'Schip Zeeland is wolf in schaapskleren' OPEN ?K Boete voor schoppen rallyauto Studie naar bundelen van brede scholen Belgische baggeraar helpt hij strandje Gratis Goes-Zuid blijft filegevoelig waardebepaling voor uw woning? Arjen Zwart racet én recreëert met zeilboot Waterzooi. Inwoner Graauw niet eens met navigatierit in zijn woonplaats. Gratis proefrijden OPEN OCHTEND S PZC Zaterdag21 maart2009 27 Arjen Zwart met zijn dochters Juul (6 jaar) - links - en Rika (9 jaar) op de Waterzooi. foto Ronald den Dekker door Marijke Vael ZIERIKZEE - Zoetjes ligt ze te dobbe ren aan de steiger in het Zierikzee- se havenkanaal, de Waterzooi van Arjen Zwart. Een mooie, witte zeil boot waarmee Arjen graag vakan tie viert, samen met zijn vrouw Marleen en hun dochters Juul en Rika. Maar de Waterzooi heeft twee gezichten. „Tijdens wedstrij den is het een wolf in schaapskle ren", glimt de 41-jarige Zierikzeeë- naar. Met een bemanning, bestaande uit zeven vrienden, neemt hij jaarlijks deel aan prestigieuze zeilwedstrij den, waaronder de North Sea Re gatta, een race waarbij ook Olym pische zeilers aan de start verschij nen. „Vorig jaar werden we vier de." Zwart was reeds als kind gefas cineerd door water en boten. „Ik groeide op in de Zaanstreek. We woonden naast een brede sloot, waarop ik altijd in de weer was met vlotjes. Omdat ik vaak in het water viel, kocht mijn vader een 'Wanneer iets niet helemaal goed ging zei mijn Brabantse collega altijd: Wa'n zooi' roeibootje." Maar dat was minder geschikt voor de Oosterschelde bij Zierikzee, de stad waarheen Ar- jens ouders verhuisden toen hij ne gen jaar was. „Daarom kocht mijn vader een Centauer, een oude, open zeilboot die de Watersportvereniging Zie rikzee voorheen gebruikte voor op leidingen." In de haven van Scha- rendijke werd een ligplaats gevon den en Arjen leerde op de Greve- lingen zeilen van zijn vader. „Na ongeveer vier jaar deden we de boot weg omdat we gefascineerd waren door surfen. Dat zijn we fa natiek gaan doen." Een zeilboot kwam weer in zicht toen Arjen zijn vriendin en latere vrouw, Marleen, leerde kennen. „Zij kon niet surfen en dan houdt het een beetje op." Na af en toe een zeilboot te hebben gehuurd, kocht de watersportliefhebber in 1990 zijn eerste Waterzooi. Die naam stond niet op het schip, een Wing 7,2. „Het heette Jeanet, maar met die naam had ik niet veel. Daarom wilde ik zelf iets beden ken." De Zierikzeeënaar werd geïn spireerd door een Brabantse colle ga. „Wanneer iets niet helemaal goed ging zei hij altijd op zijn Bra bants: 'Wa'n zooi'. Dat vond ik leuk, maar het was toch niet hele maal goed voor een naam." De gouden tip kwam van een vriend die graag kookte. „Die dacht bij 'Wa'n zooi' aan Water zooi, een Belgisch gerecht. Nee, ik heb dat nooit gegeten want ik hoor van veel mensen dat het niet zo lekker is." Als scheepsnaam bevalt het Arjen prima. In juni 2007 kocht hij zijn derde Waterzooi; een Jeanneau Sunfast 36, tien jaar geleden ge bouwd op een Franse werf naar ontwerp van Philippe Briand. „Ik vind het een ongelooflijk fijne boot omdat ze genoeg ruimte en comfort heeft voor recreatief ge bruik, maar tevens een goede wed strijdboot is." Tijdens wedstrijden vaart het schip soms vijftien kno pen. „We hopen er een keer twin tig mee te halen." Bijvoorbeeld bij de Van Uden Reco zeilwedstrijd, die over een maand wordt gehou den vanuit Stellendam. Maar eerst moet er gewerkt wor den aan de Waterzooi, want de uit drukking 'koop een boot en werk je dood' is ook op dit schip van toepassing. Zwart zit er niet mee. „Er is veel tijd en aandacht nodig voor onderhoud, niet alleen van de scheepswand, ook de lieren, elektronica en het tuigage." Zwart repareert en onderhoudt het alle maal zelf „Ik doe het liever dan onkruid wieden in de tuin." 