EBOH verstoort droomscenario Kevin Spruijt dagwinnaar bij cross in Wemeldinge Nancy van de Ven maakt indruk in de klasse 65cc Oostkapelle houdt hoop ondanks verlies Garderen/Dekker en Tympaan in de finale Vlissingen heeft na verlies nog drie zeges nodig voor de titel. Smerdiek moet buigen voor Ter Leede: 3-1 Oud-voorzitter van Middelburg overleden Leen van Boven pakt de titel bandstoten De Stene Brug maakt nog kans op de titel 30 Maandag 23 maart 2009 PZC W Randy de Dreu kopt Vlissingen naar 1-0. foto Lex de Meester door Herman Heuvink wemeldinge - Kevin Spruijt was zaterdag tijdens de eerste clubcross van de MC de Sproeier in Wemel dinge de sterkste bij de senioren. De motorcrosser uit Meliskerke werd in de eerste manche derde en in de tweede reeks eerste. De eerste manche werd een prooi voor Mark Boot. Achter Boot kwa men Stefan Hage en Spruijt over de finish. Veteraan Van der Wek ken werd knap vierde. Boot, die herstellende is van een duimbles- sure, kwam in de tweede manche niet meer aan de start. De tweede reeks was aanvankelijk voor Van der Wekken. Enkele ronden bleef hij aan de leiding, totdat zowel Spruijt als Van Liere hem voorbij ging. Van Liere hield het halverwe ge voor gezien. Spruijt bleef in het resterende gedeelte overeind en ze gevierde verdiend voor Van der Wekken. Hage finishte nog als der de. Hij kwam in de start ten val en begon aan een inhaalrace toen de meute allang was vertrokken. Bij de 65CC was Nancy van de Ven op dreef Ze zette alle jongens op gro te achterstand. In de 85CC ging de overwinning naar de Brabander Mike Beekers. In de eerste manche was het lange tijd spannend, maar Marvin Boone uit Yerseke moest uiteinde lijk toch buigen. De tweede man che leidde Beekers van start tot fi nish. Luca Kramer uit De Heen kwam ten val en brak beide pol sen. Enduro-rijder Kees den Dek ker won probleemloos bij de vete ranen. De clubklasse kende met Rocco van Zweeden uit Biggekerke een sterke winnaar. tilburg - De voetbalsters van Oost kapelle moesten haar meerdere er kennen in 't Zand: 8-0. „We heb ben vandaag verloren van de ploeg die zeer terecht kampioen is ge worden", sprak Oostkapelle-trai- ner Jan Nuts na afloop. Vooral na de pauze was het kwaliteitsver schil groot. Wanhopen doet Nuts echter niet. „We hebben handha ving nog in eigen hand en het spel biedt perspectief." middelburg - De bekerfinale zaal voetbal in de regio Walcheren gaat tussen Tympaan en Garderen/Dekker. Tympaan had in de halve finale geen enkele moeite met Slijterij Souburg: 14-4. Garderen/Dekker was in de ande re halve finale met 9-4 te sterk voor Hydrofa. De finale wordt 1 april in sporthal Baskensburg ge speeld en begint om 19.30 uur. door Koen de Vries VLISSINGEN - De spelers van twee deklasser Vlissingen hadden het scenario gisteren al in hun hoofd: de inhaalwedstrijd tegen EBOH winnen en volgende week, met wat medewerking van de concur rentie, kampioen worden. EBOH gooide echter roet in het eten. De Dordtenaren brachten Vlissingen de eerste nederlaag van het sei zoen toe (2-3), waardoor de vlag er ineens heel anders bijhangt. EBOH sloeg gisteren twee vliegen in één klap. De ploeg greep in Vlis singen de tweede periodetitel en mag nog een beetje hopen op het kampioenschap. Het ligt echter voor de hand dat dat toch naar Vlissingen gaat. De ploeg van trai ner Ruud Pennings heeft vijf wed strijden voor het eind een voor sprong van zeven punten. De vraag is echter of de Walchenaren in staat zijn om over deze eerste echte tegenvaller van het seizoen heen te stappen. En of ze zich kun nen verbeteren. Vlissingen speelde namelijk vooral na rust een draak van een wedstrijd. Voor de pauze was het al matig bij de thuisploeg, maar toen kon het zijn sterke punten nog uitspelen. Vlissingen is razendgevaarlijk bij spelhervattingen, heeft enkele spe lers met sterke individuele acties in