Binnenland Winter was koudste in twaalf i aar KRASiNL Militairen bestoken staatssecretaris NS-station Almere staat op scherp E-bike mag niet te veel uitstralen 4 Zaterdag 21 maart 2009 p2c December en januari waren koud, februari was normaal. Extra controles na geweld tegen twee NS-medewerkers. PRAAG, BOEDAPEST WENEN waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm W de bilt - Met een gemiddelde tem peratuur in De Bilt van 2,2 graden Celsius (3,3 graden is normaal) was de afgelopen winter de koud ste sinds 1997. De koude winter was te danken aan de maanden december en ja nuari, waarin het kwik ver daalde. In februari was daarentegen spra ke van normale temperaturen. Dat meldde weersite WeerOnline gisteren. Vandaag komt er een ein de aan de astronomische winter, maar de meteorologische winter eindigde al op 1 maart. Die was koud, redelijk zonnig en vrij droog. Echter niet koud genoeg voor een Elfstedentocht. In decern- den haag - Sinds ruim een week wordt staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) bestookt met e-mails van veelal militairen. Dat begon nadat vakbond VBM/NOV zijn e-mailadres op in ternet zette, omdat hij het cao-ak koord nog niet ondertekende. Op zijn weblog schrijft de staatssecre taris dat hij zich de onrust en vra- PETER ber was de gemiddelde tempera tuur 2,4 graden tegen 4,0 normaal. Januari was met 0,8 tegen 2,8 nor maal nog kouder. In februari haal de het kwik gemiddeld 3,3 tegen 3,0 graden normaal. Van 26 decem ber tot en met 11 januari was spra ke van een vorstperiode. Opmerke lijk waren de grote verschillen in temperatuur tussen landsdelen. In het Limburgse EU vroor het op 6 januari liefst 20,6 graden. In Eelde werd het toen min 10,2. De dag er na meldde Ell min 17,9 en Eelde min 3,6. In het noorden was het onder invloed van wind die waai de vanaf de relatief warme Noord zee niet zo koud als in het zuiden. Ook was er meer bewolking, waar door het 's nachts minder vroor dan in het 'heldere' zuiden. Lande lijk scheen de zon 230 uur. In een doorsnee winter is dat 172 uur. almere - De Nederlandse Spoor wegen nemen extra veiligheids maatregelen op het station Alme re-Centrum. De maatregelen zijn gisteravond ingegaan. Dat bevestig de een woordvoerder van het spoorbedrijf. De vakbonden hadden op maatre gelen aangedrongen. Dit naar aan leiding van de mishandeling van twee NS-werknemers. Die werden donderdagavond mis handeld door zes mannen. De NS gaat controleren bij de in- en uit gangen van het station en zet ook extra controleurs in op de trei nen. Ook wordt een politieman met hond op het station ingezet. De directie van het spoorbedrijf en de vakbonden overleggen maandag verder over te nemen maatregelen. Wat de vakbonden betreft, blijven die niet beperkt tot Almere. Ruim vijftig conducteurs en ma chinisten hadden gisteren betere veiligheidsmaatregelen geëist door op het spoor van Almere Centraal te gaan zitten. Gekleed in oranje hesjes leggen ze reizigers uit dat de treinen toch echt een uur lang niet rij den. „Vroeger was de spoorweg politie onderdeel van de Neder landse Spoorwegen, maar de dienst is overgegaan naar het KLPD. Zij hebben niet genoeg tijd om te surveilleren", zegt con ducteur Loek de Levie. „Ik zit twintig jaar in het vak. En er zijn echt stations waar ik me minder veilig voel." De leiding van de Nederlandse Spoorwegen heeft begrip voor de emoties van het personeel, ver oorzaakt door de mishandeling gen van de afzenders goed kan voorstellen, maar van anoniem schelden is hij niet gediend. Hij is er helemaal verwonderd over dat de bond van officieren hiertoe op riep. De Vries vindt het daarom goed dat de collega-bonden ACOM en de AFMP zich van de actie distanti eerden. NS-personeel blokkeerde gistermiddag uit protest het spoor op station Almere-Centrum. 7-E-G o o 2-£KbiQ- D£ L£k/TE_ /M JE. HOO\r£> 7 alkmaar - Fietsen met elektrische trapondersteuning, de e-bikes, moeten voortaan voldoen aan Eu ropese stralingseisen en niet meer straling afgeven dan een willekeuri ge mp3-speler. De norm garandeert dat ze geen stoorzender vormen voor appara tuur en immuun zijn voor straling van hoogspanningskabels of passe rende auto's. Na de laptop, het mo bieltje en de magnetron krijgt nu ook het troetelkind van de fietsen- branche een eigen norm die stra- lingsschade moet voorkomen en tevens de productaansprakelijk heid regelt, de Epac EN 15194. De electrobike of e-bike is al jaren een grote winstmaker voor de fietsfa- brikanten. Ondanks de relatief ho ge prijs worden ze grof verkocht. Een e-bike van Gazelle is uitgeroe pen tot fiets van het jaar. In 2004 gebeurde dat al met een e-bike van Sparta. Gazelle moest de winnaar van 2009 door de nieuwe norm licht aanpassen. 10-daagse vlieg-/rondreis Vertrekdata: 15/9, 9-30/6, 14/7 en 1-8/9. Drie fantastische hoofdsteden in één rondreis! Boek bij KRAS.NL een zeer complete rondreis door Praag, Boedapest en Wenen vanaf slechts 819! Bij deze prijs zijn de vliegreis, verblijf in 3-/4- sterren hotels, ontbijt, diner en excursies met Nederlandssprekende reisleiding inbegrepen. Vanaf Amsterdam vliegt u naar Praag, waar de eerste dagen in het teken staan van deze 'Gouden Stad'. Vervolgens rijden we via Slowakije naar de Hongaarse hoofdstad Boedapest, ook wel de 'lichtstad van het oosten' genoemd. Vanhieruit kunt u optioneel een excursie maken naar de Donauknie, misschien wel het mooiste deel van Hongarije. De laatste dagen staan in het teken van Wenen. De stad van de opera, romantiek en vele bezienswaardigheden. Zie www.kras.nl/35668

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4