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 51-jarige inwoner van Graauw con form de eis een voorwaardelijke boete van 250 euro opgelegd, om dat hij zowel een auto als de be stuurder daarvan een trap had ver kocht. De auto liep een flinke deuk op, de bestuurder niet. Dat er ééns in de zoveel jaar een autorally werd gehouden was nog tot daar aan toe, maar de navigatie rit in de buurt van Graauw op 24 november 2007 was de man net iets te veel. De wagens kwamen 'driftend' door de bocht jakkeren. De bestuurder van een Opel Man- ta maakte het wel héél bont. De man wees naar zijn voorhoofd om aan te geven dat de rallyrijder niet goed snik was om zo te rijden. De auto gaf gas en reed recht op de man af. Deze stapte op tijd opzij en gaf een ferme trap tegen de zij kant van de wagen. De bestuurder ging verhaal halen, maar liep tegen het uitgestoken been van de Graauwenaar op. Vol gens de bestuurder bedroeg de schade zo'n duizend euro. De rally rijder zal zijn schade elders moe ten verhalen, want de schade kon hij niet bewijzen. www.dek.nl -s-sSSS» door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een volgende stap in de weg naar brede scholen in Vlis- singen en Souburg: de gemeente laat een onderzoek starten naar ge bundeld beheer. Dat wordt uitge voerd door een gespecialiseerd bu reau uit Amersfoort, Hospitality Consultants. Die heeft zich vier jaar geleden ook al eens over het beheer van de Vlissingse scholen gebogen. Nu gaan de onderzoekers dat verder uitwerken. Cijfers wor den geactualiseerd en de randvoor waarden voor het facilitair beheer worden opgesteld. De drie toekom stige brede scholen -de Combina tie in het Middengebied, die in Souburg-Noord en die aan de an dere kant van Souburg- willen goe de afspraken met elkaar hebben. En snel ook, want de planontwik keling van de scholen komt steeds dichterbij. Het onderzoek zal twaalf weken duren. De kosten er van bedragen 23.800 euro. GOES - Een nieuwe aansluiting van Goes op rijksweg A58 bij het zie kenhuis komt er pas in 2015. Ook de leefbaarheid in de drukke Buys Ballotstraat wordt pas in 2015 aan gepakt. Dit blijkt uit de lijst met projecten waaraan het dagelijks bestuur van Goes de komende jaren voorrang wil verlenen. Dat de Ballotstraat en de nieuwe aansluiting op de A58 allebei pas in 2015 aan de beurt zijn, heeft ermee te maken dat beide projecten in eikaars ver lengde liggen. Pas als de nieuwe af slag er is, is er een goed alternatief voor het autoverkeer door de Bal lotstraat en de toeleidende wegen 's-Gravenpolderseweg en Kloeting- seweg. De Ballotstraat blijft dus voorlopig met opstoppingen zit ten. Hetzelfde geldt voor meer ver keersaders in Goes-Zuid, zoals de filegevoelige Anthony Fokker straat. Om die te ontlasten is naast een nieuwe As8-afslag een extra zuidelijke ontsluitingsweg nodig. Op de prioriteitenlijst van B en W in Goes is die ontsluitingsweg ook pas terug te vinden in 2015. door Harmen van der Werf BAARLAND - Een Belgische bagge raar is bereid een handje te helpen bij het opspuiten van het strandje bij Baarland. De Borselse wethou der Marga Vermue hoopt dankzij die hulp een oplossing voor be houd van het strandje te vinden die ook voor de gemeenteraad ac ceptabel is. Een meerderheid van de Borselse gemeenteraad liet vo rig jaar weten niet langer geld te willen steken in het strandje dat in 2006 is aangelegd. Vermue weigert zich daar bij neer te leggen. Het strandje bij Baarland is een beetje 'haar ding'. Ook dorpsraden van omliggende dorpen hebben aange drongen op behoud. De Belgische baggeraar werkt in de Westerschelde om de vaargeul op diepte te houden en heeft altijd voldoende zand 'over'. Dit kan de kosten drukken die door Borsele en camping Scheldeoord worden gedeeld. www.kunsteducatiewalcheren.nl ZATERDAG 28 MAART 2009 10.00 12.30 UUR MIDDELBURG maak kennis met ons veelzijdige aanbod op gebied van muzieklessen en creatieve cursussen Kuiperspoort 12, 18 en 21 www.zeeuwsemuziekschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51