Sport beetje tegen hem op' Boogaard heeft iets om naar toe te werken Gideon Imagbudu is nog lang niet fit Kaderteam lijdt zware nederlaag Groene Ster kent weinig problemen Carlo van Minde is uitgeturnd in Cottbus VVV-Venlo blijft op titelkoers Heerenveen verliest uitzicht op plek twee PZC Zaterdag 21 maart 2009 '3 7 HOEK - Het ziet er naar uit dat Gi deon Imagbudu een operatie aan de knie moet ondergaan. De middenvelder van Hoek is de ze week terug naar een specialist gegaan, omdat de problemen met zijn knie niet zijn opgelost. Imag budu raakte in de thuiswedstrijd tegen Jodan Boys geblesseerd. Hoek-trainer Gaby Dentanet: „We moeten er vanuitgaan, dat het al leen met een kleine ingreep is op te lossen, maar dat zou wel beteke nen dat we hem voor de rest van het seizoen moeten missen." RUMPT - Het kaderteam van 's Lands Welvaren kreeg in Rurnpt een pijnlijke 8-o-nederlaag te slik ken. Met nog vier wedstrijden te gaan komt een plaats in de playoffs op de tocht te staan voor de ploeg uit Kwadendamme. Het dient gezegd dat de nederlaag geflatteerd was, want Jan Goud zwaard en Jaap Hameling verloren met slechts enkele puntjes ver schil. Met wat geluk en koelbloe digheid was een gelijkspel moge lijk geweest, maar het kwam er niet van. VUSSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster kenden in de kwartfinale van de strijd om de districtsbeker weinig problerten met Gamma Bouwmarkt uit Veld hoven. De Vlissingse eersteklasser won met 7-3. Said Bouzambou leg de met twee treffers in de eerste 25 minuten de basis voor die zege. In de tweede helft waren Etienne Mallie (2x), Salim Ben Sellam (2x) en Hoessein Bouzambou de doel puntenmakers. Nadat het 5-1 was geworden stribbelde Gamma nog wel wat tegen. COTTBUS - Voor turner Carlo van Minde is het wereldbekertoernooi in Cottbus voorbij. De gymnast uit Goes werd twintigste op vloer en hij kwam ook tekort op sprong (14.916). Ook Anthony van Assche miste de finales van de onderdelen waarop hij uitkwam. De turner ">it Sas van Gent werd zestiende op ringen (score 13.90) en negentien de bij het voltigeren. Epke Zonder land, Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder en Wyomi Masela haalden namens Nederland wel finaleplaat sen. RIJSWIJK - VW-Venlo blijft op titel koers in de eerste divisie. De Ven- Ionaren wonnen gisteravond de lastige uitwedstrijd bij Fortuna Sit- tard met 1-0. Keisuke Honda, met zijn veertiende competitietreffer, zorgde voor de beslissing. Achter volger RKC Waalwijk blijft op ne gen punten volgen. RKC versloeg MVV met 2-0. Over twee weken treffen VW-Venlo en RKC Waal wijk elkaar in Venlo. Haarlem, met de Zeeuwen Wilmer Kouse maker en Rogier Veenstra in de ba sis, speelde 0-0 bij Veendam. DOETINCHEM - SC Heerenveen lijkt te zijn afgehaakt in de strijd om de tweede plaats in de eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions Lea gue. Het elftal van de Noorse trai ner Trond Sollied verloor gistera vond verrassend bij degradatiekan didaat De Graafschap met 2-0. De Israëlische aanvaller Ben Sahar en invaller Peter Jungschlager maak ten de doelpunten op de Vijver berg. De Graafschap verliet door de zege de laatste plaats. Volen- dam staat nu weer laatste. ren op acties van een ander." Alleen door veel te trainen, slijpen die automatismen er in. Van Put eist daarom dat iedereen er op dinsdag en donderdag is. „Je denkt wel tien keer na voordat je je af meldt", zegt Petra Rijn. „En da's foto Dirk Jan Gjeltema ook goed, want daardoor zijn we op de trainingen bijna altijd com pleet en doen we het nu zo goed." In tegenstelling tot in voorgaande jaren worden nooit meer de kant jes er vanaf gelopen. Van Boven: „Juist omdat je weet dat Chris er Tjoba-Vitesse Het beslissingsduel wordt ge speeld op neutraal terrein, in sporthal