Zeeland 'En alléén maar omdat wij toevallig Een arsenaal aan creatieve toptalentjes 1 4 I Maandag 23 maart 2009 PZC Randy Robin Robin zit er dan wel bij, maar ei genlijk is de Honda Civic van Ran dy, die rechts staat. Randy is een jaar geleden met zijn ouders verhuisd naar Dronten, maar komt elk weekend terug naar Vlissingen. Tenminste, sinds hij zijn rijbewijs weer terug heeft gekregen. „Zijn auto is op zich wreed", zegt Robin als Randy weer uit beeld is, „maar hij heeft alles zelf gespoten. Dat is een beetje jammer." Randy's Civic heeft geen VTEC, maar wel cup-velgen. En dat is op zich al goed genoeg. Die afwijkende zwarte kleur op de bumper? „Dat maakt niet uit." Maxime Sr Michelle De wagen van Maxime en Michel le is dé Civic der Civics. Behalve een vette VTEC heeft die namelijk een Barcelona groene verflaag. „En dat is de enige kleur die in dit mo del in Nederland is geleverd", legt Robin uit. „Daar zijn er misschien maar honderd van." Maxime, die schilder is, gaat bin nenkort met zijn chick mee naar Maastricht, die daar de hogere ho telschool gaat doen. En natuurlijk gaat de Civic mee. Ze hebben 'em pas drie maanden terug via Marktplaats op de kop ge tikt, maar ze zijn er allebei verzot op. De wagen kan hard, heel hard. ft.' „Maar ik weet wat ik doe", verze- Jci kert Maxime. Jeroen Sc de rest De Honda Civic van Jeroen (twee- de van links) is eigenlijk helemaal 'W'" niet bijzonder. Geen \H"EC, geen sideskirts, geen dikke uitlaat. Al- leen een pluche konijntje over de trekhaak. „Tja, die zat er ineens op na het uitgaan." Het enige extraatje aan Jeroen's Ci vic zijn de rode Honda-letters op de achterruit. That's it. Ach, het doet hem allemaal niet zoveel. „Als het maar rijdt, toch?" En hoe! Jeroen krijgt het voor elkaar het standbeeld van Michiel de Ruyter in een seconde te doen vervagen, door hem compleet onder de rook te zetten. Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur- waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl. Als je niet beter zou weten, zou je haast denken dat de Honda Civic een authentiek Vlissings automerk is. Met dit mooie weer cruisen ze weer massaal op de 'boule'. door Wendy van den Hurk Op een zonovergoten zondag tel je in een middagje boulevard wel honderd Hondaa tjes. En dan is dat niet eens omdat ze veertig keer voorbij rijden. „Drie jaar terug was er nog maar één Civic. Met die mafkees is het begonnen. Iedereen zag hoe snel zijn auto was en hoeveel je ermee kunt. Ik was de derde. Nu zijn het er honderden. Uit Vlissingen, maar ook uit Middelburg. En die komen dan allemaal hierheen", vertelt Robin op de parkeerplaats bij Michieltje. Of ja, parkeerplaats... De échte par keerplaatsen zijn bezet. Door Mer- cedessen, uitgebouwde Golfjes en een Subaru Impreza in de ultieme race-vorm. Voor de Honda Civic's was geen plek meer en voor de Harley-club evenmin, maar die rijdt de motoragent stug voorbij als hij de Honda's nadert. „Jullie mogen hier niet staan." De jonge ren kijken elkaar quasi verbaasd aan en grijpen naar hun sleutels. „Dan gaan we wel." Braaf rijden de Civic's de boulevard af, om na nog geen kwartier weer terug te ke ren. Zonder motoragent. Het gaat ook wel eens anders, ver tellen de jongeren. „Dan geven ze zonder pardon iedereen een prent van zestig euro. Kassa!", klinkt het cynisch van Robin. „Of ze checken VTEC? VTEC staat voor Variable Valve Timing and Lift Elec tronic Control System. Dit is een klepbedieningsmecha- nisme, waarbij de motor bo ven een bepaald toerental extra vermogen levert. Burnen: de omgeving on der de blauwe rook zetten. Sideskirts: verlagingen aan de zijkant. Maar aan uitbou wen doen deze gasten niet. heel je auto. Alles. Hoe hoog de au to is, wat voor