De Braakman is een y Driebanders Delta gaan de finale in Drie Nederlanders bereiken halve finale Kaarten WK zijn in trek Te koop Te huur 36 Zaterdag 21 maart 2009 PZC Dubbele winst moet goed zijn voor plaats in de play-offs. Terugblik op veertig jaar wielersport en prachtige winnaars. 5 casco multifunctionele kantoor-/bedrijfsunits Grevelingenstraat 8 te Zierikz Mlil Thesaurie door Frits Bakker SLUISKIL - De driebanders van Delta/Frans Bevers zetten van avond in het biljartcentrum van Dallinga in Sluiskil de finale in van de competitie in de eredivisie. Met de thuiswedstrijd tegen De Uitspanning, die om 18.00 uur be gint, de uitwedstrijd tegen Seat Noordhoek (morgen in Sprundel) en daarna nog drie wedstrijden te gaan wordt een gooi gedaan naar een plaats in de play-offs. Het kan bijna niet anders of Delta gaat zich bij de beste vier ploegen scharen die om het landskam pioenschap gaan spelen. Het Zeeuwse team, dat bestaat uit de Hulstenaar Jean Paul de Bruijn, de Brabander Henk Habraken en de Belgen Eddy Leppens en Peter de Backer, neemt de derde plaats op de ranglijst aan na de grootmach ten Van Donge 8c De Roo en Crystal Kelly. Delta kan die twee ploegen niet meer inhalen, maar heeft zelf een voorsprong van vier punten op Snellen Recycling en zeven pun ten op Kaleidoscoop. Teamleider Jan Kikken verwacht dat de plaatsing dit weekeinde al binnen kan zijn. „We spelen tegen twee tegenstanders die op de twee laatste plaatsen staan in de compe titie. En als we die twee wedstrij den winnen, kan ons niets meer gebeuren." Dat komt goed uit, om dat Delta daarna nog een lastig pro gramma krijgt met wedstrijden te gen Crystal Kelly (in Sluiskil op 29 maart), Van Donge 8c De Roo (uit op 4 april) en Snellen Recycling (thuis op 5 april). De dubbel van dit weekeinde wordt gespeeld in de sterkste for matie. Jean Paul de Bruijn moet weliswaar vanmiddag voor zijn topteam in Borculo een competi tiewedstrijd spelen, maar is op tijd terug. Jan Kikken: „Daarom is de wedstrijd een uur verzet." Bij De Uitspanning is de Fransman Ri chard Bitalis de meest tot de ver beelding sprekende speler. Wesley de Jaeger is één van de Belgen die aardig in opkomst zijn. Hij won eerder dit jaar onder meer van Jean Paul de Bruijn. ALBUFEIRA - Raemon Sluiter heeft gisteren de halve eindstrijd bereikt van het futuretoernooi in Albufei- ra. De Rotterdamse tennisser, die in het zuiden van Portugal zijn rentree maakt in het internationa le circuit, was veel te sterk voor Ja- vier Marti. Hij gunde de Spanjaard slechts drie games: 6-2 6-1. Sluiter, die met stip wil verschij nen op de nieuwe wereldranglijst, staat vandaag in Albufeira tegen over landgenoot Antal van der Duim. Jesse Huta Galung en Thiemo de Bakker verzekerden zich van een plaats in de halve eindstrijd van het challengertoernooi in de Itali aanse plaats Caltanissetta. Ze won nen respectievelijk van de Belg Niels Desein (7-6 6-1) en de Itali aan Stefano Galvani (6-2 6-3). door Frits Bakker PHILIPPINE - Aan een tafeltje in de zaal, tijdens de receptie van de Omloop van de Braakman, troffen vier oud-winnaars elkaar en ging het vooral over vroeger. Maarten den Bakker schudde de hand van Toine van den Bunder en zei: „Ik heb veel over je gehoord van Her man Braun, de mecanicien en fra mebouwer. Jij was toch de beroem de Schicht