Zeeland PZC Aanpak Buys Ballotstraat pas in 2015 21 BEVELANDEN-THOLEN 22 27 Heel Goes-Zuid blijft voorlopig met opstoppingen zitten. Daar komt de bruid Goese fietsmonteur bij beste van Nederland Fietser zwaargewond bij ongeluk Kloetinge Jarig 'Weinig dorpen zijn zo sterk veranderd als Wemeldinge' Fruitteler plaatst eerste anti-hagelkanon op Tholen Zaterdag 21 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Bewoners van de Buys Bal lotstraat in Goes moeten nog tot 2015 wachten, voordat de gemeen te Goes iets doet aan verbetering van de leefbaarheid in de drukke woonstraat. Een nieuwe aanslui ting van Goes op rijksweg A58 bij het ziekenhuis komt er ook pas in 2015, als het aan het Goese college van B en W ligt. Dit blijkt uit de lijst met projecten waaraan het dagelijks bestuur van Goes de komende jaren voorrang wil verlenen. Dat de Ballotstraat en de nieuwe aansluiting op de A58 allebei pas in 2015 aan de beurt zijn, heeft ermee te maken dat beide projecten in eikaars ver lengde liggen. Pas als de nieuwe af slag er is, is er een goed alternatief voor het autoverkeer door de Buys Ballotstraat en de toeleidende we gen 's-Gravenpolderseweg en Kloe- tingseweg. De Ballotstraat blijft dus voorlopig met opstoppingen zitten. Hetzelf de geldt voor meer verkeersaders in Goes-Zuid, zoals de filegevoeli- ge Anthony Fokkerstraat. Om die te ontlasten is, naast een nieuwe A58-afslag, een extra zuidelijke ont- sluitingsweg nodig. Op de prioritei tenlijst van B en W in Goes is die ontsluitingsweg ook pas terug te vinden in 2015. Uit dezelfde lijst blijkt waarom dit Het Goese college van B en W heeft een lijst gemaakt met pro jecten waaraan voorrang wordt gegeven. Goes-Noord en Goese Schans scoren het best. niet anders zou kunnen. Alles lijkt samen te hangen met het spoor- project in Goes, dat onder meer be staat uit de bouw van een beton nen spoorbak - om geluid- en tril- lingoverlast te beperken - en de aanleg van een tunnel onder het spoor bij het stadskantoor. Het spoorproject staat voor 2011-2017 op de planning. De kosten lopen op. Die zijn nu geschat op 50 mil joen euro. Plannen waaraan het college van B en W wel op kortere termijn voor rang wil geven, hebben te maken met de ontwikkeling van het wo ningproject Goese Schans in het oude haven- en industriegebied. Zo staat voor dit jaar de reconstruc tie van de kruising Troelstralaan- Ringbaan-West op de rol; dat is op de hoofdweg naar Goes-Noord en Goese Schans. De aanleg van een aquaduct in de RingbaanWest, bij de bouwmarkt Praxis, is voorzien in 2011. De kosten zijn geraamd op 18 miljoen euro. CDA-wethouder Rinus Dieleman weigerde gisteren een toelichting. De Goese raad praat donderdag over de lijst. Dat wil Dieleman af wachten. KAPELLE - Medewerkers van Zorgcentrum Ce derhof in Kapelle bezorgden de bewoners gis teren een leuke middag door een bruidsshow te geven. Verzorgers, verpleegsters en zelfs de directeur van het centrum liepen in bruids kleding over het podium. De middag werd ge houden dankzij de activiteitenbegeleidster van het zorgcentrum, Marijke Visser, in het ka der van Make A Difference Day (MADD).Voor deze landelijke actie deden tienduizenden vrij willigers gisteren en vandaag hun best om an deren te helpen. Vandaag kunnen vrijwilligers van MADD contact leggen met de bewoners van het Cederhof om samen te gaan wande len of om spelletjes met ze te doen. foto Willem Mieras GOES - Fietsmonteur Wouter Kooien (27) van Profile Rabout in Goes, staat in de finale van de wed strijd Tweewielertechnicus van het jaar 2009. In de finale, op 30 maart in Nieuwegein, worden alleen theorievragen gesteld. De praktijk kwam in de halve finale aan bod, die Wouter met overmacht won. Zijn specialiteit is de racefiets. In 2007 stond hij ook al in de finale, maar verloor toen nipt. KLOETINGE - Een wielrenner (46) uit Kapelle is gisterochtend ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Kapelseweg bij Kloetinge. Een automobilist (25) uit de gemeente Borsele die van de Kapelseweg de Tervatenseweg wilde inslaan, gaf de fietser geen voorrang. Hij was naar eigen zeggen verblind door de zon. De fietser is met een ver brijzeld bekken overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. ALMANAK Hij was jarig, de fiere Axelaar en dus trakteerde hij op koffiekoeken van de beste bakker uit zijn woon plaats. Zelf koos hij een room broodje. De man is 78, maar hij oogt jonger en daar laat hij zich graag op voorstaan. Z'n geheim? Hij is zuinig, vooral op lijf en le den. Die slechte calorieën van dat broodje... ach, die werkt hij wel Tip? redactie@pzc.nl weer weg. Hij wandelt immers vele kilometers per dag. Om bijvoor beeld de parkeerautomaat op die Terneuzense gracht te vermijden, parkeert hij z'n auto aan de rand van de stad. Zuinig. En bang voor boetes. Zegt de kennis, die vaak met hem meerijdt: „Zo bang voor snelheidsovertredingen dat ik soms even naast de auto kan meelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57