Zeeland Eerste anti-hagelkanon op Tholen ueenmum RFT rekent op steun in strijd tegen windmolens bij Stavenisse Gratis Twee ton om CWI te behouden Gratis proefrijden hoge ortinge waardebepaling voor uw woning? Fruitteler uit Smerdiek probeert alvast begrip te kweken bij omgeving. Meer geld nodig voor kunstwerken Kluchtige komedie in dorpshuis van Kats Muziekuitvoering door OKK in Wemeldinge Arti carnaval viert half-vastenbal in Goes Officiële opening van Postweg in Lewedorp Dressman/ Mannequin pzc Zaterdag 21 maart 2009 I 27 www.dek.nl ZATERDAG 28 MAART I 1.00 - 16.00 UUR GOES: Olympiaweg 1 MIDDELBURG: Elektraweg I TERNEUZEN: Handelspoort I P a"e verkeers leidingen tholen - Het Thoolse college wil twee ton uittrekken om de vesti ging van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in het gemeen tehuis overeind te houden. Het Rijk is van plan enkele kleine re vestigingen van het CWI te slui ten. Die in Tholen zou op janua ri 2011 dichtgaan. Het college ziet de voorziening echter niet graag verdwijnen en vraagt de gemeente raad om voor de jaren 2011 en 2012 steeds een ton uit te trekken om het CWI te behouden. Door de huidige economische cri sis is het volgens wethouder Ma rianne Velthuis de laatste tijd merkbaar drukker geworden in het Thoolse CWI. „We willen de kwaliteit daarom op peil houden." 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - André Alke- ma uit Sint-Maartensdijk gaat als eerste fruitteler op Tholen een an ti-hagelkanon plaatsen. Hij krijgt toestemming van de gemeente om het apparaat bij wijze van proef één seizoen te gaan gebruiken. Alkema is blij met dat besluit, al had hij liever gezien dat hij het an ti-hagelkanon meteen definitief had mogen plaatsen. „Maar de praktijk in andere delen van Zee land leert dat je zo'n apparaat echt niet zomaar weer moet wegha len", zegt de fruitteler, die een be drijf heeft aan de Veerhoekseweg bij Sint-Maartensdijk. Alkema beseft dat het apparaat be hoorlijk wat lawaai maakt. Daar om is hij bij ruim tien buren in een straal van vier- tot vijfhonderd meter rond zijn bedrijf op bezoek geweest. Zo hoopt hij draagvlak te creëren. „Ik heb de mensen uitge legd wat hagelschade voor mij be tekent en dat ik zo'n apparaat daar om hard nodig heb. De meeste bu ren hadden begrip, maar een paar waren er minder blij mee. Ik kan dat begrijpen, al hoop ik dat ze uit- Omdat zijn oogst de afgelopen ja- ren regelmatig hagelschade op liep, wil fruitteler André Alkema uit Sint-Maartensdijk een anti-ha- gelkanon gaan gebruiken. t-3USÏb SINT-MAARTENSDIJK - Burgemeester en wethouders van Tholen vragen de gemeenteraad nog eens tienduizend euro uit te trekken voor het behoud van twee kunstwer ken, die anderhalfjaar geleden uit het gesloopte Markie- zaat College zijn gered. Het gaat om het glasappiique van Lex Horn (foto) en de muurschildering van Peter Alma. De werken worden la ter in het nieuwe Haestinge in Sint-Maartensdijk ge- door Rob Paardekam STAVENISSE - De Reformatorische Fractie Tholen (RFT) dient in de raadsvergadering van 31 maart een motie in om te voorkomen dat op het eiland Tholen nieuwe wind molens worden gebouwd. Raads lid Rien Klippel is vrij zeker van zijn zaak. „Ik denk dat de motie het gaat halen." Klippel gokt op de steun van Alge meen Belang Tholen, de Christen- Unie en de PvdA. Als zij de motie steunen, haalt hij een nipte meer derheid van elf van de negentien zetels. Klippel zegt al een beetje ge polst te hebben bij de genoemde partijen en denkt dat ze hem later deze maand steunen. Klippel heeft de Thoolse nota over windenergie er nog eens op nage slagen en daarin staat dat in de ge meente voor 22,5 megawatt aan windenergie moet worden opge wekt. Destijds, toen turbines nog kleiner waren, werd aangenomen dat daar veel windmolens voor no dig waren. Maar nu wordt die 22,5 megawatt volgens Klippel al ge haald met