Zeeland PZC 'Gratis parkeren kweekt goodwill' 21 Jarig SCHOUWEN-DUIVELAND k 22 25 Floor Fonteijne analyseert opkomst en neergang toerisme. Ster uit Volendam straalt ook goed in mosseldorp Bruinisse ES3 Coese fietsmonteur bij beste van Nederland Fietser zwaargewond bij ongeluk Kloetinge Kinderen turen door de kijkers tijdens de vogeltrekles Eindexamenproject beeldende vorming te zien in gemeentehuis Zaterdag 21 maart 2009 Tip? schouwen-duivelandS'pzc.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Betaald parke ren bij de stranden, weinig flexibi liteit bij de autoriteiten tot en met botweg wegsturen van toeristen en een slechte bereikbaarheid zijn een paar oorzaken waardoor toeris ten wegblijven. Dat constateert Floor Fonteijne, recreatieonderne mer en raadslid. Hij heeft - op persoonlijke titel - een analyse gemaakt van de op komst en terugloop van het toeris me op Schouwen-Duiveland. „Dat heb ik gemaakt omdat in de raad telkens gevraagd werd hoe het nu komt dat het toerisme terug loopt", zegt Fonteijne. In een epistel van zeven Aatjes be schrijft hij de opkomst en neer gang van het toerisme zoals hij het ervaren heeft. Het begon eind ja ren veertig met een klein beetje toerisme, maar pas na De Ramp was er een stormachtige ontwikke ling. De bouw van de dammen gaf het toerisme een extra impuls. In de jaren tachtig kwamen drom men mensen naar het eiland. In die periode werd ook steeds stren ger opgetreden tegen campinghou ders die te veel tenten hadden staan of 'wildkampeerders'. „Er zijn pinksterdagen met mooi weer geweest dat langs de kant van de weg in Renesse honderden kam peermiddelen stonden", memo- |"J*I Floor Fonteijne, raadslid en on- dernemer, heeft de opkomst en neergang van het toerisme op Schouwen geanalyseerd. Hij sig naleert diverse problemen. reen Fonteijne. „Er werden toen geen alternatieven gezocht, slechts een enkeling had een overloopter rein. Vol is vol was het motto. Die mensen komen niet meer terug. Wat zou jij doen als je een paar honderd kilometer hebt gereden en je wordt teruggestuurd?" Volgens Fonteijne slechts één voor beeld van de klant onvriendelijk heid jegens de toeristen. Hij noemt ook de gedwongen koppel verkoop van standplaats mét staca ravan, de vele regels waar camping houders aan moeten voldoen of het betaald parkeren bij de stran den. „Wanneer men naar het strand gaat en acht euro per dag moet betalen is dat wel 56 euro per week." Fonteijne voelt meer voor een paar grote (gratis) par keerplaatsen bij het strand. Dat past volgens Fonteijne veel beter bij het type toerist dat Schouwen trekt. „Dat is de gewone man. Met gratis parkeren onderscheid je je en kweek je goodwill." Fonteijne hoopt met zijn analyse een bijdrage te leveren aan de dis cussie als de gemeenteraad deze zomer het toeristisch beleid gaat evalueren. wachten op zitten. Feestdj Michel had hen in de tussentijd overigens uitstekend in de stem ming gebracht. Jan Smit, ster uit Volendam, straalde ook in het mosseldorp Bru. Hij be zorgde de jarige Martine (26) de avond van haar leven door haar toe te zingen en zong voor Christa haar lievelingsnummer Je naam in de sterren. Verder zong hij speciaal voor zijn eigen ome Cor, tevens zijn chauffeur, die ook al jarig was de hit Als je lacht. Morgen maakt ook zijn zusje Monique haar opwachting op het Winterfeest. foto Dirk-jan Gjeltema BRUINISSE - Stipt volgens planning deed Jan Smit gisteravond om tien uur zijn intrede op het Winterfeest in Bruinisse. De meest fanatie ke fans hadden er toen al drie uur geduldig SCHULTING ECHTE MAKELAAR 01 18-616617 GOES - Fietsmonteur Wouter Kooien (27) van Profile Rabout in Goés, staat in de finale van de wed strijd Tweewielertechnicus van het jaar 2009. In de finale, op 30 maart in Nieuwegein, worden alleen theorievragen gesteld. De praktijk kwam in de halve finale aan bod, die Wouter met overmacht won. Zijn specialiteit is de "racefiets. In 2007 stond hij ook al in de finale, maar verloor toen nipt. KLOETINGE - Een wielrenner (46) uit Kapelle is gisterochtend ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Kapelseweg bij Kloetinge. Een automobilist (25) uit de gemeente Borsele die van de Kapelseweg de Tervatenseweg wilde inslaan, gaf de fietser geen voorrang. Hij was naar eigen zeggen verblind door de zon. De fietser is met een ver brijzeld bekken overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. ALMANAK Hij was jarig, de fiere Axelaar en dus trakteerde hij op koffiekoeken van de beste bakker uit zijn woon plaats. Zelf koos hij een room broodje. De man is 78, maar hij oogt jonger en daar laat hij zich graag op voorstaan. Z'n geheim Hij is zuinig, vooral op lijf en le den. Die slechte calorieën van dat broodje... ach, die werkt hij wel Tip? redactie@pzc.nl weer weg. Hij wandelt immers vele kilometers per dag. Om bijvoor beeld de parkeerautomaat op die Terneuzense gracht te vermijden, parkeert hij z'n auto aan de rand van de stad. Zuinig. En bang voor boetes. Zegt de kennis, die vaak met hem meerijdt: „Zo bang voor snelheidsovertredingen dat ik soms even naast de auto kan meelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45