Zeeland PZC Raad achter gesloten deuren Honderdjarige kookt nog steeds eigen kostje ZONDAG GEOPEND Alternatieve routes mountainbikers Brugman 21 Zanglust jubelt voor jubileum ZEEUWS-VLAANDEREN 22 22 Fracties Terneuzen willen optimale informatie over skihal. Molenaar Piet Luteijn uit Sasput viert eeuwfeest met receptie. Bewoners wandeldreef in Clinge klagen hun nood bij de gemeente. van 12.00 tot 18.00 uur Pontje van Sluiskil is belangrijk voor toekomst kanaaldorp Zaterdag 21 maart 2009 W Steen kreunt onder hoge belastingaanslag van overheden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen praat maandagavond achter gesloten deuren over de pro blemen rond de invulling van de winkelruimte bij de skihal aan de rand van de Koegorspolder. Dan geeft ook plaatsvervangend hoofd officier van justitie Jo Valente uit leg over het justitieel onderzoek naar vermeende witwaspraktijken van de eigenaar van coffeeshop Checkpoint in grond en activitei ten in die polder. Het presidium - de negen fractie voorzitters en burgemeester Jan Lonink - beraadslaagde urenlang over de status van de raadsvergade ring. Lonink, na afloop: „De zaak is inderdaad uitputtend besproken en uiteindelijk heeft het presidium unaniem besloten niet openbaar te vergaderen. De fractievoorzit ters willen maandag optimaal geïn formeerd worden over de achter gronden van de kwestie rond de detailhandel en alles wat daarmee samenhangt. Omdat daarbij waar schijnlijk ook juridisch gevoelige informatie wordt verstrekt, hou den we het besloten." Eerder deze week verzekerden na genoeg alle fractievoorzitters nog met grote nadruk dat ze tegenstan der waren van een besloten be raadslaging. Daarmee geconfron teerd, verklaart Henk Siersema (CDA): „Maar om echt alle infor matie, die ik nodig heb, te verga ren, is een besloten vergadering onontkoombaar. Als de beant woording van het college rammelt, wordt het een ander verhaal." Ook de coalitiepartners PvdA en Top/Gemeentebelangen willen eerst uitgebreid informeel worden bijgepraat over de gebeurtenissen, die vooraf zijn gegaan aan de afwij zing van grote detailhandelszaken WJ De gemeenteraad van Terneuzen praat maandag achter gesloten deuren over het justitieel onder zoek naar vermeende witwas praktijken door Checkpoint. door de provincie. Een aantal klei nere fracties overweegt de vergade ring te boycotten. De raadsleden krijgen maandag middag van B en W een uitge breid feitenoverzicht, 's Avonds kunnen daarover vragen worden gesteld, die het college deels in een later stadium zal beantwoorden. Donderdag 2 april wordt opnieuw over de kwestie gediscussieerd in de raadscommissie Bestuur en Middelen, dan in het openbaar. Voorzitter Johan Robesin van de Statenfractie van de Partij voor Zeeland maakt zich zorgen over de 'ernstig verstoorde verhoudin gen' tussen de provincie en de ge meente. Hij vraagt GS daarin snel verandering te brengen. BRESKENS - Het ouderenkoor Zang- lust viert het robijnen jubileum morgenmiddag met een uitvoe ring in de Samen-Op-Wegkerk in thuisplaats Breskens. De jubileumzanguitvoering begint om 15.00 uur. De 26 koorleden, in leeftijd variërend van 62 tot 92 jaar, zijn nog steeds goed bij stem. „U kunt zich daar morgen zelf van op de hoogte stellen en wie weet krijgt u ook zin om uw stemban den eens flink aan het werk te zet ten", schrijft de secretaris in een aankondiging. Zanglust is niet bang voor een vergelijking met kwinkelerende, jongere koren en heeft daarom het startersorkest Exelsior uit Cadzand uitgenodigd. De twee koren staan garant voor een gevarieerde muziekmiddag. door Wilma Valk SASPUT - Hij wordt vandaag hon derd, maar Piet Luteijn uit Sasput laat zich nog helemaal niks wijsma ken. Hij woont samen met zijn zoon Tonnie (63), maar voor de boodschappen, stapt hij zelf wel in de auto. En koken, dat doet 'ie ook zelf. „Ik kook graag. Da's niks voor Tonnie, die is nog veel te jong." Hij serveert zelfgebakken cake bij de koffie. Hij verontschuldigt zich: „Jammer, ik had liever een taart ge bakken. Mijn cognactaart is be roemd! Volgende keer dan maar." De eerste felicitatie voor zijn hon derdste verjaardag arriveerde enke le dagen geleden al. Uit Amerika, van de kleindochter van 'zijn' ma joor uit de Tweede Wereldoorlog. Maar over die tijd wil Piet Luteijn niet zoveel vertellen. „We vochten aan de Willemsvaart bij Den Bosch. Ik praat er liever niet over. Wel ga ik nog steeds naar de jaar lijkse herdenking in Den Dun- gen." Liever praat hij over zijn leven in zijn geboorteplaats Sasput. „Mijn grootvader en vader waren mole naar. Dus moest ik de traditie voortzetten. Aan het einde van de oorlog is onze molen kapot gescho Piet Luteijn bij een mini-uitvoering van zijn molen. Hij stopte dertig jaar geleden als molenaar. „Al het kleinschalige verdween." foto Camile Schelstraete ten. Na de bevrijding was er geen materiaal om hem op te knappen. Ik heb toen in de schuur een nieu we maalderij gebouwd, elektrisch dat wel, maar met echte molenste nen. De maalderij is nog helemaal intact, maar dertig jaar geleden ben ik er zelf mee gestopt." De molenaar was op dat moment de laatste neringdoende in Sasput. Zijn vrouw overleed jaren geleden. Naast zijn zoon werd er uit hun huwelijk een dochter geboren. Lu teijn heeft één kleindochter. Piet viert zijn verjaardag met een recep tie en een familiefeestje. Honderd, hoe dat voelt? Hij lacht: „Ik heb al een pacemaker en valse tanden, straks nog een haarstukje en ik ben weer compleet..." door Harold de Puysseleijr CLINGE - De gemeente Hulst zoekt samen met stichting het Zeeuwse Landschap en andere organisaties naar alternatieve routes voor mountainbikers. Dat blijkt uit het antwoord van de gemeente op een brief van bewo ners van de Bisschoppendreef in Clinge. Die melden de gemeente dat mountainbikers de hele week door voor verkeersonveilige situa ties zorgen in de ooit zo rustige wandeldreef 'Door toertochten van fietsclubs flitsen minstens drie honderd tot zevenhonderd moun tainbikers de Bisschoppendreef door. Vaak in beide richtingen, waardoor er verder weinig of geen PPJ De gemeente Hulst zoekt samen met andere organisaties naar al ternatieve routes voor mountain bikers om conflictsituaties met wandelaars te vermijden. plaats meer is voor wie dan ook', schrijven omwonenden. Het probleem in de bossen in de omgeving van Hulst speelt al vele jaren. De gemeente wil routes voor fietsers en wandelaars liefst scheiden. Ook zou ze de toertoch ten willen beperken tot enkele rit ten per jaar en ook een maximum stellen aan het aantal deelnemers. Voor de Bisschoppendreef denkt de gemeente er aan die tot verbo den gebied te verklaren voor mountainbikers om zo de gewens te rust terug te laten keren. Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69