de turbines in Sint-An- eindelijk ook begrip voor mijn si tuatie kunnen opbrengen." Alke ma wil de mensen uit de omge ving een keer uit te nodigen voor een demonstratie als het anti-ha- gelkanon er binnenkort staat. De Thoolse fruitteler zegt de afge lopen jaren regelmatig hagelscha de te hebben gehad, waardoor hij heel veel appels moest weggooien. Drie en vier jaar geleden was het bijzonder erg, maar ook vorig jaar richtte de hagel schade aan. Alke ma besloot toen een anti-hagelka- non te gaan plaatsen. „Het is een enorme investering, maar ik heb er vertrouwen in. In Krabbendijke, waar ook een kanon staat, hebben ze al jaren geen hagel gehad." Het anti-hagelkanon schiet ionise rende schokgolven in de atmo sfeer, die ervoor zorgen dat de ha gel als regen op de gewassen valt en geen schade veroorzaakt. Dat gaat gepaard met harde knallen. Na het seizoen wil de gemeente het gebruik gaan evalueren met de eigenaar en omwonenden. plaatst. Eerder trok de gemeenteraad al 25.000 euro uit om de kunstwerken te behouden. Nu is tienduizend eu ro extra nodig voor het herstel en het opnieuw plaat sen. Het glaskunstwerk van Horn staat momenteel in een atelier in Amsterdam, waar het wordt opgeknapt. De muurschildering is opgeslagen in een loods in Sint-Maartensdijk. De nieuwbouw van Haestinge begint vermoedelijk in het najaar. foto Chris van Klinken KATS - Amateurtoneelvereniging Comedia della mare uit Kats speelt zaterdag 4 april de 'kluchtige kome die' Mee Arjaon nae Bami in dorps huis De Vriendschap in Kats. Het door Bernd Spehling geschre ven stuk wordt vanaf 20.00 uur uit gevoerd. Kaarten zijn te bestellen bij de familie Hollestelle aan de Ha- merstedestraat 31 in Kats, tel: 0113-600332. De toegangsprijs be draagt vijf euro. Basisscholieren be talen 2,50 euro. WEMELDINCE - De leerlingengroep en fanfare van muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst (OKK) uit Wemeldinge geven vanavond in dorpshuis De Wemel in Wemel dinge de jaarlijkse uitvoering. Zij staan allebei onder leiding van diri gent Anton Kempe. Ook de slag werkgroep met dirigent Arno Mul ler treedt op. In de pauze is er een grote verloting. De uitvoering be gint vanavond om half acht. De toegang is gratis. GOES - De vastentijd is halverwe ge. Stichting Arti carnaval viert dat vandaag met een half-vastenbal in café Baarends aan de Voorstad in Goes. Een dweilband speelt, er is een Amerikaanse verloting en heel veel foto's van het carnaval van dit jaar zijn er te zien. Bezoekers kun nen een motto voor het carnaval 2010 kiezen: 't Zit wee in de lift, 't Is een hrote poppenkast óf Me bin in ooghere sferen. De bal begint om 14.00 uur en de entree is vrij. LEWEDORP - Met carnaval mocht gedeputeerde Toine Poppelaars de vernieuwde Postweg in Lewedorp al officieus openen. Hij is er aan staande vrijdag weer bij, als de Postweg officieel wordt ingewijd. De Borselse wethouder Marga Ver- mue staat hem bij. Het feest be gint om 14.00 uur in café De Tol. Poppelaars en Vermue rijden daar na in een koets over de Postweg naar het kerkplein waar de weg of ficieel geopend wordt. naland en de toekomstige molens op Sint Philipsland. Daarom zou den de geplande windmolens bij Stavenisse en Sint-Maartensdijk onnodig zijn vindt, de RFT. Algemeen Belang Tholen (ABT) is de enige partij die op dit moment al voluit steun toezegt aan de mo tie van Klippel. „Die 22,5 mega watt is een vondst", vindt raadslid Hans Boulogne. „Dat hadden we eigenlijk allemaal moeten zien." De Christenunie staat sympathiek tegenover de motie, maar wil nog geen definitieve steun uitspreken. persona support Start per 1 april a.s. de cursus duur: 10 wkn kosten: 225,- locatie: Westwal 45 Goes wie: Alle leeftijden va 16 jaar welkom! Bel voor aanmeldingen en/of inlichtingen op werkdagen tussen 18- 21 u 06- 21 51 55 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63