Binnenland Boze ouders spelen rol van speurder Sherlock Holmes SINGLE REIZEN Oppositie: snel onderzoek crisis KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Getuigen melden zich na oproep van ouders mishandelde jongen. Man (60) rijdt 42 jaar zonder een rijbewijs Jacques Tichelaar commissaris in Drenthe Schitterende rondreizen speciaal voor alleenstaanden (45+)! Jarige beurs houdt open dag -li 6 Zaterdag 21 maart 2009 PZC DEN HAAG - De oppositie in de Tweede Kamer vindt het de hoog ste tijd voor een parlementair on derzoek naar de kredietcrisis. „De coalitiefracties van CDA, PvdA en CU treuzelen terwijl haast geboden is", zegt WD-frac- tieleider Mark Rutte. „Er dienen op korte termijn besluiten te wor den genomen over een eventueel Europees toezicht op banken, over het bonussensysteem, over de rol van de kredietbeoordelaars die een financieel product wegen. Om de ze maatregelen goed te kunnen be oordelen, moeten we meer inzicht krijgen in de oorzaken van de kre dietcrisis", aldus Rutte. Samen met Groenlinks heeft hij begin de cember een motie opgesteld die een parlementair onderzoek moge lijk maakt. Op verzoek van de coa litie, die het kabinet niet voor de voeten wilde lopen omdat het al lerlei maatregelen moest treffen, is die in de ijskast gezet. De coalitie fracties zeiden zo'n onderzoek wel te willen, maar pas later. Rutte heeft steun van de rest van de op positie, de SGP uitgezonderd. door Annemieke Kooper DEN HAAG - Ze zijn boos, heel boos en doen er alles aan om de groep jongens in de kraag te vatten die hun 17-jarige zoon onlangs zwaar mishandelde in het Zwitserse ski-oord Zermatt. Hij houdt er ver moedelijk blijvend letsel aan over. De ouders hebben een advertentie in de Volkskrant geplaatst om de daders op te sporen. Bart Wisbrun, oprichter van de Landelijke Stichting Tegen Zinloos Geweld, vertelt waarom slachtof fers of hun familie zelf het heft in handen nemen. Daders opsporen, is dat geen taak voor de politie? „Dat klopt. Dat mensen zelfinitia tieven nemen, geeft alleen maar aan dat ze het gevoel hebben dat ze niet serieus worden genomen. Ze denken dat de politie niet ge noeg doet of hebben geen flauw benul dat die er druk mee bezig zijn. Het komt voor dat niet wordt verteld wat er achter de schermen gebeurt. Daar worden mensen on rustig van. Ze zijn radeloos. Vervol gens gaan ze zelf aan de slag." Is het verstandig om zelf voor Sher lock Holmes te spelen „Niet altijd, maar we zien het steeds meer gebeuren. Er ontstaan steeds meer eigen initiatieven. De meesten zoeken aandacht in de lo kale media. Niet iedereen kan im mers een advertentie in een lande lijke krant betalen. Het is trou wens ook voor het eerst dat ik dat "Gevaar' van al die acties is dat mensen elkaar opjutten en soms agressief worden' zie gebeuren. Het 'gevaar' van al die acties is alleen dat mensen el kaar opjutten. Ze worden onnodig onrustig en mensen worden soms agressief. We zien al dat mensen gewelddadig zijn tegenover ambu lancebroeders en politieagenten. En die kunnen vervolgens hun werk niet goed meer doen." Zou u als ouder achteroverleunen en wachten totdat de politie de da ders heeft gepakt? „Dat is moeilijk van tevoren te zeg gen. Als het mijn kind was, zou het zomaar kunnen dat ik live bij CNN zou zitten. Het is dan wel niet verstandig maar wel heel be- grijpelijk dat ouders zelf in actie komen. Hun kind is in elkaar gesla gen. En totdat iemand zegt: 'Ik zal er alles aan doen om de daders te pakken. Ik regel het, het is mijn verantwoordelijkheid', blijf je doorgaan. Als