Zeeland 1 'Weinig dorpen zijn zo sterk poezie rond or monument Belgische baggeraar wil helpen strandje Baarland op te spuiten Lezing aanpak ziektes en ongedierte in tuinen Zeeuwsen Aevond in dorpshuis Kamperland Gezellige middag voor oudereirin Jeugdhoeve 22 I Zaterdag21 maart 2009 PZC COLIJNSPLAAT - De Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ) en het literaire tijdschrift Ballustrada hebben een poëziewedstrijd uitge schreven ter gelegenheid van de onthulling van het Monument voor de verdronken dorpen in Zee land, komend najaar in Colijns- plaat. Dichters kunnen in de periode van april tot 15 augustus maxi maal drie gedichten inzenden over het thema 'verdronken geschiede nis'. In Nederland of elders. Het thema mag zowel historisch, folk loristisch, mythologisch als allego risch worden opgevat. De drie bes te gedichten worden beloond met geldprijzen van respectievelijk 350, 150 en 50 euro. Ook worden ze ge publiceerd in het kwartaalblad Zeeuws Erfgoed van de SCEZ. Een selectie van de beste gedichten krijgt een plek in het literaire tijd schrift Ballustrada. De uitslag van de wedstrijd wordt bekendgemaakt tijdens de onthul ling van het monument in okto ber. De jury bestaat uit Leo Adriaansen van de SCEZ en dichters Emma Crebolder, Kees Klok, Theo Raats, Theo Schrijer, André van der Veeke en Jan J.B. Kuipers. De voorwaarden en het volledige re- gelement zijn te vinden op www.scez.nl 's-CRAVENPOLDER - Hoe pakt een echte tuinliefhebber ziektes en on gedierte zoals luizen in zijn tuin aan? Een medewerker van het che misch bedrijf Bayer komt daar van daag over vertellen op de voorjaars vergadering van de Zeeuwse fuch siavereniging. De voorjaarsvergade ring vindt plaats in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder en begint om 14.00 uur. Ook niet- leden zijn welkom. KAMPERLAND - Het Schouwse caba retgezelschap Kant'ooi brengt het dorpshuis van Kamperland van avond in Zeeuwse sferen met een Zeeuwsen Aevond. Kant'ooi heeft een nieuw programma, Goeie Be komst, vol humor, muziek, verha len en sketches in het dialect van de Schouwse Westhoek. Het Nut Noord-Beveland tekent voor de or ganisatie. De 'aevond' begint om 20.00 uur, toegangsprijs zes euro. 'S-HEERENHOEK - In het kader van de vrijwilligersactie Make A Diffe rence Day vindt vandaag in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek een gezellige middag plaats voor Borsel- se ouderen. Zangkoor Mini Voices uit Kwadendamme, twirlsters van the Showgirls en verteller Jo Koe man treden op. De activiteit is een initiatief van het CDA Borsele met De Zonnebloem Borsele. Entree 3,50 euro, aanvang 14.00 uur. Foto Boven: Wemeldingse sluisarbeiders op de middensluis, omstreeks 1895. Rechts in uniform staat de sluismeester, linksboven zit een drietal parlevin kers. Foto onder: Bakker Nico Felius in zijn winkel met klant Jasper Bom uit Waarde, 1972. Jaap Smits van 't Waskot: „Op alle foto's die we van Felius in de tentoonstelling hebben, heeft hij een dikke sigaar in zijn mond. Ook terwijl hij deeg staat te maken." Foto rechts: Weduwe Saar Paauwe in 1955. Paauwe had een winkel in de Wilhelminastraat en haar knechtje Arjaantje Leijs ('Het Zeehondje') bediende als parlevinker de schippers. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raat» karcher www.raabkarcher.nl door Harmen van der Werf BAARLAND - Een Belgische bagge raar is bereid een handje te helpen bij het opspuiten van het strandje bij Baarland. De Borselse wethou der Marga Vermue hoopt dankzij die hulp een oplossing voor be houd van het strandje te vinden die ook voor de gemeenteraad ac ceptabel is. Een meerderheid van de Borselse gemeenteraad liet vorig jaar weten niet langer geld te willen steken in het strandje dat in 2006 is aange legd. Vermue weigert zich daar bij neer te leggen. Het strandje bij Baarland is een beetje 'haar ding'. Ook dorpsraden van omliggende dorpen hebben aangedrongen op behoud. De Belgische baggeraar werkt in de Westerschelde om de vaargeul op diepte te houden en heeft altijd voldoende zand 'over'. Dit kan de kosten drukken die door Borsele en camping Scheldeoord worden gedeeld. In mei of juni komt er een voorstel naar de raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58