessein Bou- zambou. Het gewenste effect bleef echter uit. Internos rook dat er nog wat te halen viel in Oost-Sou burg, en kreeg daar tien minuten voor tijd een uitgelezen mogelijk heid voor, toen Erik Nijssen in de rug werd gelopen door Reguillo Vandepitte. De door scheidsrechter Hessel- mans toegekende penalty werd door Patrick van Drongelen echter naast geschoten. Van Drongelen kreeg in de slotminuut nog dè kans om zijn fout goed te maken, maar de vrije kopkans werd op de zelfde klungelige wijze om zeep ge holpen als de strafschop. RCS kwam dus met de schrik vrij, en mag zich nu gaan opmaken voor de twee uitwedstrijden, tegen OSS'20 en Nuenen. RCS-Internos 2-1 (1-0). 43. Alwin van Ham 1-0, 54. Alwin van Ham 2-0, 55. Maikel Mol 2-1. Scheidsrechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Hoes sein Bouzambou en Reguillo Vandepit te (RCS), Erik Nijssen (Internos). Aantal toeschouwers: 300. dat er in Zevenbergen niks te ha len viel. Martje Huiben knalde er 4 binnen. Mannen. Orion-White Demons 4 19-22: „We sukkelen de laatste weken," zei trainer/coach (aap Sin- ke. „De rest van de ploeg brengt te weinig." Orion staat na de neder laag op de vierde plek. GSC-Mixed Up 15-32: Derdeklas ser GSC kwam er niet aan te pas tegen de medekoploper. De Beuk-EMM 2 35-11: Ook in Oudenbosch hadden de Middel burgse reserves niets in te breng en. De Beuk nam snel een voor sprong en bouwde die gestaag uit. MIDDELBURG - Serooskerke ging in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal met 2-0 onderuit tegen WC'68. Door dit resultaat zijn de Brabanders de Walchenaren gepas seerd in de rangschikking. Beide ploegen hebben 25 punten, maar WC'68 heeft een beter doelsaldo. Het winnen van de tweede-perio- detitel heeft Serooskerke niet meer in eigen hand. De ploeg van Alexander van Keulen deelt de koppositie nu met Bruse Boys en Dinteloord. WC'68-Serooskerke 2-0: In de eerste helft hielden de ploegen el kaar behoorlijk in evenwicht. De grootste wapenfeiten waren wel af komstig van de thuisclub, maar Bart van Nispen liet twee goede kansen onbenut. Na rust trok WC'68 het spel naar zich toe en scoorde via Piet de Graaf. Yannick Abrahams verdubbelde hierna de marge. door Sjaak Sinke DISHOEK - Na het NK cross nam Tim Pleijte gas terug en deed hij het rustigaan. Toch weerhield dat de Vlissinger er zaterdag niet van om de vijfde editie van de Ro- parunkustrun op zijn naam te schrijven in een recordtijd van 36 minuten en 19 seconden. Het oude parkoersrecord op de 10 km (36.55) stond op naam van Niels Koole en stamde uit 2006. Met Ronnie Overgaauw (winnaar Pannekoekloop), Jesper Francke (winnaar Massaloop) en Zeeuws crosskampioen Tim Pleijte was de Ropakustrun sterk bezet en kon na afloop de pikorde in de Zeeuw se atletiek worden vastgelegd. Klokslag twee uur werden 170 deel nemers weggeschoten voor vier of tien kilometer over asfalt, duinen, strand en bos. iunior Tim van de Broeke nam heel even de leiding, maar werd snel tot de orde geroepen door de 'grote' mannen. Pleijte liet er geen gras over groeien en nam resoluut de leiding met Francke en Over gaauw in zijn spoor. Adriaan van Keulen, Robert Planting, Erik Kok en Niels Koole volgden op respec tabele afstand. Overgaauw en Francke konden de Zeeuws kampioen alleen maar vol gen tot aan de Boulevard van Zou- telande. Een simpele versnelling van Pleijte was voldoende om zijn medevluchters af te schudden. Op het zware pad naar het hoogste punt van de duinen was er geen vuiltje meer aan de lucht en liep Pleijte een gewonnen race. Ronnie Overgaauw had veertig seconden meer nodig, maar bleef Francke Tim Pleijte viert zijn overwinning in de Ropakustrun. wel een minuut voor. Vervolgens passeerden Adriaan van Keulen, Robert Planting, Erik Kok en Niels Koole de finish. De winnaar van 2006, Niels Koole, kon dit keer niet mee in de voorste gelederen, omdat hij nog niet geheel hersteld was van een flinke griep. Bij de vrouwen was er weinig strijd voor de ereplaatsen. José Nouwens (Roosendaal) was de foto Lex de Meester snelste in 47 minuten en 38 secon den, ruim voor Nicole Constandse (Middelburg) en Moriën Janse (Westkapelle). Op de vier kilometer pakte brug klasleerling Tim van de Broeke (Vlissingen) de overwinning en bleef Esther Vermue voor. Auk) www.pzc.nl/video en www.pzc.nl/blogs Rick Evertse probeert een schot van Jordy Loo te blokken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35