Zeeland ^Convenant is pure noodzaak' bij VENESTRA fietsers houden toch voorrang makelaar Aanhangers voor brandweer Vechtersbaas krijgt boete venesTR Vlosselvoorman drukt twijfels over transitie /an sector de kop in. M2Makelaars.nl Percussiepodium in de Stads Ring OPEN OCHTEND Leerlingen van Goese scholen ruimen op JPZC Zaterdag 21 maart 2009 25 4oor Ali Pankow iRUINISSE - Voorzitter Wout van Jèn Berg van Vereniging Alge neen Vissersbelang in Bruinisse i aat er geen twijfel over bestaan: iet convenant met natuurorganisa- :ies en overheid is de enige manier om als mosselsector te blijven be- ,taan. In een bloemrijk betoog bestreed hij gisteravond tijdens de jaarverga dering de twijfels rond de nood zaak van de drastische overgang binnen de mosselsector. Het kan niet anders, benadrukt de mosselvoorman. Hij is intens be trokken geweest bij het traject van ffustatie naar hoop, dat de mossel visserij het afgelopen jaar heeft doorgemaakt. Van den Berg schets te gisteravond een globaal beeld van de strijd die door middel van protestacties werd gestreden met de natuurorganisaties. „Is het de moeite waard geweest en wat le vert het op?", analyseerde hij ver volgens. De druk door massale pro testleuzen en opzeggingen bij Post codeloterij en Natuurmonumen ten leidden er toe dat de politiek het mosseldossier een hoge priori teit heeft gegeven. „Ons Geef Nooit Op heeft resultaat gehad", aldus Van den Berg. Naast een opsomming van positie ve effecten van genoemd conve nant, zegt hij erop te vertrouwen dat de noodzakelijke vergunnin gen voor de Mosselzaadvanginstal- laties (mzi's) tijdig rond zullen zijn. Over twee weken moeten die immers al het water in. Verder voorziet Van den Berg nog een omvangrijke taak voor de ei gen Producentenorganisatie bij de regeling van oude rechten van zaadvisserij en nieuwe rechten van mzi's. Volgens Van den Berg zal het uit eindelijk gaan om de aanvoer op de veiling. WISSENKERKE - Het brandweer korps van Noord-Beveland kan de komende jaren weer met een volle dige uitrusting uitrukken. De gemeente wil twee aanhangers kopen voor de posten in Kortgene en Wissenkerke. Het brandweer voertuig van Kortgene kampte met problemen met de maximale belasting. Daarom werd de schuif- ladder en een flink aantal gereed schappen van het voertuig verwij derd. Het materiaal dat niet meer in de brandweerwagen kan, wordt nu in de aanhanger vervoerd. De post Wissenkerke ruilt zijn aan hangwagen in voor een lichter type, omdat veel brandweerlieden niet bevoegd zijn om met een zwa re aanhanger te rijden. De aanhan gers kosten per stuk 2495 euro. MIDDELBURG - Een 27-jarige Goese- naar is gisteren door de politierech ter in Middelburg veroordeeld tot een boete van driehonderd euro en een voorwaardelijke taakstraf van twintig uur. Het vonnis was conform de eis. Hij kreeg het op 20 april vorig jaar in Goes aan de stok met een plaats genoot en gaf hem - nadat hij eerst een klap had ontvangen - een trap in de maag en een stomp in het gezicht. Het slachtoffer viel op de grond en de 27-jarige maak te zich uit de voeten. Terwijl het slachtoffer nog op de grond lag kreeg hij van een onbekende nog een trap in het gezicht. ioor Harmen van der Werf jOES - Het fietsverkeer op de ro- I onde bij de Goese vestiging van .fcDonald's en de Zeelandhallen ïoudt toch voorrang. [Dit blijkt uit de lijst met verkeers- larojecten die het Goese college an B en W gisteren bekend heeft 'emaakt. Het college wilde eerder petsers op dit stuk van de Antho- y Fokkerstraat - waarvan de ro- mde bij McDonald's deel uit- aakt - voorrang ontnemen. Het autoverkeer op de 's ochtends en laat in de middag vaak verstopte Anthony Fokkerstraat zou dan be ter kunnen doorstromen. Eind vorig jaar zijn daarvoor in de Goese gemeenteraad de plannen gepresenteerd. Op veel enthousias me kon het ontnemen van voor rang aan fietsers niet rekenen. Van de Anthony Fokkerstraat ma ken dagelijks honderden scholie ren gebruik, op weg van Heinkens- zand naar Goes en vice versa. Goe se raadsleden vreesden dat er veel ongelukken zouden gebeuren, als fietsers voortaan aan automobilis ten voorrang moesten geven. B en W van Goes hebben nu geko zen voor het dit jaar nog aankle den van de rotonde met waarschu wingstekens. Kosten: 200.000 eu ro. Dit betekent tevens dat er voor lopig geen fietstunnels komen, zo als was beloofd na een dodelijk on geval begin 2006. De tunnels ble ken duurder dan verwacht. GOES MIDDELBURG - Djembé Mzungu geeft morgenmiddag een work shop djembé voor beginners in de Stads Ring, aan de Kruitmolen- laan in Middelburg. Bedoeling is om met zoveel mogelijk mensen 'lekker te jammen' en met de vijf euro deelnamekosten een goed doel in Afrika te steunen. OES - Leerlingen van Goese scholen Pontes en et Ostrea Lyceum maakten gisteren Goes-Oost :hoon. In groepjes van drie gingen ze de straat p met ieder een taak. Milieuwethouder Joost Adriaanse, gaf om negen uur het startschot en reikte twee uur later een wisselbeker uit aan leer lingen van de winnende school, het Ostrea Ly ceum. De opschoonochtend werd gehouden in het kader van de landelijke opschoondag, met als doel leefomgevingen zichtbaar schoner te maken door het opruimen van zwerfafval. foto Willem Mieras ZATERDAG 28 MAART 2009 10.00 -12.30 UUR MIDDELBURG Iiak kennis met ons veelzijdige aanbod op gebied van en creatieve cursussen tiperspoort 12, 18 en 21 www.zeeuwsemuziekschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61