land PZC113 l'Escaut zet vaart achter plannen WALCHEREN 17 Organisaties werken samen om Vlissingen vooruit te helpen. Rookpluimen boven Plaatwerkerij Graffiti-spuiters gepakt met verf op de vingers Werken bij politie of in de beveiligingssector? Hardrijders en drinkers gepakt op boulevard School Maandag 23 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl 'En alléén omdat wij toevallig een Honda Civic hebben' Dick van der Zaag: meer burgervader dan bestuurder door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je kunt wel altijd op andere initiatieven blijven wach ten, maar dan komt de stad nog niet verder. Terwijl je het ook ge woon zélf kunt doen. Samen. Dat was zo'n beetje de gedachte achter de Vlissingen Xperience. En weer was het l'Escaut-directeur Jan van Beekhuizen die (na zijn initiatief voor een scheepvaartmu seum in het voormalige vakbonds gebouwtje, red.) de mógelijkheden van Vlissingen eens op een rijtje zette, in plaats van de ónmogelijk heden. Want daar moet toch meer van te maken zijn? Twee maanden terug nam hij amb tenaren van de gemeente, de direc teuren van Palladium en AZZ, een Emergis-manager, mensen uit het Vlissingse onderwijs en uit zijn ei gen organisatie mee naar Rotter dam-Zuid. Daar bezochten ze Pact op Zuid, een project waarbij wo ningcorporaties en de gemeente sa men investeren in wijken. In een oude meelfabriek aan de Maas, in middels omgetoverd tot verzamel- kantoor voor startende onderne mers, kregen zij te horen wat in Rotterdam allemaal mogelijk was gemaakt. Een woonhotel met per soneel uit de jeugdopvang, klushui- zen, tentoonstellingen, gezamenlij ke vergaderruimte... Alles kon en de wijken knapten op. „Na die bijeenkomst barstte ieder een van de inspiratie", vertelt Van Beekhuizen's collega Thea de Feij- l'Escaut-directeur Jan van Beek- huizen heeft verschillende organi saties uit Vlissingen meegeno men naar Rotterdam om inspira tie op te doen. En dat is gelukt. ter. „Iedereen had ideeën en op de volgende bijeenkomst bleken die nog steeds te bestaan." Zo heeft Emergis de Theetuin Xpe rience getekend achter 't Trefpunt, haar dagactiviteitencentrum bij de Bonedijkestraat. Daar kan de hele buurt straks thee drinken, spelen en relaxen in strandhuisjes. De zorginstelling wil ook een woon hotel realiseren, de Pitstop Xpe rience, van waaruit toeristen rond vaarten kunnen maken. Het ROC wil 'broedplaatsen' voor startende ondernemers, op de Kenniswerf Palladium wil sleutelwerkplaatsen in wijken en een bus die hangplek ken bezoekt om jongeren binnen even te laten gamen. l'Escaut gaat vrijwilligers fotograferen voor een tentoonstelling, bewoners helpen hun tuinen op te knappen en een collectieve vergaderruimte begin nen, de Vergader Xperience. Daar voor heeft ze al een pand in de Bonedijkestraat op het oog. Prachtige plannen, maar blijft het daar niet wéér bij? De Feijter weet zeker van niet. „Iedereen is zó en thousiast. En de groep wordt ook steeds groter. Die kent weer die, die kent weer die. De kracht komt vanuit de stad. Zo is het in Rotter dam ook gelukt." VLISSINGEN - In de Zware Plaatwerkerij op het bouwkeet van de gemeente stond in lichter- Om de brand te-bestrijden moesten er twee Hoe de brand is ontstaan, is nog steeds niet Vlissingse Scheldeterrein heeft zaterdagmid- laaie. Die stond binnen gestald. Daar is niets tankautospuiten en één autoladder aan te pas bekend. De politie begint deze week een on- dag rond drie uur brand gewoed. De oude van over. Op wat houten ladders na, was de komen. Na dertig blusminuten kon het sein derzoek naar de oorzaak van de brand, loods zelf bleef ongeschonden, maar een loods verder leeg. brandmeester worden gegeven. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De politie heeft vrij dag, even na middernacht, twee Middelburgse jongens van 14 en 16 jaar op heterdaad betrapt, toen zij een bouwterrein aan de Hakewill Smithlaan bespoten met graffiti. De twee probeerden te vluchten, maar de agenten hielden ze aan. De jongens hadden de oranje verf nog op hun vingers zitten. Ze zijn na verhoor zaterdag weer vrijgela ten. De spuitbussen zijn ze kwijt. MIDDELBURG - Werkplein Walche ren, van de UWV aan de Kanaal- weg in Middelburg, zet komende week het werk in de beveiliging centraal. Politie Zeeland komt don derdag om 9.30 en 10.30 uur voor lichting geven en er zijn activitei ten als banenmarkten, vacatureca fés, workshops, bedrijfsbezoeken en speedmeets. aanmelden? Bel: 0118-751186. VLISSINGEN - Na overlastmeldingen heeft de politie zaterdagavond een verkeerscontrole gehouden op de Vlissingse boulevard. Niet onfor tuinlijk, zo bleek, want agenten be trapten zes automobilisten op het rijden onder invloed. Eentje had anderhalf keer zoveel gedronken als toegestaan. Ook kregen vijf au tomobilisten een bekeuring voor hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 68 km per uur. ZEEUWSE Dat kinderen tegenwoordig erg bij dehand kunnen zijn, dat wisten die opa en oma wel. Maar waar halen ze toch al die wijsheid vandaan Dat werd beiden duidelijk toen ze laatst op visite waren bij hun klein zoon Stefan. Het ventje van amper vijf jaar ver telde zijn grootouders dat ze op Tipredactie@pzc.nl school een project hadden voor de arme kinderen in Hi-iti. Opa begreep niet goed wat hij be doelde Jrortste de wenkbrauwen en vroeg zijn kleinzoon: „Bedoel je soms Haïti?" Minachtend keek de kleine vent hem aan. „Hi-iti opa", antwoord de de vijfjarige jongen, „wie zit er nou op school!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15