vader of moeder doe je er dan alles aan om voor je zoon of dochter op te komen." De krantenadvertentie heeft suc ces gehad, zo bleek gisteravond. Getuigen van de mishandeling hebben zich gemeld. Dat liet de Haarlemse advocaat Menno Jan sen weten. Het gaat om twee jon gens uit Bussum die het slachtof fer die nacht hebben ontzet en in veiligheid gebracht. Volgens Jan sen werd de hoofddader al snel via het netwerk Hyves opgespoord. De jongen ontkende echter. De fa milie en het slachtoffer wilden ex cuses van de hoofddader en ook dat hij een bedrag stort in de kas van de stichting tegen zinloos ge weld. Dat heeft hij vooralsnog ge weigerd. De Bussumse scholieren ontvangen een beloning voor hun getoonde moed, schreef de familie in de advertentie. HOOGEZAND - De politie heeft don derdagmiddag een 6o-jarige man uit Hoogezand van de weg ge plukt, die niet alleen dronken ach ter het stuur zat maar ook sinds zijn achttiende al zonder rijbewijs bleek te rijden. Op het bureau bleek de man ook nog eens meer dere boetes open te hebben staan. Hij kreeg een proces-verbaal. DEN HAAG - PvdA-Tweede Kamer lid Jacques Tichelaar wordt per 1 mei de nieuwe commissaris van de koningin in Drenthe. Het kabi net gaat akkoord met zijn benoe ming. Tichelaar was van februari 2007 tot 22 april vorig jaar fractie leider van de PvdA in de Kamer. Hartproblemen noopten hem, ge woon fractielid te worden. Altijd een |l.persoonsXamer. II j* [VfSfF Istanbul Kies deze zomer voor Kreta, volgens velen het mooiste eiland van Griekenland! U geniet hier vanaf slechts 699 van een ideale combinatie van strand en cultuur! 8 dgn KRETA, CULTUUR NATUUR v.a. 699 Ruïnes met een rijk verleden, kloosters, wijndorpen, havenstadjes, olijfboomgaarden en bruisende badplaatsen... u vindt het hier allemaal! De 4 excursies die zijn inbegrepen nemen u mee naar Knossos, het sfeervolle Rethymnon, het eilandje Spinalonga, het vissersplaatsje Elounda en het levendige Aghios Nikolaos. Vertrekdata: 16/4, 7/5, 4/6, 24/9 en 15/10 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22631 Wilt u werkelijk alle highlights van Turkije zien? Dan is deze rondreis een absolute aanrader! U boekt al vanaf slechts 749 inclusief ontbijt, diner en prachtig excursieprogramma! 15 dgn HIGHLIGHTS VAN TURKIJE v.a. 749 Van de antieke steden ais Aspendos en Efeze tot de metropool Istanbul en van de badplaats Antalya tot de hoofdstad Ankara, alle indrukwekkende steden passeren de revue. Ook bewonderen we enkele natuurwonderen zoals de sneeuwwitte kalksteenterrassen van Pamukkale en de tufsteenlandschappen van Cappadocië. Vertrekdata: 14/4, 16/6, 15/9 en 13/10 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22639 Eén van de populairste vakantielanden van dit moment is China! Wij bieden u een zeer complete rondreis langs vele highlights aan vanaf slechts 1999. Nergens voordeliger! 15 dgn KLASSIEK CHINA v.a. 1999 Deze reis start in Beijing, waar we o.a. de Verboden Stad bezoeken en een wandeling over de Grote Muur maken. Vervolgens reizen we naar de unieke steden Xi'an met het beroemde Terracottaleger, Luoyang, het waterstadje Suzhou en 'Paradijs onder de Hemel' Hangzhou. We eindigen in de moderne metropool Shanghai. Vertrekdata: 15/6, 13/7-, 24/8, 20/9, 5/10 en 1/11 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22641 waarom zou je verder zoeken 15 cpm '2' AMSTERDAM - Drukte bij de entree van de beurs aan het Beursplein in Am sterdam. Beursbedrijf NYSE Euronext hield een open dag ter ere van zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6