geluid die maakt, tot de wielbouten toe. Het liefst zouden ze je nog bekeuren voor een roestplek", moppert Jeroen. „Ze zien een Honda en klaar. Net reed ik twintig op de boule en dan staan mensen al dimbewegingen te maken. Al sta je stil. Dan nóg." Hoe vaak de politie wel geen Hon da's vasthoudt op haar bureau... Een week is geen uitzondering, zegt Robin. „En wij moeten maar zien hoe we thuis komen. Alleen omdat het een Honda is. Staat er een Duitser met een dikke Merce des, dan staan ze te huilen, die agenten. Tsssss." Hoe dat toch komt, die aversie te gen hun Honda's? De jongens ha len hun schouders op. „Niemand heeft last van ons", stelt Robin. „Die Harley's maken meer herrie, hoor. Of daar, zo'n aso-Volvo met zijn hardcore. Die verpest het voor ons. Maar voor ons zetten ze zelfs blokken, om te voorkomen dat we rondjes om Michiel rijden. Terwijl, wij staan hier gewoon. Te praten over auto's en, nog vaker, over vrouwen. Geen harde muziek en ook geen ruzie, nee man, ik ken al le Hondarijders. Op de één of an dere manier chili je er altijd mee. Vroeger was het nog wel eens Mid delburg tegen Vlissingen, maar nu niet meer. Wij zijn allemaal vrien den. Door die Honda's." En als gemeente de gasten dan toch vervelend vindt... „Dan moe ten ze ons maar een terreintje ge ven", zegt Robin. „Met vierhon derd meter kunnen wij wel uit de voeten. Daar, bij het station ofzo. Dan zijn we uit beeld." Robin (19) geldt zo'n beetje als dé Civic-monteur van Vlissingen. Ze bellen hem zelfs 's nachts voor on derdelen. In hoogtijdagen stonden er zeventien auto's voor de deur. „Nu tweeënhalf en nog wat spul in mijn loods. Tientallen heb ik er gehad. Laatst hadden we allemaal kiezelstenen in het olieblok van een sloop-Civic gestopt, met drie liter water. En hij deed het nog ge woon! Later niet meer, toen we er met een heftruck overheen waren gereden. Gek? Die scooters, daar deden we pas gek mee. Zo hard als je kon. Dat durft de jeugd van te genwoordig niet meer. Soms denk ik: was ik nog maar zestien." De Honda's betekenen alles voor de meeste gasten. Elke dag, na het eten, gaan ze de weg op. En op za- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Melkweg kan haar podiumplanken maar beter alvast even goed boenen: de Kunstbende stuurt een sterke delegatie creatie ve Zeeuwse jongeren naar de fina le in Amsterdam. De provinciale voorronde, gister middag in het Vlissingse Arsenaal theater, bracht weer genoeg creatie ve toptalentjes op. Leontien Pop- pe, die de wedstrijd vanuit insti tuut Scoop coördineerde, vond de middag 'helemaal fantastisch'. „De sfeer was buitengewoon goed en de zaal constant gevuld." De deelnemers moesten zich uitle ven op het thema 'macht'. In de ca tegorie taal haalden Inge de Wolf en Rein Brogeld respectievelijk de eerste en de tweede plek met hun dichtkunst. Nick Dijkstra werd der- -de. Het beste ruimtelijk werk, in de categorie expo, was van Joera Pankow. Zij maakte een fotoserie. Tweede werd Emile Bouwman, ge volgd door Charlotte Besuyen. De mooiste kledingontwerpen kwa men van de meiden van Jaorenzo. Daarna The Hipsters en Fantastic Fantasy. Anne Roth en Yaliva Dor reman van InïRed toonden de bes te dans, gevolgd door Leyla de Muynck en Lily Kok en Mlife. De groep Daar kan ik toch niks aan doen? bracht volgens de jury het leukste toneelstuk. Maar ook lyas D'Hont kon er wat van, met zijn cabaret. Anneloes Batenburg werd derde. Tenslotte muziek. Britpop- bandje Scarabee won, Najih 8c Du- nya werden tweede met hun hip hop-optreden en de electro-show van Kids Never Lie derde. Fast Feet tijdens de Zeeuwse voorronde van Kunstbende gistermiddag in het Vlissingse Arsenaaltheater. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16