Veerhuis in Oud-Gas tel. De aanvang is 15.00 uur. In de reguliere competitie speelden de eersteklassers twee keer tegen elkaar. Tjoba verloor thuis met 13-14 en won in Barendrecht met 11-7. Tjoba heeft van alle ploegen in de poule veruit de minste te- gengoals: 165 in veertien wed strijden. Vitesse heeft er 189. Qua doelsaldo ontlopen de twee elkaar echter nauwelijks: Tjoba heeft +33, Vitesse +32. zoveel tijd in steekt en zo fanatiek is, kun je het niet maken om het niet goed te doen." Binnen de groep is er veel respect voor de trainer, die in België nog een drukke baan als rechercheur heeft en daarnaast aan het roer staat van de Belgische selectie on der negentien jaar. „Ik kijk best wel een beetje tegen hem op", be kent Melissa de Jonge. „Je weet dat hij het goed doet in België en dat geeft hem best een naam." Petra Rijn: „Hij is superfanatiek, is heel veel met korfbal bezig, bestudeert de tegenstanders...ik ben echt blij dat hij bij ons zit." Esther van Bo ven: „Ik heb nog nooit een wan klank gehoord over het vele wisse len van hem. Als je er een keer naast staat, accepteer je dat. Hij heeft ër altijd een goede uitleg bij." Bijkomend effect van het ge wissel is dat er binnen de vereni ging geen duidelijk 'Tjoba 1' meer bestaat. „Voorheen hadden we - waarschijnlijk onbewust - nog wel eens een air van: ik sta in het eer ste", weet Van Boven. „Dat was meestal voor een heel seizoen wel zeker. Nu dus niet. Dat verhevene is er vanaf." van Moorsel. Dat was bijzonder." De tocht van 130 kilometer ging haar goed af. Ze bleef dicht bij het peloton en op de klimmetjes kon ze meekomen. Vijftig kilometer voor de eindstreep ging ze echter onderuit. Toch finishte ze nog als 106e. Haar vader en broers deden altijd al aan wielrennen maar Boogaard interesseerde het lange tijd niet. Tot ze een aantal jaar geleden toch op de fiets stapte. Inmiddels han gen er meerdere fietsen in de gara ge en is ze intensief met de sport bezig. „Mijn vriend fietste al regel matig en samen hebben we sinds ik begonnen ben veel toertochtjes gemaakt." Toen in 2007 er een tocht voor het goede doel werd georganiseerd, van Nice naar Goes, besloten ze deel te nemen. Ze was de enige vrouw in de groep en ze haalde de eindstreep. Daarmee wekte ze de interesse van trainer Fonny Kind van het Rabo Lady Force team. „Hij vroeg of ik mee wilde trainen en vorig jaar september ben ik op genomen in de ploeg. Het gaat hartstikke goed tussen al die jonge meiden. Ik krijg veel tips van ze." Haar eerste criterium en pas haar derde wedstrijd ooit, werd de Ron de van Oud-Vossemeer. Ze had het moeilijk. Ze werd gedubbeld en werd uit de koers gehaald. „Het kwam op veel bochtenwerk aan. Het was heel anders dan in de grote tochten. Telkens als ik een beetje meekwam, was er weer een bocht. Hierdoor verloor ik snel heid." Hoewel ze laat met wielrennen is begonnen, kent ze geen fysieke on gemakken. Haar lichaam herstelt goed na een wedstrijd. Ze deed al tijd al veel aan sport, zoals tennis, skeeleren en turnen. Haar lichaam ziet er topfit uit. „Ik krijg goede be geleiding. Ik moet goed eten en drinken en mijn nachtrust nemen. Dat helpt om mijn lichaam snel weer in conditie te krijgen." „Het fijne aan het meedoen aan wedstrijden vind ik het idee dat ik nu een doel heb om naar toe te werken. Al geloof ik niet dat ik ooit met de top mee kan want dan moet je er echt elke dag mee bezig zijn, en die tijd heb ik niet." Boogaard heeft een eigen make- laarsbedrijf dat ook gerund moet worden. „Ik zou het niet anders willen. Na een dag werken is het fietsen een uitlaatklep, even je ac cu voor de volgende dag weer opla den." Sonja Boogaard: „Na een dag werken is het fietsen een uitlaatklep." foto Lex de Mec-+er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67