Spert Toernooizege Huta Galung in Italië Vijfde plaats Zekerheidje valt weg: Anky Minderhoud Zwitser wint de barrage met elf Daniel Etter blijft sterke finalisten voor in springtoernooi. Raemon Sluiter kan zijn comeback niet vieren met zege. 28 Maandag 23 maart 2009 PZC DEN BOSCH - Hans-Peter Minder houd is in de kür op muziek van Indoor Brabant op de vijfde plaats geëindigd. De voormalige West- kappelaar kwam met de merrie Ex quis Nadine tot een score van 79,0%. Het was de laatste wereldbeker wedstrijd van het seizoen. Minder houd stond op de tweede plaats, maar werd in Den Bosch nog voor bijgestoken door Adeline Cornelis- sen, die met Parzival tweede werd. Dat heeft geen consequenties voor Minderhoud. Hij had zich al ge plaatst voor de finale van de we reldbeker, volgende maand in Las Vegas (VSt). DEN BOSCH - Springruiter Daniel Etter heeft gistermiddag bij Indoor Brabant de wereldbekerwedstrijd gewonnen. De Zwitser was in Den Bosch met Peu a Peu de beste van elf barragekandidaten. Jeroen Dubbeldam was de hoogst geklasseerde Nederlander in de eindrangschikking. De olympisch kampioen van Sydney 2000 eindig de met BMC Van Grunsven Whisper als zevende. Twee Nederlanders behoorden tot de elf kandidaten voor de barrage, in de bijzonder sterk bezette finale van de Brabanthallen. De ander was Leon Thijssen, die met Olaf achtste werd. Daniel Etter hield Marcus Ehning net achter zich. De Duitser werd met Sandro Boy tweede, voor de geroutineerde Brit Michael Whita- ker. De laatste keer dat een Nederlan der won in Den Bosch was in 2004. Gerco Schroder eiste destijds de hoofdprijs voor zich op. De Tukker was op zijn beurt de eerste die zegevierde voor eigen publiek sinds Jos Lansink in 1994. De Bel gische wereldkampioen startte des tijds nog voor Nederland. Daniel Etter viert zijn overwinning na de barrage. CALTANISSETTA - Tennisser Jesse Huta Galung heeft gisteren het challengertoernooi in het Italiaan se Caltanissetta op zijn naam ge bracht. In een Nederlands onder onsje was hij in de finale te sterk voor Thiemo de Bakker. Huta Ga lung won de partij met 6-2 6-3. Het is voor Huta Galung zijn der de succes op de challenger tour. Hij won vorig jaar in Schevenin- gen en in 2007 in Alphen aan den Rijn. „Het is leuk om ook een keer in het buitenland te winnen. Nu kan er niet meer worden gezegd dat ik het alleen in Nederland kan", reageerde Huta Galung. Volgens de Limburger dankte hij zijn zege mede aan de intensieve trainingsperiode in de aanloop naar de Daviscupontmoeting met Argentinië. Hij heeft: toen al veel op gravel kunnen spelen. „Dat heeft zeker geholpen, want er wordt nog niet zolang op gravel getennist. Ik heb zeker een goede basis kunnen leg gen." Hij noemde het een goede zaak voor het Nederlandse tennis dat hij samen met De Bakker in de fi nale stond. Al was het voor beiden wel een beetje onwennig. „Het blijft: toch gek om in de finale te spelen tegen iemand die je heel goed kent. We waren allebei ook wel nerveus, maar ik denk dat ik uiteindelijk wel los kwam. Thiemo vond de hele wedstrijd zijn draai niet echt." Met zijn zege behaalde Huta Ga lung 75 punten voor de wereld ranglijst. Hij verwacht dat hij naar een plek rond de 150e plaats stijgt. Hij komt daarmee in de buurt van zijn beste ranking ooit. Komende week doet hij mee aan het challen gertoernooi in het Italiaanse Barlet- ta. „Het geeft een heerlijk gevoel dat ik nu vijf wedstrijden op rij heb kunnen winnen. Hopelijk kan ik dit doorzetten." Raemon Sluiter heeft zijn rentree in het internationale tenniscircuit niet met een toernooizege kunnen opluisteren. De Rotterdammer ging in de finale van het future- toernooi in Albufeira met 3-6 4-6 onderuit tegen de Portugees Leo nardo Tavares. Sluiter speelde in Portugal zijn eer ste toernooi sinds hij vorig jaar no vember zijn rentree aankondigde. In februari 2008 had hij afscheid genomen. Sluiter moest zich in Al bufeira via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi plaatsen. Hij sloeg zich met succes door de voor ronde. Ten koste van landgenoot Antal van der Duim haalde hij za- Tennisser Jesse Huta Galung wint de finale van een toernooi in Ita lië van Thiemo de Bakker. Rae mon Sluiter maakt zijn come back, maar verliest finale. terdag met overmacht de finale (6-1 6-2). Na acht overwinningen op rij was hij daarin echter niet op gewassen tegen Tavares. Ondanks zijn nederlaag keek hij te vreden terug op zijn rentree. „Het was spannend en enerverend, maar ik ben er happy mee. Ik wil de hier zoveel mogelijk wedstrij den spelen. Dat is zeker gelukt." Het was wel even wennen om te rug te zijn. Bij de kwalificatiewed strijden waren er geen scheidsrech ters en moest hij zelf de ballen op halen. „Dat had ik elf, twaalf jaar niet meer gedaan. Maar het was wel heel prettig dat het meteen lek ker ging. Het voelt toch anders als je in de tweede ronde verliest." Ondanks zijn goede reeks blijft Sluiter nog bescheiden over zijn ni veau. Hij vindt dat dit toernooi daarvoor nog geen goede graadme ter is. „Ik kan er pas over een half jaar echt iets over zeggen. Die tijd zal ik als een prof leven en dan heb ik wel zicht op waar ik sta." Anky van Grunsven, die met Salinero op Indoor Brabant een ongekend lage klassering haalde, in actie tijdens de kür op muziek, foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32