eeland 'Sluis voorzitter van gebiedscommissie' Bewoners geven De Wissel 7,5 car buiten Werkstraf voor potloodventer verwelkom de Buurtschap bij Lamswaarde heet volgens deskundigen Roversberg M2Makelaars. Voorstel PvdA om toekomst commissie veilig te stellen. v*°Tp V i pOENSI N O E N S <0 PZC Zaterdag 21 maart 2009 I 25 ROVERSBERG - Inwoners van de buurtschap nabij Lamswaarde houden zich er al even mee bezig. Het waterschap zette er onlangs de plaatsnaam borden Roversberg neer, terwijl sommige straten in de omgeving zonder 's' worden gespeld. Het waterschap laat weten zich voor de naamgeving te hebben gebaseerd op historische kaarten. Ook streekhistoricus George Sponselee houdt het op Roversberg, omdat het fort dat daar ooit lag ook die naam droeg. Waarschijnlijk heeft de gemeen te een foutje gemaakt bij de straatnaamgeving, al dus Sponselee. foto Wim Kooyman MIDDELBURG - Een 37-jarige Bressi- aander is gisteren door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van twintig uur en het betalen van 546 euro scha devergoeding. In de periode juli 2007 tot en met november 2007 paste de Bressiaan- der op het toen zevenjarig dochter tje van kennissen. Dat gebeurde wel vaker en het ging altijd goed. Op twee momenten echter fout. In de slaapkamer van het meisje lag hij met ontbloot onderlijf met zijn geslachtsdeel te spelen en een andere keer, in de keuken van de Bressiaander, was het meisje even eens getuige van zijn naaktheid. Het meisje vertelde het aan haar vader en de zaak kwam aan het rollen. Ook werd, maar dat was niet tenlastegelegd, door een com puterreparateur mogelijke kinder porno op zijn laptop aangetroffen. Het vonnis was conform de eis, zij het dat de officier een hogere scha devergoeding had gevorderd. door Frank van Cooten SLUIS - De PvdA-fractie in de Slui- se gemeenteraad wil het voorzitter schap van de gebiedscommissie overhevelen van de provincie naar de gemeente Sluis. Fractievoorzitter Robert Evers stel de dit donderdagavond voor in een extra vergadering van de ge biedscommissie met de gemeente raad. „De gemeenteraad kan op de ze manier wellicht meer sturing ge ven aan de gebiedscommissie. Wij blijven onverkort achter deze com missie staan." Voorzitter en gedeputeerde Mar ten Wiersma voelt wel wat voor het voorstel van Evers en be spreekt dit tijdens de evaluatie over het functioneren van de com missie. „Het is op zich niet hele maal logisch dat de provincie voor zitter is van een-commissie die lou ter het grondgebied van de ge meente Sluis als werkgebied heeft", zegt Wiersma. Fractievoorzitter Hans Meijer (Hel der Zeeuws) ziet in het PvdA-voor- stel geen aanleiding zijn initiatief voorstel voor de gemeenteraad van donderdag in te trekken. Meijer wil dat de raad de commis sie strakker gaat controleren om dat geen zicht is op de resultaten en de geldstromen. Helder Zeeuws wil de contributie stop zetten en vervangen door geld achteraf na concreet goedgekeurde plannen. PvdA, WD en wethouder Maria le Roy beschouwen het voorstel als de bijl aan de wortel van de ge biedscommissie. Meijer had de ont stane politieke deining hierover W* Gedeputeerde Marten Wiersma voelt wel wat van het voorstel het voorzitterschap van de ge biedscommissie over te hevelen van de provincie naar Sluis. niet verwacht. „Het gaat mij om een beter financieel beheer, nota bene de hoofddoelstelling van het gemeentebestuur. Ik weet nog steeds niet wat ik krijg van de bij drage van twee ton aan de gebieds commissie en waarom ik daar blij mee moet zijn. De resultaten tot nu toe zijn immers zeer mager. Een contract met twee campings voor kwaliteitsverbetering, wat nieuwe natuur en aanpak van de Zwartegatse kreek." Meijer komt aan twee ton na het uitpluizen van begrotingen en jaar rekeningen. „Vijftig mille contribu tie en anderhalve ton aan ambtelij ke ondersteuning. Staat gewoon in openbare stukken." De voorman van Helder Zeeuws was donderdagavond overigens de grote afwezige. „De discussie over het financieel beheer speelt zich af binnen de raad en niet met de ge biedscommissie. Daarnaast had ik andere prioriteiten. Moest wer ken." IJZENDIJKE - De bewoners van de aanleunwoningen De Wissel naast verzorgingshuis Emmaus in IJzen- dijke zijn tevreden. Ze beoordelen hun woongenot met een 7,5, zo blijkt uit een kwaliteitsonderzoek van de WAC, de Woon Advies Commissie Zeeuws-Vlaanderen. Directeur Kees Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. nam het rapport in ontvangst. De bewoners melden vooral proble men met de domotica, elektroni sche snufjes zoals het alarm. Ande re knelpunten: kastjes die te laag zijn of juist te hoog, geen telefoon aansluiting in de slaapkamer en geen centrale logeerruimte. De meeste problemen worden snel op gelost, beloofde Reinhoudt. „Deze onderzoeken houden ons scherp. Het zijn vaak kleine dingen die door ons niet als probleem wor den herkend." p°k <1 1 20% Q Kom eens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Met afstandbediening knikarmscherm uit of in? Gezellig naar buiten of koel binnen? Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73