Zeeland Kinderen turen collectief door kijkers i Project Vogeltrackers geeft kinderen inzicht in het leven Kledinginzameling steunt project in Kenia Jaarvergadering met lezing over Calvijn Concert in Hervormde kerk Dirksland 22 I Zaterdag 21 maart 2009 PZC -A-r' Eendrachtig wordt het zwerk afgespeurd naar trekvogels. De vogeltrek intrigeert. Voer voor educatie in de visie van Vogelbescherming. De eilandelijke Vogelwerkgroep trok er op uit met leerlingen van OBS de Kirreweie. door Piet Kleemans Ze zijn er helemaal op ge kleed, de kinderen van de Kirreweie: dikke sjaal, warme jas en stevi ge laarzen. Aan de voet van de Plompe Toren van Koudekerke worden ze opgewacht door vogel kenners Ted Sluijter en Theo de Kuiper van de vogelwerkgroep van de Natuur- en vogelwacht Schou- wen-Duiveland. Na de theorie in het schoollokaal - twee uur lang gaven de twee tekst en uitleg op de Kirreweie - is het nu tijd voor het praktijkwerk. Als eenmaal de verrekijkers zijn uitgereikt en de werking ervan uitgelegd, worden de scholieren aan het werk gezet. De opdracht: tel het aantal brand- ganzen in de Koudekerkse inlaag. Op zich een simpel klusje volgens Sluijter: „Je telt er tien en dan kijk je hoeveel van die groepjes van tien vogels er zijn. Je zit er altijd wel een beetje naast, maar dat is niet erg. Als op een bepaalde plek altijd diezelfde vogelteller zit, krijg je toch een goed beeld van de vo geltrek. Als je wilt weten hoe het de trekvogels vergaat, moet je ze tellen. Zo simpel is het." Goed schatten is minder simpel, zo blijkt uit de tellingen van de kinderen. „Ik denk dat het er 410 zijn", meldt Leroy. Een klasgenoot zet wat hoger in: 470 brandganzen telt die. Sluijter en De Kuiper hel pen hun toehoorders uit de droom: er zitten minstens 730 brandganzen in de Koudekerkse Inlaag. Meester Erwin van Dam ontwaart plotseling wat hij op z'n Schiphols 'onverwachte vliegbewe gingen' noemt. De brandganzen kiezen en bloc het luchtruim. De reden voor die paniek: een over vliegende Bruine Kiekendief. „Al leen al het silhouet van een roofvo gel boezemt angst in", weet Sluij ter. „Het is gewoon een kwestie van instinct om dan op de vlucht te slaan." Groot enthousiasme valt Sluijter ten deel als hij met zijn te lescoop een ree ontwaart in de in laag. Een voor één turen de kinde ren door de verrekijker, verbaasd dat op deze plek aan de kust zo maar reeën rondlopen. „Ze zitten hier al een tijd",-stelt Sluijter. „Een groepje van vijf." Vanaf de dijk gaat het naar bene den. In de luwte van de Plompe Toren wordt een ander stuk inlaag bestudeerd. Sluijter richt zijn kij ker doelgericht op het riet. „Ik hoor een Rietgors." Even later klinkt een triomfantelijk: 'Ha, daar' is-ie'Het diertje laat zich - al wie- De leerlingen van onder meer OBS De Kirreweie uit Burgh-Haamstede doen mee aan het landelijk trekvo gelproject 'Vogeltrackers'. Dat is een speciaal programma ontwik keld door Ecomare in samenwer king met onder meer vogelbescher ming Nederland voor groep 7 en 8 van het basisonderwijs. Het sluit aan bij de kerndoelen voor het na tuuronderwijs. Doel is kinderen in zicht te geven in het bijzondere le ven van een trekvogel, waarbij het Nederlandse kustgebied centraal staat als zijnde een belangrijke tus senstop voor trekvogels. Op Schou- wen-Duiveland waren het Natuur- Milieu Educatie (NME)en de Vo gelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht die het project han den en voeten hebben gegeven. Vo- gelwerkgroeplid Ted Sluijter: „We hebben lesmateriaal gekregen en dat hebben we wat 'verschouwst'. Dat werkte heel goed in de prak tijk." Alles bij elkaar verzorgden Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort Sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. OOSTERLAND - De organisatie Sam's Kledingactie zamelt weer kleding in om met de opbrengst een project in Kenia te steunen. Mensen die goede, nog draagbare kleding, schoeisel en huishoudtex- tiel willen inleveren, kunnen te recht bij negen verschillende inle- verpunten verspreid over het ei land. Inleveren kan op dinsdag 24 en woendsdag 25 maart. Neem voor informatie over het dichtsbij- zijnde inleverpunt en de inlevertij- den contact op met mevrouw Be- ije, telefoonnummer 0111642996. BRUINISSE - De Confessionele Vere niging houdt op maandag 23 maaart haar jaarvergadering. Hier bij houdt ds. A. van der Ploeg een lezing over Johannes Calvijn. Dit jaar is het vijfhonderd jaar gele den dat de grondlegger van het ge reformeerde protestantisme Jean Cauvin werd geboren. In de lezing wordt ingegaan op de belangrijke momenten in zijn leven en opval lende zaken in zijn denken. De vergadéring is in het vereni gingsgebouw aan de Deestraat 5 in Bruinisse, en begint om 19.45 uur. DIRKSLAND - Kamerkoor Fiori Mu- sicali geeft op 28 maart een 'passie concert' in de Hervormde kerk van Dirksland. Onder leiding van dirigent Sietse van Wijgerden brengt het koor a capella werken van Franse bodem uit de veertiende tot en met de twintigste eeuw. Doordat de zan gers op verschillende posities in de kerk staan, worden ruimtelijke klankeffecten gecreëerd. Aanvang 20.00 uur, toegang 8 en 6 euro. Reserveren kan via telefoon nummer 0187 641553- Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab >J> karcher www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46