van IJzendijke hè?" Charles de Smit schoof aan en ver telde: „Ik heb maar twee keer in de Braakman gereden, één keer ge wonnen en één keer gevallen." Daarna stapte hij over naar de profs, maar een jaar later was zijn carrière al voorbij. „Er was iets mis met mijn bloeddruk, waardoor het beter was om te stoppen." Toi ne'van den Bunder: „Ik stapte vo rig jaar voor het eerst na heel veel jaren weer op de fiets, omdat ik Ri de for the Roses mee wilde rijden. Die dag ging het allemaal goed, maar een dag later, toen ik in Lim burg weer een rondje ging doen, kwam ik geen meter meer vooruit. Het bleek dat ik een bloeddruk van 220 had..." Charles de Smit won de tweede Omloop van de Braakman in 1971. Toine van den Bunder won er drie: in 1975, 1976 en 1978. Drie keer kwam hij alleen aan. „Ik kon niet sprinten, omdat ik eigenlijk te weinig gewicht had, maar heb wel eens 38 koersen in één jaar gewon nen met een solo." Maarten den Bakker won in 1989 ook na een so lo. Op acht kilometer voor de streep reed hij weg uit een groep je. „Voor mij is de Braakman nog altijd een monument", zei de oud-profrenner van Rabobank. „Het is een stap geweest op weg naar mijn profcarrière, want als je Vier oud-winnaars van de Omloop van de Braakman (van links naar rechts): hier kunt winnen, weten ploeglei ders dat je karakter hebt." „De Braakman is een koers met een geweldige erelijst", keek de Ter- neuzense burgemeester Jan Lo- nink terug op veertig jaar wieler sport in Philippine. „Ik heb het eens nagegaan: Jan Raas, Cees Priem en Kees Bal hebben hier ge reden, maar niet eens gewonnen. De Omloop van de Braakman viert zijn veertigste verjaardag in het bijzijn van tal van oud-win naars. Burgemeester Jan Lonink wuift de koers alle lof toe. CENÈVE - De belangstelling voor de wedstrijden tijdens de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal volgend jaar in Zuid-Afri- ka is enorm. „De vraag naar kaar ten is groot. Inmiddels zijn al 28 van de 64 duels uitverkocht", liet secretaris-generaal Jerome Valcke van de wereldvoetbalbond Fifa gis- j teren weten. ~l Sinds de verkoop van de toegangs- kaarten op 20 februari online 1 werd opengesteld, zijn 800.000 aanvragen ingediend. Vanuit Enge- x land en de Verenigde Staten is de interesse voor de kaarten het grootst. De Fifa lijkt geen last te hebben van de economische crisis, althans niet in 2008. De wereldvoetbal bond maakte vorig 135 miljoen eu ro winst. Dat blijkt uit de jaarcij fers, die gisteren in Zürich werden gepresenteerd. De inkomsten van de Fifa bedroe gen vorig jaar 703 miljoen euro. Van dit bedrag is het grootste ge deelte (te weten 94 procent) af komstig uit tv-rechten, marketing en sponsorgelden. Het eigen ver mogen van de Fifa bedraagt 662 miljoen euro. MOTEL AU PORT >w*RM1NC t Aim deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend f Huurprijs va. 950,- p- Oppervlak vanaf ca. 142 nr' (ca. 71 nr begane grond, ca. 71 nr' verdieping) incl. 2 eigen parkeerplaatsen Prijs vanaf 135.000,- excl. BTW K.K. Koppeling meerdere units is mogelijk Ook turnkey-oplevering is bespreekbaar ■■■■■■■■■■HPiHMiPt AT PROJEKTONTWIKKELING BV Voorinformatie Thesaurie ProjektontwikkelingBV Wassenaarstraat 32A 4611 BV Bergen op Zoom Tel 0164 - 235008 www.dimori.nl/thesaurie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78