huis, heeft met Besar Xhoxhaj met z'n groene schoenen een vast aanspeelpunt in de spits en be schikt met Sander Goedgebuure over een speler die dankzij zijn ver re inworpen iemand vrij voor doel kan zetten. Uit zo'n spelhervatting kwam Vlis singen al in de 8e minuut op 1-0. Randy de Dreu sprong bijzonder hoog bij een corner van Sander Goedegebuure en kopte de bal bin nen: 1-0. In die fase was EBOH (Eendracht Brengt Ons Hoger) rijp voor de slacht, te meer omdat de spelers het onderling niet erg met elkaar konden vinden. De tweede treffer viel echter aan de andere kant. Een omhaal van Se- sassenheim - Smerdiek ging in Sas- senheim kopje onder tegen het tweede team van Ter Leede: 3-1. Het ontbrak Smerdiek zeker niet aan inzet, maar de ploeg kwam voetballend tekort. In de eerste helft kwam de Zeeuwse ploeg met 2-0 achter. De 2-1 bleef hierna uit (Suus Hopstaken raakte de buiten kant van de paal), waarna Ter Lee de uitliep naar 3-0. Wendy Metske bepaalde de eindstand op 3-1. middelburg - In zijn woonplaats Middelburg is zaterdag Jan Mon- deel overleden. Hij werd 70 jaar. Mondeel was in het verleden jaren lang actief bij de voetbalvereniging Middelburg. Hij was enkele jaren voorzitter van de zondagvereni ging- Jan Mondeel was al geruime tijd ziek. Mondeel wordt donderdag in Middelburg gecremeerd. bastiaan Bekkers werd van rich ting veranderd, waardoor doelman El Bekkaoui kansloos was: 1-1. Na de thee bakte Vlissingen er niets meer van. Veel spelers gin gen voor eigen succes door eerst een actie te willen maken voordat de bal afgespeeld werd en ze verga ten dat het veld ook in Vlissingen breder is dan een gemiddelde sjoel bak. Alles ging door het midden. Uit de enige gevaarlijke aanval werd het desondanks 2-1. Peter de Jong kopte een vrije trap naar Be- sar Xhoxhaj, die doorkopte naar de vrijstaande Sander Goedege buure: 2-1. Verder lukte er niets meer. Negen minuten voor tijd kwam EBOH op 2-2, nadat de net ingevallen Ri co Witsenburg in de luren werd gelegd door Emiron Josepha en Se- bastiaan Bekkers kon inschieten. In blessuretijd omzeilde Shendrew Cristina de buitenspelval en schoot de bal keihard binnen: 2-3. „We hebben dit aan ons zelf te wij ten", vond Vlissingen-trainer Ruud Pennings. „Veel spelers voer den hun taak niet meer uit. Toen we op 2-1 kwamen, hadden we moeten profiteren. Maar de over-mijn-lijkmentaliteit was er tot mijn verbazing niet. jammer, we hadden het karwei vandaag bijna afkunnen maken." Paniek is er niet bij Pennings. Dat zou ook merkwaardig zijn na de eerste ne derlaag van het seizoen en een voorsprong van zeven punten. „De jongens weten waar ze mee bezig zijn. Het is een nuchtere groep. Ze willen maar één ding en dat is kampioen worden." VC Vlissingen - EBOH 8. Randy de Dreu 1-0, 29. Se- bastiaan Dekkers 1-1, 65. San- der Goedegebuure 2-1, 81. Se- bastiaan Dekkers 2-2, 90+2 Shendrew Cristina 2-3. Scheidsrechter P. de Rover (Dordrecht). Gele kaart: Bésar Xhoxhaj, Danny Magito (bei den Vlissingen), Ronald Plaisier, Suleijman van Straaten, Shen drew Cristina (allen EBOH). Aantal toeschouwers: 250. ooltgensplaat - Leen van Boven van VEGABV werd in Ooltgens- plaat districtskampioen bandsto ten tweede klasse. In de slotronde waren er nog drie titelkandidaten. Jo Boogaert had de beste papieren, terwijl George van Ruymbeeck over het beste moyenne beschikte. Leen van Boven ging echter met de titel aan de haal. Hij won en profiteerde van het gelijkspel van Boogaert. goes - De Stene Brug versloeg in eigen huis Veilingzicht, de koplo per van de derde divisie, met 6-2. Piet Koek verloor van Jan van Oos terhout. Door slordigheid in de laatste beurten haalde Koek net geen 1.00 gemiddeld. Wim de Kok, Edwin Geluk en Arjo Holle- stelle wonnen. Nu De Stene Brug de eindsprint heeft ingezet, is er nog kans op de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34